Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајде уште 5 минути и ќе победиме, водиме на гости против Вашингтон Визадрс 97-79!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Конечно натпревар во кој игравме како екипа, не играше Коби сам, изигра добро цела екипа! На крајот победа од 103-91!
Коби постигна 30 поени со 6 скока и 2 асистенции
Ламар Одом со 14 поени, 7 скока и 5 асистенции
Влади Радманович 15 поени, 6 скока и 4 асистенции
Саша Вујачич 12 поени, 1 скок и 3 асистенции
Рони Туриаф 13 поени, 3 скока и 5 асистенции„
Честито победа!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Од кога ќе почне да игра Гасол?
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па сигурно треба да има некој тренинг прво па после тоа. Инаку потпиша 4 годишен договор со Лејкерс!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Ovaa sezona moze da se rece deka Lakers moze da se nosi na isto ramniste so ostanatite timovi koi se favoriti za titula.Gradenjeto na timot po zaminuvanjeto na Shek mislam deka so doveduvanjeto na Gasol stigna do kulminacija.So igraci kako neprikosnovniot Kobi,odlicen centar Gasol i silno krilo kako Odom i plus uste dobar broj poveke od solidni igraci kako Fisher,Radmanovic,Vujacic,Bajnam itn, kolektivot e vo prv plan sto e eden od osnovnite uslovi za osvojuvanje na sampionskiot prsten.Nema veke da se molime samo u Kobi i u negovite vonseriski moznosti,iako e najdobar igrac u liga deckoto ne moze sam da donese titula.Sega drasticno mu e olesneta zadacata i posle 5-6 godini moze da se nadevame na mnogu poveke od prvo kolo vo play-off.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.585
Поени од реакции
22.372
Ovaa sezona moze da se rece deka Lakers moze da se nosi na isto ramniste so ostanatite timovi koi se favoriti za titula.Gradenjeto na timot po zaminuvanjeto na Shek mislam deka so doveduvanjeto na Gasol stigna do kulminacija.So igraci kako neprikosnovniot Kobi,odlicen centar Gasol i silno krilo kako Odom i plus uste dobar broj poveke od solidni igraci kako Fisher,Radmanovic,Vujacic,Bajnam itn, kolektivot e vo prv plan sto e eden od osnovnite uslovi za osvojuvanje na sampionskiot prsten.Nema veke da se molime samo u Kobi i u negovite vonseriski moznosti,iako e najdobar igrac u liga deckoto ne moze sam da donese titula.Sega drasticno mu e olesneta zadacata i posle 5-6 godini moze da se nadevame na mnogu poveke od prvo kolo vo play-off.
druze te citiram oti nema so da dodadam bidi pozdraven i da se nadevame na titula:smir::smir::tv::tv:
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Откако пред две и пол години Фил Џексон го потпиша тригодишниот договор (му истекува летово), изјави дека планира дека Лејкерси треба да се борат за шампионски прстен дури во третата година од неговиот договор. И не згреши баш така ќе исадне.

Мислам дека со доаѓањето на Гасол , Лејкерс станаа прв фаворит за титулата.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Вечерва играме против Њу Џерси Нетс на гости и најважно е што По Гасол ќе го има своето деби за Лејкерси! Да се надеваме дека ќе биде со победа! Натпреварот почнува во 1.30 часот по полноќ. Со среќа!
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
dzabe vi e se ovaa godina nema sansi titulata da odi u lakers.......ke vidite
dedo fil ke dosta rabota dodeka gi uigra gasol i bryant poso oni igraat dva stila na igra,no vremeto ke pokaze se....................
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Вечерва играме против Њу Џерси Нетс на гости и најважно е што По Гасол ќе го има своето деби за Лејкерси! Да се надеваме дека ќе биде со победа! Натпреварот почнува во 1.30 часот по полноќ. Со среќа!
Да не знај некој пренос кај ќе даваат. :( мтв малку потешко. Ептен сакам да видам како ќе се покажи гасол.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
И на OBN даваат преноси од НБА, само не знам за вечер дали ќе има или не.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Јас мислам дека ке тепаат Лејкерс ама Гасол нема да има кузнае каква партија!
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Вечер Гасол ке го има своето деби во дресот на Лејкерс ке видиме како ке изигра
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Одлично, уште една победа на Лејкерси на гости против Њу Џерси Нетс од 90-105! Интересно е што Коби го одигра можеби најнеефикасниот натпревар за Лејкерси од кога дојде во градот на ангелите, но затоа По Гасол имаше деби од соништата. Постигна 24 поени со 12 скока и 4 асистенции. Дерек Фишер конечно прикажа зошто е носител на шампионски прстени во НБА и беше најефикасен поединец со 28 поени, 4 скока и 2 асистенции. Ламар Одом беше исто така на ниво на задачата со 14 поени, 15 скока и 5 асистенции. Радмановоч со 16 поени, 5 скока и 3 асистенции ја даде исто својата подршка на тимот.
Коби Брајант постигна, верувале или не, 6 поени со 5 скока и 8 асистенции, но ќе му простиме, сепак победата на тимот е најважна:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom