Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Коуч гомна и кур да еде, не може да га води омладински тим, а не па прв тим. Онј што трчи трку да улегне у савет боље да доведе деца цел тим, него што фрљав паре на сумњиви црнци и Срби. Опстанак ке обезбедимо, ама сци фи е за нас да играмо плеј оф у Суперлигу.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Посра ги се Ацо на сви у уста. Прво на преЦедника, после на кандидата за пратеника што сакаше да тера по свое и на крај на самозвамога трењера.

Ако успеемо у топ 8 да бидемо у Суперлиги да се шутирамо у дупе што викав Срби, у овој БИБЛ је бидемо само глинени голуби.
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
ПС.Каплановиќ га нема веќ некое време, да не фати џаде? ППС.Онј Луис, сас какви идеи е доведен? Па ни у БИБЛ не га пуштав да игра.
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
ПС.Каплановиќ га нема веќ некое време, да не фати џаде? ППС.Онј Луис, сас какви идеи е доведен? Па ни у БИБЛ не га пуштав да игра.
Каплановиќ мислу дека е повреден.
За Луиса стварно не знам зашто не га игра. Колко знам донесен е заради БИБЛ и Еврокуп, пошто 4 странца е дозволено за у лигу.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Рак на очи доби од овој. Овакво усеравање не се сеќам да смо имале. Па пет деца да стави овакво понижување немаше да доживомо. Свака част на ТФТ....
 
Последно уредено:

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Рак на очи доби од овој. Овакво усеравање не се сеќам да смо имале. Па пет деца да стави овакво понижување немаше да доживомо. Свака част на ТФТ....
Па сс пет деца и боље изиграмо. Губесмо 30, сс деца "само" 20 разлика. Али океј е, тој дека Глигоријевиќ га поеба кош, затој толко изгубимо ;)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Сг како улете спејко у совет, нека си отиде људски. А ако не е улетеја нек му најдев некоју функцију. Овој теле од трењера нек намавав и нек трењира петлиња. Даље овија црнци нек ги дадев шут карту, а Срби пешки да си идев. Ако е зивче озбиљан нек остане, ако не нек иде по Арабије или куде и да е. Свакако сс овј ростер што ке остане бар сс срце ке игра, а не да ни брукав име на клуб.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.443
Не е у совет. Ако добро паНту, 10-ти беше на листу, а само 8 улегнасва.
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Доста е, не вреди. Од дете само овуј екипу гу сакаше, прееска ги откажа на фб и инста.Од 1997 ги прату и само за ККК навивам. Нема ги кумани, нема жар, нема идеја, нема развој, нема таленти, ништо нема.И ја више нема да коментирам.Поздрав за вас 5-6 ентузијасти овде на форум.Over and out.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
И ја поплка се повлече маргинално га прату клуб, ќе се сеќамо на моменти од 2010-2014 кд град живеше за клуб :/
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Изгледа само ја ќе остану да ги гледам...
И ја поплка се повлече маргинално га прату клуб, ќе се сеќамо на моменти од 2010-2014 кд град живеше за клуб :/
Некад борба за титулу, сга борба за опстанак. Некад пуна спортска сала, сга празна економска. :(
 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137


Хахаха па овој иста прича сваку годину. Гледам ја прошлу утакмицу и виду пола екипа гу нема, оно до тој да ти било.

Сакав Ливингстона да га вратив, ај да видимо и тој чудо.
Бреј, бреј, бреј, јаки играчи у пичку материну. Овој дрво од центра поголемо не смо имале, па треба да га срамота денар да потражи. А онј гомнар Врањански кд у овакво Куманово не успеа минутажу да добие, нема да добие нигде. Само нек си идев далеко ги лепа куќа.

П. С. Ливингстон нема да се врати.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Бреј, бреј, бреј, јаки играчи у пичку материну. Овој дрво од центра поголемо не смо имале, па треба да га срамота денар да потражи. А онј гомнар Врањански кд у овакво Куманово не успеа минутажу да добие, нема да добие нигде. Само нек си идев далеко ги лепа куќа.

П. С. Ливингстон нема да се врати.
Беше играчиште Каплановиќ во Еуроникел,еден од подобрите центри би рекол што играл во лигата, страшна техника и пост игра за центар, 2019/2020 против МЗТ ми се чини 12/12 од поле имаше, ги исфрли Крстевски и Бојиќ со по 5 лични, ама јебига, недостатокот на сила си го направи своето, башка и хронична повреда имал, ради тоа лани не играше никаде, не го пратев во Куманово како играл. Врање буре јебига, ни шут нема веќе, кога беше во Блокотехна погодуваше, ни разигрување, едино демек јака одбрана игра, мада тоа повише дека не може да се движи па од него како од ѕид се одбиваат :D Јбг, штета за Куманово, политиката си го зема секаде данокот. Иначе гледам демек од Ливингстон не биле задоволни во Младост, дечкото 20 поени просек и 30 минути игра, не знам што значи тоа да не се биде задоволен :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom