Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391

Добар драфт за Лејкерси! ;)
Батево Шродер ќе убија во пик&рол (и пик&поп) со АД, ама и со Леброн и со било кој од ролерите во ЛАЛ... И што е најдобро, слабост (Дени Грин) се претвори во предност. Лејкерс беа последни во лигата по влезови, сега тоа драстично ќе се смени. Шродер не е лош ни во одбрана, така да ќе зачува дефанзивниот акумен на тимот.

Ајде сега некое добро појачање со слободен агент. Не се надевам многу ама желба ми се Ибака, Џереми Грант или Бертранс. Тешко, освен ако некој од нив не сака да се откаже од дел од парите што можат да ги заработат. Од ветераните за минималец (и нешто малку над тоа) Метјус ако може да се ќари пошто оптал аут од Милвоки, Двајт Хауард обавезно, и уште еден центар (Бајлес би било супер). Уште една потреба е 3+Д крило, со тоа што сметам дека 3+Д бек е потреба која ќе ја задоволиме со КЦП (само да не претера со парите). Одлично почнува сезонава. :)

Автоматски споено мислење:

Лејкерс не драфтаа синојќа, ама потпишаа недрафтуван играч.



Симпатично е што има изграден хорок шут (skyhook), иако е бек. :D
Вака од прва кажано, мислам дека детево има потенцијал па може и да добие некоја мала минутажа во игра, посебно ако Лејкерс не се појачаат со уште некој бек.
 
Последно уредено:

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Nikad nemase da veruvam deka ke se soglasam so ova.Pa i ko dojde odvaj progoltav deka bese igrac na Boston, mada ne bese ligle ko ostanatite.Sega od ovaa gledna tocka zal mi e sto ne ostana, ke ni bese od golema pomos, ali kako i da e go ima zasluzeno moeto postvovanje , i neka mu e so srekja.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Nikad nemase da veruvam deka ke se soglasam so ova.Pa i ko dojde odvaj progoltav deka bese igrac na Boston, mada ne bese ligle ko ostanatite.Sega od ovaa gledna tocka zal mi e sto ne ostana, ke ni bese od golema pomos, ali kako i da e go ima zasluzeno moeto postvovanje , i neka mu e so srekja.
Само почит и респект за Рондо. Беше важен дел од освојувањето на шампионатот... Ова му е последна шанса да лапне убави пари во НБА, нормално дека ќе ја зграби. Се најдобро за Рондо.


Во меѓувреме добредојде за вториот Гасол во Лејкерс. :vozbud:
Ние го драфтавме, ама не било судено тогаш, беше трејдан за брат му По. Но сега и Марк иде во Лејкерс, и да се надеваме дека во придонесот за шампионски титули ќе биде успешен како и брат му. :)











 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Во трејдот со Кливленд, за МекЏи Лејкерс земале двајца играчи, Џордан Бел (кој ќе се пушти низ вода, само 0.58м му се гарантирани), и МекКини кој ќе го задржат (дефанзивно крило, скокови).



 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
Треба, уште еден центар да одработува минути во регуларна сезона и да се заштедат АД ама и Гасол. Има уште барем 3 слобдни места за ветерани (можеби и 4 места, ако АД се откаже од ~0.6мил.)

Можеби Дедмон? Вајтсајд, ако никој не му понуди договор за повеќе од минимум (а гарант ќе се најде некој од тимовите како Хокс, Никс, итн).

Јас би сакал да видам уште еден центар, шутер - можеби Корвер, и уште едно дефанзивно крило, и Маркиф Морис ако се реши да се врати по уште еден прстен.

Инаку комшиите го врбуваат Маркиф, а пошто брат му близнак е таму поверојатно е дека таму ќе иде.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.991
Ај сега уште центар, и шутер или дефанзивно крило, и да го заокружиме ростерот за новата сезона! :cool:




Само да не засерува како еден последен напад. Инаку супер е што го потпишале!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom