Фан клуб: Бостон Селтикс

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Како ги лета Пирс иако има движења со 2 км/h :D (y)
Дај обрнете ја серијата па да гледаме Булс-Селтикс ECF :P
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Од 25 се враќаат со Фелтон и Шамперт,врв на мизеријава,и тоа без ЏР Смит !
Уф како не го плесна Пол ова.
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
абе подобро метла, барем ќе сум раат, отколку да си тупам глаата џабе
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Трејдов и не е така лош како што првично делува.Бостон ќе гради иднина околу Рондо,Грин,Бредли и Салинџер,а оваа година знаејќи дека ќе е еден од најјаките драфтови во НБА, Бостон би требало да оди на што е можно полош пласман=подобар пласман за бирање на драфтот.Дени Ејџ одбра право време за реконструкција на тимов и година очекувам Бостон да бира еден од првите 5 пика на драфтот.

Јес да ми е криво тоа што Пирс нема да се пензионира во Бостон,ама оваа година беше најдобра за реконструкција на тимот бидејќи наредната година престои историски драфт и би било штета да се пропушти.Се надевам дека ќе успее планот на Дени и за неколку години да гледаме повторно еден силен Бостон.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Мене па баш ми е интересна сезонава, одвај чекам Рондо да се врати да видиме што и како можеме :D
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.128
Уште малце и една година како никој да не пишал на темава. До толку бе станавме пластични навивачи?
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
ајде бостон со тебе е цела македонија а и добар дел од балканот! :)

шо зезмавме на драфтот бре луѓе?
дајте некои поупатени нека објаснат бар нешто
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.551
Поени од реакции
2.128
Танкаме и оваа сезона како што гледам. Многу не конзистентна игра. Имам чувство дека можеме да стигнмене 30 разлика поени на еден натпревар а на друг да ги изгубиме.

Ако остане Рондо за две години минимум според мене може да се направи конкурентен тим. Ама тешко дека ќе остане.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Танкаме и оваа сезона како што гледам. Многу не конзистентна игра. Имам чувство дека можеме да стигнмене 30 разлика поени на еден натпревар а на друг да ги изгубиме.

Ако остане Рондо за две години минимум според мене може да се направи конкурентен тим. Ама тешко дека ќе остане.
http://maknba.net/bostone-moj-crni-denovi-ni-pretstojat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom