Фан клуб: Њујорк Никс

Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Големо чудо!Го зедовте Амаре Стадемаер и сеа сте најјаки а??:tapp:

Лејкерси и оваа година ќе бидат ШАМПИОНИ!!:pehar:
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Daleku od toa deka se najjaki ama barem ke ima za niv mesto u play-off. Uste nekoj igrac da se donese pa pak da zivne malku timot.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Ајде бе толку ли нема фанови на никси, да се најде некој да напише нешто, да искоментира
 
P

PewDiePie

Гостин
Имав дрес од Спривел на времето кога беа солидни ама сега за пенис не ги бива ќе видиме оваа сезона како ќе биде.
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Никси се ослободија од Крис Духон, т.е. го испратија во Орландо. Со цел да можат да придобијат уште еден врвен играч на кој ќе му овозможат максимален договор се ослободија од нивниот најдобар играч минатата сезона Дејвид Ли ( 20 поени и 10 скока) кој заврши во Голден стејт во замена за Туриаф, Ентони Рендолф и Кенела Азибуике. Само не знам уште кој врвен играч остана слободен, Кармело можеби:toe:?
Сето ова мислам не е се уште официјално.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
За оваа година очекувам да играме у Плејоф имаме солиден тим составен од Фелтон Чендлер Галинари Рендолф Стадемаер и замените Даглас Вокер кој се покажа одлично од кога дојде од Бостон Туриаф значи имаме добра прва петорка од млади играчи да не ги заборавам и дечките од драфтот Раутинс Фиелтс и Џордан и новиот Русин Мозгов ама највеке мерак ми прави Рендолф

 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Слабо слабо. Мислам дека повторно ке гледаме бледа сезона на Никси. Највисок дострел е 7-8 место. Дај боже да биде како последниот пат кога Никси стигнаа до големото финале, а беа 8-ми на Истокот во регуларниот дел.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Слабо слабо. Мислам дека повторно ке гледаме бледа сезона на Никси. Највисок дострел е 7-8 место. Дај боже да биде како последниот пат кога Никси стигнаа до големото финале, а беа 8-ми на Истокот во регуларниот дел.

Па стварно незнам зашто толкав песимизам мене лично тимов ми прави многу голем мерак би требало да се уклопат повекето играчи во брзиот систем на игра на Д'Антони неможе да бараме одма шампионски тим чекор по чекор а здравје другото лето ако успеат да го донесат Кармело ке биде одлично но несакам да се надевам залудно ко со Леброн :)
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Стадемаер е ризичен. Стварно мислам дека е во редот на најдобрите играчи и ако не биде повреден ке биде супер. Само не знам дали е способен да игра добра (цврста) одбрана и да биде прва опција со отприлика еве да речеме 25+ поени и 10+ скока и да го држи тоа темпо (да намалува кога не треба ама кога ке ни треба да експлодира). Се надевав на уште еден играч на пр. некој како Паркер од Сан антонио ама добро е и вака мерак ми е Крис Пол ако можат да го донесат наредната сезона. Со МАјк Д'антони би требело да има брза игра со доста поени и послаба одбрана (како што беше до сега) и да има место во плејофот, ама се ми личи дека на посериозен испит кога ке се налета ке нема многу шанси. И незнам не се секавам баш најдобро ама мислам дека Никси на последниот играч што му дадоа ,,дебел,, договор веднаш истата сезона се повреди и не заигра повеке (алан хјустон). Не знам не сум сигурен. Да се надеваме дека Амари нема да биде ни блиску до тоа.
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Победа над Оклахома 112-98.Добра тимска игра со дури 9 играчи со двоцифрен број на поени.17-12 скор
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ќе биде интересно ако го земат Мело Њу Јорк , најверојатно ќе треба да ги пратат таму Чендрел, Фелтон и уште некој играч со што ќе се распадне дел од стартнава постава што игра одлично оваа сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom