Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
dobro be tuka sum na toj forum eve veke edna godina ne znaev deka postoi fan klub LAL . inaku napred lakers,, ovaa godina ako taka prodolzat neni bega polofinale ili finale na zapadnata konferencija.pozdrav za site navivaci na LAKERS.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
dobro be tuka sum na toj forum eve veke edna godina ne znaev deka postoi fan klub LAL . inaku napred lakers,, ovaa godina ako taka prodolzat neni bega polofinale ili finale na zapadnata konferencija.pozdrav za site navivaci na LAKERS.
Абе ќути да не избаксузираме глеаш на моменти ни иде супер ама на некои други губиме како магариња па ај да не избаксузираме
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
jas sum sreken covek nema baksus vo mene ne se sekiraj:salut:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Дечки, кога ќе го даваат Лејкерс на МТВ?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Gledam navivaci na Manchester United koi navivaat i za mojot tim vo NBA. toa e dobar znak. Kobe Bryant zakon. dobro ni odi godinava. Mislam deka ako zavrsime vo prvite 4 vo zapadna divizija ke stigneme mnogu daleku.
Jas postojano gi gledam i mozam da kazam deka timot sozrea. Ne e poveke onoj Kobe koj site go kritikuvaa. Stana vistinski lider i timski igrac. Godinava ocekuvam barem konferencisko finale. Poz.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Gledam navivaci na Manchester United koi navivaat i za mojot tim vo NBA. toa e dobar znak. Kobe Bryant zakon. dobro ni odi godinava. Mislam deka ako zavrsime vo prvite 4 vo zapadna divizija ke stigneme mnogu daleku.
Jas postojano gi gledam i mozam da kazam deka timot sozrea. Ne e poveke onoj Kobe koj site go kritikuvaa. Stana vistinski lider i timski igrac. Godinava ocekuvam barem konferencisko finale. Poz.

da be i jas prelistuvam nazad mnogu navivaci i na machester a i na lakers

go,go,go man utd and lakers,,.,.pozzzz
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Ајмо Лејкерс за тебе душа давам и за Коби Брајант :>)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Aјде вечерва против Мемфис Гризлис на гости играме. Мислам дека ќе победиме, не се некоја закана за нас годинава.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Од прва рака да ја честитам победата на Лос Анџелес Лејкерс вечерва над Мемфис Гризлис од 117-101 на гостински терен. Не беше тежок натпревар, еден полесен тренинг за четата на Фил Џексон.
Најефикасни во нашиот состав беа Фишер(26 коша, 2 скока и 4 асистенции), Коби Брајант(25 коша, 3 скока и 6 асистенции) а Ламар Одом(10 коша, 15 скокови и 6 асистенции).
Браво момци, одиме понатаму.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Уште еден одличен резултат за ЛА Лејкерс.
Конечен резултат Њу Орлеанс Хорнетс-ЛА Лејкерс 80 : 109. Ги демолиравме и овие!
За нас Коби даде 19 коша со 7 скока и 7 асистенции и Бинум 17 коша, 9 скока и 4 асистенции. Сите останати солидно си ја завршија работата. Во последна четвртина играше комплетната втора петорка, немаше потреба да играат најдобрите. Честитки!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
Уште еден одличен резултат за ЛА Лејкерс.
Конечен резултат Њу Орлеанс Хорнетс-ЛА Лејкерс 80 : 109. Ги демолиравме и овие!
За нас Коби даде 19 коша со 7 скока и 7 асистенции и Бинум 17 коша, 9 скока и 4 асистенции. Сите останати солидно си ја завршија работата. Во последна четвртина играше комплетната втора петорка, немаше потреба да играат најдобрите. Честитки!
Poleka be bro ne letajte KOBE No1 sekoja cest,
ima utakmici mnogu,playoff e siguren ,samo cudo ve deli,
ne zaboravajte,deka ste so nego samo ,1-en,
ednas bosiknoto go zemavte svaka cas,kazi mi
kako taa ubistvena 3-ka,na SPURS,
T.Parker,M.Ginobili I LIKE MANU Zver,
i T.Duncan,vtoro kolo maksimul,prvo kolo so
maki teski ke go pominete,C.Pul go potcenivte,
kako taka tepavte imaat sto pati podobar tim od L.A.
I LIKE PECA.FOREVAR voa dete J.O'NEAL.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
vo momentot po kvalitet samo boston moze da se ramne so lakers .laki sme nema sto
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Kako stoi LAkers na tabela? kolku pobedi so kolku porazi? pisete!!!!

So koj igra sledna utakmica?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom