Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.180
Поени од реакции
5.353
И не е обид за убиство веќ самоодбрана а треба да се докаже како е тј нож дојден у туј ситуацију дали стварно његов или не некога од тија што нападав
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Кој жали за Луковиќа?Препознаја си се сас некога ја тој несам пишуваја,а и свакако кој и да пишуваја у право е , Луковиќ за Вујошевиќ е и такв Хауард.
Што има везе овој видео сас кошарку?Кои су уствари овија момци,па се овдека постира?
 
Член од
19 септември 2014
Мислења
141
Поени од реакции
50
naprotiv, pravi skokovi, sutira slobodni od tablu, kd sutira trojke pogagja gu konstrukciju od pozadi, tepa se po utakmice. kd e gusto i ga faulirav on legne na zemlju pa sam si ga isece prst za da ima zamenu i on da ne gi sutira slobodni za da ne gu skrsi tablu..ti za takvoga zalis... e takv ti igra u Kozuv...tamo idi i navivaj za njega... moj kapetane...ostavi gi ovija sto ss srce igrav za Kumanovo ,,,,ostavi ga ti Vujosevica...njega i gospod ke mu vrati za sve sto mu se ispodesava negativno na pocetak na ovuj sezonu..Inace Kozuv ti bese lobodan ovuj nedelju...za sledecu neznam ss koga igra...
Пошто овој се однаса на Лукита, моега омиленога бившега играча на наш тим (туја спадав и Малик Еванс и Антон Хараламов), и пошто ми е досадно, ќе пробам да ти одговору, иако мислу дека стварно довољно беше дискусија около њега. Слободни дали са од таблу или не са, битно е да са погодени. Рука на срце, не му бесва јака страна на Луковиќа, али тој е проблем куде 90 посто центри. И Шекил промашуеше :) Друго, тепање по утакмице. Деси му се само едн пут, у Скопје сас педерлану Работнички. Да не биду сфатен погрешно, ама од кд е тој лошо или срамотно, да одпнеш некога ако заслужи. Па и тепачке са дел од спорт одувек и ќе си остане такој. Тепав се и репрезентацие на првенства док у ложу ги седив премиери. (Сетите се на фајт Грчка - Србија). Идемо даље: Шутирање тројке и погаѓање на конструкцију отпозади. На тој не се сеќам. Ваљда не сам гу гледаја туј утакмицу ако уопште се е десило. Уствари не се сеќам дека Урош е уопште шутнаја за три повише од двапут. Што се однаса до филмску сцену на легнување и намерно сечење на прст „за да се избегне шутирање слободни“, и на тој неможу да се сету“. Ако се сеќате потсетите ме: извадија ли скриен жилет од под език... или... Слаби са ти овија аргументи. Од другу страну ти стои опасна статистика. Ти си имаш право на мислење, али немаш право на некога да му викаш да иде да навива за Кожув. Навива се за клуб не за играча. И још викаш да смо ги оставиле овија што сас срце играле за Куманово. Кој бе игра сас срце. Сви играв за паре, некој за помалко, некој за повише. Сга живимо у либералан капитализам. Рипни ги едну плату па види ги га срце. Што се однаса до Вујошевиќа, видесмо едн мал напредак... али мене тој још не ми е довољно да ме убеди у његов квалитет. Висеја на обручи на УГД. Нека виси против Фени, прв ќе му честитам. Стварно немам ништо против човека. Иначе Урош, поново беше у публику. Гевгелија и не е толко блиско па да се претрчи да се утепа досада. Очигледно дека веза измеѓу град и клуб и њега е још увек јака. Нема потреба да се фрљав дрва и камења по њега, за да се одбрани Вујошевиќ, што „се жртвуваја на своју одговорност и сас скршен нос играја без маску“. Уау, која жртва. А 1500 евра месечно, без ниедну квалитетну игру у десет утакмице. Овој испада исто како ВМРО кд за све вика Бранко бија крив и још е крив :) Нека си га пљукав или величав Уроша навивачи на Кожув на њин форум, овдека више стварно нема потреба.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
183
Поени од реакции
115
Па Урош не само што беше на утакмицу ичера до 4 сат беше у Лолипоп сс Петровскога. Ништо чудно па да се врати на поласезону чуе му њега за Кожув
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Кој жали за Луковиќа?Препознаја си се сас некога ја тој несам пишуваја,а и свакако кој и да пишуваја у право е , Луковиќ за Вујошевиќ е и такв Хауард.
Што има везе овој видео сас кошарку?Кои су уствари овија момци,па се овдека постира?
Преко кур више сс тебе иди си коментирај си у твој фан клуб доста солиш памет туја и се правиш најпаметан
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Прашују бе идиоти глупави.Кои су тија момци,што се е дешавало,значи несам упознаен.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Заебете сас тија селски манири.
Не знаеше што е работа,затој праша,а и у текст на сител не се спомнуесва никакви навивачи.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
тај тема не е за туј, тој е нешто можда и приватно и нетреба да се меша сс кошарку :) туј е тема за куманово и такој нека си остане ;) иначе гледам фени га добило карпош, интересно ќе е у суботу :)
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Па добро очекувано беше да га тепа,Фени е бш добар тим,одлично селектиран и ке ни биде потешко него ли што беше сас Кожува у суботу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom