Фан клуб: Еуромилк Горно Лисиче

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Нема да има потреба да ја купат бидејќи Волково оваа година изигра за нив, а и онака ќе ги потопат...


Ако е точно ова во Македонски спорт, тогаш веќе ви ја дале службено утакмицата со Лисиче и сега со исто одиграни мечеви имате 6 бода повеќе од нас и сте шампиони на северот. Честито:pipi:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Нема да има потреба да ја купат бидејќи Волково оваа година изигра за нив, а и онака ќе ги потопат...


Ако е точно ова во Македонски спорт, тогаш веќе ви ја дале службено утакмицата со Лисиче и сега со исто одиграни мечеви имате 6 бода повеќе од нас и сте шампиони на северот. Честито:pipi:
А колку кола се во 3та лига ?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ме интересираше за другата група .. Кај што е Маџари Солидарност :vozbud:

Поточно уште колку утакмици треба Маџари да изигра
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Ме интересираше за другата група .. Кај што е Маџари Солидарност :vozbud:

Поточно уште колку утакмици треба Маџари да изигра
Е незнам за таа група, пошто не сум сигурен дали некоја екипа се откажа на полусезона. Сепак мислам дека немаше таква и дека треба да се одиграат регуларни 24 кола, па значи на Маџари му останале уште три :wink:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Местена била бе :pos:



Далеку од местена,али кој губи има право да збори што сака.. :wink:

иначе, јас и уште 10 души да се соберевме ќе ги тепавме тие појави што се појавија денеска, а камоли фудбалери ветерани кој играат цел живот фудбал, ко што се фудбалерите на Лисиче. Убаво рече делегатот, ''што игравте полека бе?, коа можевте 10 гола да им даете''
:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Далеку од местена,али кој губи има право да збори што сака.. :wink:

иначе, јас и уште 10 души да се соберевме ќе ги тепавме тие појави што се појавија денеска, а камоли фудбалери ветерани кој играат цел живот фудбал, ко што се фудбалерите на Лисиче. Убаво рече делегатот, ''што игравте полека бе?, коа можевте 10 гола да им даете''
:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
Аман де не се нервирај одма :) Јас не ни знам кое место се не ни знам која лига се овие Фк Волково... :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Далеку од местена,али кој губи има право да збори што сака.. :wink:

иначе, јас и уште 10 души да се соберевме ќе ги тепавме тие појави што се појавија денеска, а камоли фудбалери ветерани кој играат цел живот фудбал, ко што се фудбалерите на Лисиче. Убаво рече делегатот, ''што игравте полека бе?, коа можевте 10 гола да им даете''
:kesa::kesa::kesa::kesa::kesa:
Брат да не беа они, табелата ќе имаше различен изглед сега. Они ни ги земаа бодовите така да тука барај ја причината зашто не сте дале денес 10 гола. И кај нас плачеа, ве моли ме не давајте ни 10, ама идна годинааааа...:zlo:
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Треска Шишево - Горно Лисиче 3:4

Многу тешка и неизвесна утакмица.. не ме чуди .. Шишево е.. не е Славија

.п..с..го провоцирам Марко со подвлеченоно :pos2:

иначе Лисиче после оваа победа си ја обезбеди 1вата позиција во 3тата лига Север... остануваат бараж утакмиците со Маџари ваљда..
Наредно коло гостуваме во Драчево кај Драчево и последно коло со Лепенец дома. и то је то..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Треска Шишево - Горно Лисиче 3:4

Многу тешка и неизвесна утакмица.. не ме чуди .. Шишево е.. не е Славија

.п..с..го провоцирам Марко со подвлеченоно :pos2:

иначе Лисиче после оваа победа си ја обезбеди 1вата позиција во 3тата лига Север... остануваат бараж утакмиците со Маџари ваљда..
Наредно коло гостуваме во Драчево кај Драчево и последно коло со Лепенец дома. и то је то..
Ти ибам педеорт :icon_mrgr
Него наслушнав дека можно е да се проширувала втора лига, па да влезат сите прваци од трeтите лиги, без да се играат баражи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom