Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Otideva sii imjoshselbu i Imjulioh vrativa ga jocuu i dojde nov igrac na probuuu
Гуити е отпуштен пошто не га даја максимум, Селби е пуштен да се врати у Америку заради смртан случај, меѓутим још е под договор. На њини места се враќа Црниќ од лани и нов играч е некој бугарин.

 

Koce05

Lakers Fan
Член од
4 март 2018
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.676
Ке има ли пренос од утакмицу јутре?
Да. Имаш на библ канал на јутуб, или види на инстаграм на библ страницу ќе треба да има линк у био.

 
Член од
1 август 2014
Мислења
544
Поени од реакции
175
На сви утакмице до сг ништо не одиграсва среќа слаби противници ни се погодива... Никаква акција нема све индивидуална игра на црниќа.. Црнац и бугарин тотално загубени.. Днска катастрофа ..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Да еде гомна кој га смени Ацу, куде човека сс послаб ростер гризесва играчи, 200 % давасва. Овј на коју фору е работаја у Кину нема да ми јасно, како што не ми е јасно колко управа си има појма.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
Да еде гомна кој га смени Ацу, куде човека сс послаб ростер гризесва играчи, 200 % давасва. Овј на коју фору е работаја у Кину нема да ми јасно, како што не ми е јасно колко управа си има појма.
Сс кој памет е сменен, ја мислеше он си даја оставку ... идиоти. Па човек остана сс младинци скоро и не довлечка на сасвим завидно ниво лани проблем бесмо за Работнички у неколко наврата избегнасва тесно пораз од нас и они га мењав.

Ќе дојдев подобри времиња за овј клуб, кд тг ама ќе ги дочекамо ;)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
24 февруари 2015
Мислења
51
Поени од реакции
48
Има и ов'ј тренер нешто, ипак е тренерска школа на КК Вардар, мада е далеко од Ацу. Ај, еве му попуст пошто два кључни играча ги изгуби пред почетак на сезону, па треба овија нови сга да ги уигруе. И Мираковски лани се мучеше сас Раднички, па еве, сга ги укомпонира. Нов тренер плус и Пипета га ушема, дете солидно враќа за своју минутажу, мислу и повише од лани. Ми титулу не мавамо свакако, нека пушта још деца, знам дека у МКК има огроман потенцијал. Ако свите работив на себе како Пипе, ќе биде убава кошарка за гледање. Капитена намерно га изостављам у овј коментар :kezec:
 
Член од
19 август 2020
Мислења
34
Поени од реакции
10
Да еде гомна кој га смени Ацу, куде човека сс послаб ростер гризесва играчи, 200 % давасва. Овј на коју фору е работаја у Кину нема да ми јасно, како што не ми е јасно колко управа си има појма.
Krsto ga smenii acoo zasto krsto ne moze da mu se mesaa a kude ovoga moze da se mesaa krsto
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.257
ипак е тренерска школа на КК Вардар
А КК Вардар едн успех што га има у спорт, што да ти кажују. Брату зборимо за КК не РК, да кажеше РК Вардар ќе те разбереше, ама овакој ... никад не су биле нешто посебно колко што ја знам, да е од Работнички или МЗТ ајде океј ама овакој .. лани сс Фени и немаше нешто значителни успеси, ми ги добивасмо а имасмо послабу екипу, тој кажуе све, патем виде се сга у директан дуел сс Академију ФМП чиј тренер е бш Ацо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom