Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Некое инфо зашту Ице Бакља дојде на трибину куде Кумани?
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
246
Поени од реакции
296
Носталгија га фатила човека
А, што ви се дешава овуј годину? Овуј годину сте каша-попара. Одвај почнасте да навивате на овуј утакмицу, а пред почетак на утакмицу бесте све на све 30 душе на Запад. Много људи више ги нема сас вас. Искрено фали тај атмосфера порано.

Незнам и не ви се мешам у групу како да гу водите, пошто и не сам много-много по тија работе, али не е убаво да се пљука по човека што е оставија 20 године у Кумани. Најреално он док ве водеше цветасте, а гледа се с’га дека овија нови не су б’ш кадарни да ги водив Кумани. Можда и грешу( дај боже) !

Иначе он’ј пут стварно беше безобразно и крајно дрско к’д полиција улегна и за ич ништо почна да удара врз Кумани. Можесте да снимате и да им пуштите тужбу на кучиња, а ја како што слушна некоја рамкован наредија да ве тепав, затој што сте појале анти албански песме. Сви људи видесва дека ништо не направисте и полиција почна за ич ништо да ве удара.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Заслужена победа,надам се дека ке продужимо да победуемо и у следеќи утакмице.Маце не знам што глуми,човек шутна 10 тројке само 1 погоди,зашто има толко слободу само Диме знае.Мандиќ лудак,на никога не додава,сам си игра,вероватно за статистику.Ја мислу дека полош тим,не смо могале да составимо.Сигуран сам дека нема ОК хемија у тим и дека има некои кланови меѓу играчи.Свака част за Радуловиќа,одличну партију пружи.И Мишковиќ си е константан свак натпревар,право појачање.Врањеш се денс подреди на колектив,Шарлија много слаб,посебно у скок,Мачки конечно партија која се очекуе од њега.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Па Мандиќ имаше доста асистенцие днска у пик ен рол игру сс Мишковиќа...ја што броја 6-7 асистенцие имаше сигурно,а Маце му е миленик на Димета,затој има толко слободу у игру,његов омилен играч е Маце,најаве има дека у плеј-оф доваѓа Тимба,па ке видимо што како ке биде.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Па Мандиќ имаше доста асистенцие днска у пик ен рол игру сс Мишковиќа...ја што броја 6-7 асистенцие имаше сигурно,а Маце му е миленик на Димета,затој има толко слободу у игру,његов омилен играч е Маце,најаве има дека у плеј-оф доваѓа Тимба,па ке видимо што како ке биде.
Needs a center buys playmaker :icon_lol:
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Фала на информацију @ColdSky

Иначе како е могуќе и трет натпревар у БИБЛ лигу да га играмо на домашан терен против Пеќ(Косово) на 12.11?Кој га прави овј распроред и нормалан ли е?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Ичера Приштина га докажа свој квалитет...победи га Балкан на Ацу Тодорова сс 18 разлика,Балкан е у топ 3 тима у Бугарију па изгуби од њима 18 разлика,значи нема простор за панику.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom