Фан клуб: КК Тетекс Тетово

{LaKeRs}

True To The Game
Член од
8 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
па не знам ама ка со ми кажаја и ка со слушнав дека ќе биде оваја година ама нз :toe:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
238
Поени од реакции
4
Хехе и ја слушнав исто.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
па груевски реце дека ќе се допрае па ќе видимо инаку готова е салата само треба да се стае паркет и столчиња другото е све дотерано
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ајде добивмо нов спонзор ТТК БАНКА ајде да влеземо у прва лига
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
Ајде добивмо нов спонзор ТТК БАНКА ајде да влеземо у прва лига
клубот сега се вика Тетекс ТТК Банка и најавуваат пласман во 1 лига. ај да видимо што ке биде, голем проблем е што ни малата сала на спортски ни салата гоце делчев не исполнуваат услови за кошарка 1 лига, па така освен овие саливе што сега ги градат од влада, единствена опција што КФМ ја дозволува е тоа да тетекс како домакин игра во гостивар. е сега гледам се гради од овие владиниве сали во дворот на новата зграда на медицина, па можда таму да се игра или па у брвеница, и таму има сега направено таква сала. а замислите каква тргадеја град со 200 000 жители (сосве селата) да нема сала како што треба. пред некоја година тетекс сакаше да влага у 1 лига и им беше кажано дека може да играат у гостивар како домакини, или евентуално у скопје, што нормално е неприфатливо.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
клубот сега се вика Тетекс ТТК Банка и најавуваат пласман во 1 лига. ај да видимо што ке биде, голем проблем е што ни малата сала на спортски ни салата гоце делчев не исполнуваат услови за кошарка 1 лига, па така освен овие саливе што сега ги градат од влада, единствена опција што КФМ ја дозволува е тоа да тетекс како домакин игра во гостивар. е сега гледам се гради од овие владиниве сали во дворот на новата зграда на медицина, па можда таму да се игра или па у брвеница, и таму има сега направено таква сала. а замислите каква тргадеја град со 200 000 жители (сосве селата) да нема сала како што треба. пред некоја година тетекс сакаше да влага у 1 лига и им беше кажано дека може да играат у гостивар како домакини, или евентуално у скопје, што нормално е неприфатливо.

Чекај првин да влеземо у прва лига па после тоа ќе се мисли.Може ќе се досреди големана сала на спортски:toe::smir:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.134
Чекај првин да влеземо у прва лига па после тоа ќе се мисли.Може ќе се досреди големана сала на спортски:toe::smir:
Taja sala vikaja deka ke ja napraa uste odamna ali nisto ne bidna,ali dobro moze i ke bide nes. daj boze:salut:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
356
Поени од реакции
4
mn talenti ima od tetovo so igrat Kosarka stvarno zal mie za nekoj kosarkari sto do 18 godini bea mnogu jaki so Balltepe no posle toa ostanale :toe::toe:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Епа супер ќе биде да се влезе у прва лига.
Прошла година ФК.Тетекс оваа година КК.Тетекс :)

Лани се збореше нешто дека Брацо сакал да влезе у КК ТЕТЕКС ама ништо не бидна од тоа.
Ако сакамо да влеземо у 1 лига треба играчи да се купуаа има многу јака конкуренција оваа година:toe:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Лани се збореше нешто дека Брацо сакал да влезе у КК ТЕТЕКС ама ништо не бидна од тоа.
Ако сакамо да влеземо у 1 лига треба играчи да се купуаа има многу јака конкуренција оваа година:toe:
И ја таке знаев али ништо од тоа,ама добра е сеа чим ТТК Банка влегле би требало да се влезе у прва лига.А што кој са и други кандидати за влагање у прва лига...?!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.690
Поени од реакции
2.963
ajde daj boze da vlezete pa da gledam intersni sezoni u basket i tifo scenata k bide uste bolja SO SREKA
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
И ја таке знаев али ништо од тоа,ама добра е сеа чим ТТК Банка влегле би требало да се влезе у прва лига.А што кој са и други кандидати за влагање у прва лига...?!

Гостивар сеа што се оформи напрае јак тим истотаке и мислим некоја екипа од Прилеп во која сеа играа све играчи од други градоој,имаше уште една мислим ама забраев која е:helou::nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom