Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Член од
10 септември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
0
Па да и претпоставував дека за тебе е крајно возбудлива авантура да се наканиш во главниот ГРАД! Се надевам научи и виде зграда ( освен на тв :tv:) Не се ни сомневам во тоа :pos2::pos2::pos2::pos2: И одма гледам дека не си упатен во случувањата на тој натпревар..Прво бевте каменувани а после вие ПРИЈАВИВТЕ во полиција за случајот и педерите ја чешлаа нашата трибина..Ај што пријавивте бар да излезете од автобус на пресметка, а не да лежите по земја..Гостовање ти нарекуваш еден неполн автобус?! :pos2::pos2: Па ние во куманово бевме 4 автобуси... Поздрав до твоето село
3 пати гостувавме во твоето родно село..И ШТО? Вашите квази-навивачи не снимаа на моб како да гостуваат IRRIDUCHIBILLI :pos2::pos2: А колку и како сме дигнале вие и CITY PARK GAYS најдобро знаете..:smir: пс.дај боље фора од ова со маусов..или во твое село таа е у тренд? :helou:
ЗНАМ ДЕКА Е МАЛЦЕ НАВРЕДЛИВО АМА МОРАМ ДА ТИ КАЖАМ...ПРИЈАТЕЛЧЕ СО СЕЛСКО ПОТЕЛКО ВИЕ НЕ СТЕ ДОРАСНАТИ ДА СЕ МЕРИТЕ СО ФАМИЛИЈАТА ОД АЕРОДРОМ..НИЕ КОГА ДОЈДОВМЕ СЕ ТРЕСЕШЕ САЛАТА..СЕ ЧУДЕВТЕ..БАРЕМ ПРИЗНАЈ ЗАРАДИ ПОНАТАМОШНИОТ ТЕК НА МУАБЕТОВ...:smir:
СЕЛАНЕЦ ОД КАВАДАРЦИ НАС НЕ НАРЕКУВА СЕЛОДРОМЦИ?! АУУУ ПРИЈАТЕЛЕ ... ОВА СО ЗБОРОВ ,,ОПАСНОСТ'' СИ ГО ПИШАЛ ОД ПРОСТА ПРИЧИНА ШТО СТВАРНО ГО МИСЛИШ АМА МЕСТОТО ВО КОЕ ЖИБЕЕШ И МЕНТАЛИТЕТОТ НЕ ТИ ДОЗВОЛУВА ДА ПРИЗНАЕШ.. АМА ДОВОЛНО МИ Е МЕНЕ И ОВА :smir: ПС. Глувци во кавадарци по скопски иде маус бате..не ме терај да се повторувам..:tapp:
1 светлосна година оддалечено од било какво разбирачка!! Иначе постот на ицо беше шала ама твојот земјоделски ум тешко дека некогаш ќе биде во можност да го разбере..Па дај укључи некоја мозочна виуга и пиши асално!:pos2:
Па ти другар си викнал..Гарант сега цело село е пред мониторот и смислуваат реплики.. :pos2::pos2:Па мислам дека е подобро да одиш да ја ѕирнеш ти твојата нива..Па вие сте селски деца..Со плускавци по раце..Ние сме градски момци.. Правете разлика па..А мислам дека вашите сестри се наши знаето што :pos2::pos2::pos2: Па ти дали знаеш колку од провинцијалките се палат по градски момци?! Вие може само да жалите што никогаш нема да бидете граѓани...а да трајче..добредојде :helou:
пс.со ваши пари,Скопје се гради.. ПОЗНАТО?:pos2::pos2::pos2:
Па за вас мислам дека сме нешто повеќе од тоа ама ми се свиѓа и ова што си го пишал...За вас сме...ИНСТИТУЦИЈА ЗА НАВИВАЊЕ..дај да не се повторувам.. Ако не верувате да ставам некој клип од нашето гостување во твоето родно село?! Сакаш?! Или вака на слепо ќе се јачате? Изборот е ваш:smir:
Сеа треба и историја да те учам?! ајде малце бар да знаеш,да не се резилиш како сега..Дебар маало е создадено од тогашните ѕидари кои доаѓале по работа во Скопје ( печалба),кои биле претежно од Дебар и околните места..По тоа тие сакале да остават некаков печат или жиг во градот па тоа дел го нарекле Дебар ( по своето место) и ,,маало'' по славното ,,Чаир маало''.. Доста е за пред спиење а и време е за спиење..Ајде издржи уште утре на нива па 2 дена си на одмор после :pos2::pos2::pos2:

Pozz do Marcus...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Сељациве се вратија од нива сеа се ладат пред компјутер абе легнете си утре сабота е берба имате алоооо:toe:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Слаткарке, да ги барам твоите постови, па да им се придружиш и ти на листата?

Какви лигуши сте се гледа по ова, само во банирање на другите барате спас.

Наставинчке, наставничке, Бојан ме закачаааа хихихихи
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
gi zalam tie od provincija sto ne znaat so e zgrada...bozja ubavina...30-tina familii,ko edna.So se si vo tek..komsijata od peti ima proliv,ti znaes,koga na polnok preku pet minuti tece voda niz kanalizacija,site informirani i socustvuvaat...a pak komsivkata od treti pravi przeno lepce,sproti nea drugata sarma,simfonija od vkusovi i mirisi niz cel vlez.Kolegata od vtori sinoka preteral so pienje,site znaeme,tri saati se probivase do stanot i uste eden saat imase borba so klucot i bravata.A Marija otsprotiva najglasno svrsuva ,akustika dobra da si ebe vekot pa i okolinata ja inspirira.Familijarnite kavgi,posebna prikazna.Pa i ako imas sreka da imas i studenti provincijalci kiradjii,zurki i grupnjaci za site po malku,na koj za arno na koj za loso.Harmonija u picku mater.I aj posle ne mu zaviduvaj na Bojance
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
0
Слаткарке, да ги барам твоите постови, па да им се придружиш и ти на листата?

Какви лигуши сте се гледа по ова, само во банирање на другите барате спас.

Наставинчке, наставничке, Бојан ме закачаааа хихихихи


Mamo,mamo stvarno li SlatkaristikA mi e tatko?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
gi zalam tie od provincija sto ne znaat so e zgrada...bozja ubavina...30-tina familii,ko edna.So se si vo tek..komsijata od peti ima proliv,ti znaes,koga na polnok preku pet minuti tece voda niz kanalizacija,site informirani i socustvuvaat...a pak komsivkata od treti pravi przeno lepce,sproti nea drugata sarma,simfonija od vkusovi i mirisi niz cel vlez.Kolegata od vtori sinoka preteral so pienje,site znaeme,tri saati se probivase do stanot i uste eden saat imase borba so klucot i bravata.A Marija otsprotiva najglasno svrsuva ,akustika dobra da si ebe vekot pa i okolinata ja inspirira.Familijarnite kavgi,posebna prikazna.Pa i ako imas sreka da imas i studenti provincijalci kiradjii,zurki i grupnjaci za site po malku,na koj za arno na koj za loso.Harmonija u picku mater.I aj posle ne mu zaviduvaj na Bojance
Јас пак ги жалам овие од главниов град, што под прозорите на нивните куќи секое сабајле не поминвуаат трактори и комбајни, не им серат домашни животни (пред се коњи, магариња и крави) пред портите на дворови, ги жалам што плаќаат за кромид и праз, пошто не си одгледуваат во дворот, што плаќаат млеко наместо да го молзат секое сабајле од својата крава која преспива позади куќа, што трошат пари за јајца, наместо 15тина кокошки се растрчуваат низ нивниот двор, ги жалам што работните места им се во фотељи наместо во ниви...греота у пм
 
Член од
10 септември 2008
Мислења
125
Поени од реакции
0
Radical,ti si tikvar neviden i toa ce ostanis. Koga sakas,kaj sakas ce se najdeme,ce se sretneme da ti kazam nekoi stvari lice u lice
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Ама па јас сум џентлмен, не удирам девојчиња :back:
Ќе дојдиш ли сега на следната Мзт-Фени во Кавадарци да се упознајме а да видиме шо човече си бива ли а :helou::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom