Фан клуб : Лина Ѓорческа

Дискусија во форумот 'Тенис' започната од The King of Clay, 10 април 2017.

 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.812
  Допаѓања:
  59.297
  Па кај да игра кога нема ранк за појаки турнири?
   
  На Löwe, Ilumious и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.
 2. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.151
  Допаѓања:
  1.379
  Voopshto neka ne igra
   
 3. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.812
  Допаѓања:
  59.297
  Добро.
   
 4. L00d10

  L00d10

  Член од:
  24 октомври 2014
  Мислења:
  2.151
  Допаѓања:
  1.379
  Se zaebavav, ne mislev voopshto da ne igra, ama mnogu me interesira dali finansiski e isplatlivo, pat do Francija, smeshtaj, jadenje, pienje..znam deka nema rank za pojaki turniri :)
   
 5. The King of Clay

  The King of Clay Модератор

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.755
  Допаѓања:
  3.053
  Не е. Знак прашалник е за играч околу 100-тата позиција дали има профит.
   
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Оваа недела ќе игра на ИТФ турнир во Шрусбери

  Вечер ќе игра против квалификантката Амандин Хесе

  Лина игра на овој турнир благодарение на правилото за Специјалниот Ранкинг

  Хесе инаку е 150 места подобро рангирана од Лина, има 25 години и до сега има играно 3 пати во главните фази на Грен Слем турнирите и има една победа во 4 меча.

  Ако Лина победи во следното коло ќе игра против подобрата од мечот Еикери (Q) - Гордодѕе (4та носителка)

  На овој турнир први носителки се Викмаер и Диатченко, а има и пар други солидни тенисерки.

  Да се надеваме дека ќе изненади вечер Лина
  --- Споено дупло мислење, 12 февруари 2019 ---
  Го доби првиот сет 6-2.

  После тоа резултатот во гејмови до крај беше 12-4 :')

  6-3;3-6;1-6 пораз за Лина

  ах, ах, ах...штета, тие повредите од лани ептен и ја сјебаа кариерата...ептен е тешко да се врати до некое солидно ниво...
   
  Последно уредено: 12 февруари 2019
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Оваа недела Лина ќе игра на ИТФ турнир во Турција каде што ќе биде прва носителка. Во првото коло ја победи шведската тинејџерка Хенеман со 2-1 во сетови (7-5;4-6;6-3)
  Во второто коло ќе игра против шведска квалификантка или турска натпреварувачка со вајлд карта.

  Also..

  Guess who's back. Back again..

  Дуото на Дину и Лина ќе настапува и на дубл турниров, а во првото коло ќе играат против шведско-турски дубл.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 8. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Победа во дубл од 2-0 во сетови.

  Во следно коло ќе играат против швајцарката Кнол и американката Угрелидѕе

  Во сингл конкуренција ќе игра против Естлунд од Шведска
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Победа во соло конкуренција од 2-0 (6-2;7-5) противник во следното коло ќе и биде Ене од Романија.
  Победа и во дубл - 7-6;4-6;10-6.
  Во 1/2 финалето на дубл турнирот ќе игра против Уколова и Ванлангендонк
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Победа против Ене - 6-3;6-1
  Во 1/2 финалето ќе игра против Ромер од Еквадор.

  Во дубл конкуренција победи 6-3;6-0 и во финалето ќе игра против првите носителки Улукан и Мишина
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Пораз во дубл финалето 2-1 во сетови и тоа 12-10 во решавачкиот сет :(

  Во сингл 1/2 финалето победи 2-1 (6-4;2-6;6-1)

  Утре ќе игра финале против австралијанката Мендез која што е петти носител на турнирот.
   
  На MacedoniaTimeless, SK-92 и Vlatko_Gjorce им се допаѓа ова.
 12. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  311
  Не е сеуште завршено (4-6;0-5), меѓутоа по се изгледа само 2ро место за Лина во Анталија.
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Пораз од 6-4;6-0 :/
  Добра шанса за прва титула после 2017...ама то е :/

  Здравје повеќе среќа на следен турнир...
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  34.670
  Допаѓања:
  67.585
  Играше денеска турнир во Италија..изгуби во прво коло 2-1 во сетови
   
  На MacedoniaTimeless му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  3.702
  ...зашто овие на ТВ ништо не информираат за спортски настани каде учестуваат нашите? само ако победат ќе ги спомнат...а ваму од друга страна некој политичар ќе си ги почеша таквиите веднаш на сите канали новинари коментираат :mad:
   
  На MARCELLO му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: