Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
12 јануари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
4
Страшо трењер на Куманово и 4 нови играчи у тим.Инфо од сигурни извори :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Страшо трењер на Куманово и 4 нови играчи у тим.Инфо од сигурни извори :)
Само Љубо да си иде, па макар и Страшо да е трењер. А за играчи зависи што ќе донесев, ако е Филиповиќ или како њега некои, ондак боље да не донасав...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
Реално не е само да се донедев играчи него какви играчи на пример у фудбал не е исто да дојде да игра у средину Ракитиќ и Шумуликовски xD

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Много е разштимана екипа треба да се довдеде тренер што разбира нешто од кошарку и плус некој кондициони тренер да се стегнев малко играчи... Па нека су и просечни играчи ама да видиш дека су координирани, залагав се трчив играв дифенс...
Овај екипа моментално нема никакву дисциплину, жељу за натпреварување и победу..
Жали се коуч на повредени играчи а ја до сга не виде или прочита дека некој на утакмицу се повредија или на тренинг само у кафане и у дискотеке се повредуев астали ги падав...
Ама тој ти е кд спортска екипа служи за политички маркетинг. Прифатисва да играв у тј еврокуп само ради политичку пропаганду... Немаше припреме просисва за струју да ги пуштив..
Сга су како јавна администрација чешав муда а зимав паре..
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Течо се враќа, ајде на здравје бричење! Дали овој значи дека Мандиќ остануе?! Некој спомна дека Мандиќ могуќе е да остане ако се смени Сениор, од све овој највише ме плаши од сга натамо понашање на Уроша иако не сумњам дека Течо ќе му даде одвржани руке да шеф у тим ;)

@sportfan исто инфо га и ја доби, а имиња што се спомнасва респект барем 2 од 4 ако се донесев немора сви 4, Петровиќ и Неговановиќ 100% напуштав, могуќе е и Мандиќ иако после овој не знам што да мислу :)

Очекују од сга Капетан да се врати на трибине сс посебно место позади клупу, њега Течо сга ќе га води и на гостувања ми сиротиња дома ќе жмиемо :/
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
Има два симбола што гу објаснуев моју моменталну експресију на фацу а тој е овој
:|
 
Член од
1 август 2014
Мислења
545
Поени од реакции
179
Momci uprava ni maze oci na svite.. svi u upravu su kurtoni... dok ne gi ebemo njima ke ne ebavav svaku godinu ovakoj ke menjamo 3trenera 5godine... ai ovaj fan strana e mn pederska brise komentari sto ne gi odgovarav... krv da gi ga ebu... edn decko bese gi ubavo pisaja ali profiteri brisev kometarii
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
P.S Симоновски раскинаја договор сс МЗТ ваљда не е едн од тија на листу сс кои се преговара ..
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Никола гу води страну, не знам збореше не му плаќале сга не знам каква е ситуација могуќе е да су гу купиле од њега или па такој да му имав кажано...

Нели немав своју фан страну на фб или па да платив 2000 годишно и још 100 евра некој да ги дизајнира веб страну што да кажу мизерија, а у 21 век живимо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom