Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Е ај да видимо, ќе работале на нови спонзори и враќање на публику. Камо среќа да се реновира сала, макар гу и жртвувале овуј сезону, па следеќу да се извлече добар спонзор и буџет.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
И после им се смеете на деца што верувале у Дедо Мраза хахахаххахаах. Веруете на овија бандити дека салу ќе гу средиле :LOL:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.114
Поени од реакции
4.987
нек си ебе мајку овај сезона ако се среди сала ама не мислу на лакирање на паркет треба много много да се уложи тј паркет треба да се извади и 2 метра да се ископа под њега
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Ubavo bese icera da se vidi Cic pa u salu.... Ce si gi trazimo cica i vojku pa mi.... :facepalm:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.499
Поени од реакции
16.157
Море и публика како порано имаше, иако у лош термин се игра...иначе сс 7 играча тешко плеј оф да изборимо
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Ubavo bese icera da se vidi Cic pa u salu.... Ce si gi trazimo cica i vojku pa mi.... :facepalm:
:tapp: Док има овце и вуна ке има. Сала е и даље у Банета.. неможе да се “средуе'' ни да се реновира. Иста служи за личну корист (затвориле га тунел испод западну трибину за да чував свои работе :aplauz: а људи ке одив по даске за да искочив надвор). Пархет на неколко места е лепен сс селотејп, кров пропушта среќа ичер не е врнало и што више да се збори? Од 2010 све нешто се мења и све од ''наредну сезону''. Треба да се сменив работе у корен а после све друго. Много ке е подобро да играмо у 3ту лигу сс барем неколко наши играчи и постепено ке се улегне у супер ебану лигу сс људи кои га сакав клуб, овој више колко и да сакаш да гледаш да те испунуе победа и кош наш.. џабе кд све е засерено прво од управу а сс тој и од играчи кои не ги интересира дрес, него плата која и те како не е мала. У последни неколко сезоне имасва корист много људи од клуб, а најголем губитник е била публика и навивачи од запад кои су одвојувале и паре за карту и време за “свој“ клуб а у преголем број случаји..разочарување и разочарување ... и свакаква нада се изгуби туј. Наместо сг да имамо клуб кој ке се бори за титулу, да е свак викенд празник у град кд има утакмица од најмало до најстаро да навивав.. куде нас ништо. За пофалбу е само активност у младинску школу. Него ај од наредну сезону ке е боље... и такој веќ 8 године. :)
 
Член од
1 август 2014
Мислења
545
Поени од реакции
179
Бане сам тражи салу да гу земе општина.. још пред 2 године...

Спортската сала не може никој да си ја однесе дома. Ако ја реновира која и да е политичка гарнитура салата ќе остане на градот. Ова беше најголема сала пред да се изградат „Борис Трајковски“ и во Аеродром во Скопје. Со само 50 до сто илјади евра за реновирање оваа сала пак ќе биде една од најубавите во Македонија.
Бранислав Јовановски, директор на Спортската сала во Куманово.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.114
Поени од реакции
4.987
Мене ми е исто дали смо у прву или втору искрено не осеќам некоју возбуду како порано кд имаше утакмица засерено е много а тој да се оправи тешко
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Kude ga najdesva i ovoga trenjera, poslednji 15 minuta ni igrav samo preko mackita i busiv ne magdeski i jane. Katastrofa ekipa, onj grifin pod hitno kloca, pa i Kovac isti kur, gledam Mekica sakav da ga zemev, neka zemev nesto saglam, ovoj e katastrofa...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
4 меч-топке се пропуштав, пропаст. Иста прича како и претходно, водимо 20 па падамо, доказ дека тим е далеко од квалитетан и дека е клупа кратка, ако не су знале тија што треба до сга. Дај нек каже нов прецедник реално што е план - па ќе трчимо по засилувања у 5 до 12 и ќе улегнемо у Суперлигу за џабе, или ќе терамо овакој сс Мекиќа у ростер како појачање :D Боље комплетан ремонт (сс све паркет :D) година-две него овакој.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
4 меч-топке се пропуштав, пропаст. Иста прича како и претходно, водимо 20 па падамо, доказ дека тим е далеко од квалитетан и дека е клупа кратка, ако не су знале тија што треба до сга. Дај нек каже нов прецедник реално што е план - па ќе трчимо по засилувања у 5 до 12 и ќе улегнемо у Суперлигу за џабе, или ќе терамо овакој сс Мекиќа у ростер како појачање :D Боље комплетан ремонт (сс све паркет :D) година-две него овакој.
У потупно се слагам, сала мора да се реновира, еве сга са на власт нека најдев начин сала да се врати на град куманово и да се реновира, овакој не гу бива работа.
 

Nikola Nini

Doktor bez nauka
Член од
5 септември 2017
Мислења
353
Поени од реакции
179
Nova sala samo

Butanje ovuj i novu pravenje

Renoviranje ne se isplati i povise ke kosta
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.499
Поени од реакции
16.157
Што кажа човек погоре, боље да се бутне онај вукојебина, па да се изгради нова сала, па ако треба и нек се жртвуев две-три сезоне
 

Kajgana Shop

На врв Bottom