Фан клуб: Њујорк Никс

Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Ќе биде интересно ако го земат Мело Њу Јорк , најверојатно ќе треба да ги пратат таму Чендрел, Фелтон и уште некој играч со што ќе се распадне дел од стартнава постава што игра одлично оваа сезона.
pa ne mi se veruva deka do tolku ke ponudat moze Curry(mu zavrsuva dogovorot) Chandler\Gallinari i draft ako uspeat da go dadat Randolph vo Houston vo zamena za draft
a Felton moze posle februari do togas nesmee takvi se pravilata na NBA za potpisan sloboden igrac a Felton moze da ide so uste nekoj vo paket za Paul ama ke vidime kako ke se dvizat rabotite. :) :)
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
pa ne mi se veruva deka do tolku ke ponudat moze Curry(mu zavrsuva dogovorot) Chandler\Gallinari i draft ako uspeat da go dadat Randolph vo Houston vo zamena za draft
a Felton moze posle februari do togas nesmee takvi se pravilata na NBA za potpisan sloboden igrac a Felton moze da ide so uste nekoj vo paket za Paul ama ke vidime kako ke se dvizat rabotite. :) :)
Па добро се може и така. Само што и Чендлер добро се вклопува во екипава мислам дека имаат добра прва петорка. Само што Туриаф, Даглас, Мозгов некако се слаби им треба некоја добра замена како што е Хил во Сан Антонио или Џ.Р. Смит од Денвер. Мислам дека некако Фелтон се форсира премногу време барем од тоа што ги гледав утакмициве оваа сезона.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
pa ne mi se veruva deka do tolku ke ponudat moze Curry(mu zavrsuva dogovorot) Chandler\Gallinari i draft ako uspeat da go dadat Randolph vo Houston vo zamena za draft
a Felton moze posle februari do togas nesmee takvi se pravilata na NBA za potpisan sloboden igrac a Felton moze da ide so uste nekoj vo paket za Paul ama ke vidime kako ke se dvizat rabotite. :) :)
Па добро се може и така. Само што и Чендлер добро се вклопува во екипава мислам дека имаат добра прва петорка. Само што Туриаф, Даглас, Мозгов некако се слаби им треба некоја добра замена како што е Хил во Сан Антонио или Џ.Р. Смит од Денвер. Мислам дека некако Фелтон се форсира премногу време барем од тоа што ги гледав утакмициве оваа сезона.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Оооо не сум знаел дека има отворен фан клуб за Никси. Многу ми е мило и поздрав до сите фанови од фан на Њујорк уште од времето на Спривел, Јуинг и Хјустон.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Оооо не сум знаел дека има отворен фан клуб за Никси. Многу ми е мило и поздрав до сите фанови од фан на Њујорк уште од времето на Спривел, Јуинг и Хјустон.
ima ima samo nekako slabo se komentira za Niksi pozdrav do site navivaci na NYK
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Ајде бе сите, шо се за Никси од утре редовно после секоја утакмица да пишат, да се знае кој е еден од најфраерските тимови, не Бостон мајами лејкерси аман од нив. Вака како што се само прво коло плеј оф, ништо друго.Колку и да не сакам јак играч да дојде ни треба, или инаку треба момците да изиграаат максимално, ни они да не бидат свесни на кое ниво(а да бидеме рални тоа у сон само). Вака не бива. Гледам пратам слушам и се нервирам и тоа ногу.Еве вечер од кингс изгубиме и тоа и Гарден.Нервоза е голема. Сеа не ми се пише ногу али ако има некој може да се отворе дискусија. И уште еднаш ке речам, нека се гонат сите тимови, едни се НИКСИ.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
добар трејд направија никси, сеа имаме јако трио амаре мело и билапс, не ми се допаѓа што го дадоа фелтон дечкото по 15 асистенции даваше али тоа е тоа битно играме плеј оф и за наредна сезона очекувам уште едно засилување па да стигаме и до финале. поздрав до сите фанови GO KNICKS GO!!!
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Knicks-фанови како се осеќате да ги ебеме Miami и нивното Big Trio у сред South Beach хехехеххехех GO GO KNICKS
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
Knicks-фанови како се осеќате да ги ебеме Miami и нивното Big Trio у сред South Beach хехехеххехех GO GO KNICKS
пааа ги ебавме:helou: ги ебавме и орландо пред 2 дена:helou: и сеа губат 10 разлика од нетс:nenene: имаше статистика за време на една пауза дека никси мнооогу подобро играат и имаат подобар скор против појаките екипи, коментираа америте демек немале мотив против слабиве тимови а баш против нив требале да ја вежбаат одбрната и да праат комбинации у нападот
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Има ли Бе за Никси некој да напише нешто. Пак за малку овие од Бостон се извлечија. Ај бесмислено е ...
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Кој сака во моментов може да гледа мечот на Дамjан Стоjановски со АСВЕЛ во УЛЕБ купот од Софиjа. Туриаф играе за гостите.
http://sportmedia.tv/event.php?id=511
Сега видов дека се емитува и на Евроспорт 2.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Како е Knicks-фанови на 16.12.2011(петок) од 20:00 играме подготвителна против New Jersey Nets баш би сакал да подискутираме за тимот за оваа година со Amar'e Melo Fields Bibby Chandler Douglas и едвај чекам да го гледам Iman Shumpert од тоа што го видов на YouTube дечкото има капацитет и годинава да играме и одбрана ке биде многу подобро :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Ајде прва па мушко. Газиме сезонава имам предчувство :cool:
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
ALL LIN
Едвај чекам да се вратат Стадемаер и Ентони и да видам како ќе функционираат со Лин
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Си заминал Д'Ентони сеа демек во преговори сме биле со Фил Џексон.Него да го земеме и на коњ сме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom