Фан Клуб: Шпанија

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ај честито финале прво во историјата..и уште еднаш.......Don't mess whit the Octopus
:cuc:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
mnogu lesno mozese da bide 2 0 ako pedro dodadese do tores
no momakot imase merak da go postigne prvenecot :)
 
M

mercenary

Гостин
Честито титула...
Ако Холандија ја тепа Шпанија,ја гол влагам у собрание XD
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.997
Поени од реакции
5.625
Честитки пласманот во финале... заслужено :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ako ne se lazam puyol ist vakov gol postigna lani na natprevarot so real koga go deklasiravme real so 2 6 :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.715
Значи колку се нервирам со некои фанови на Барса овде на форумов, кои се толку заслепени и тврдоглави...

Педро дриблаше да, ама никаква корист немаше од неговите дриблинзи. Ќе пројдеше двајца и ќе излезеше сам и не знаеше што да прави, па га губеше топката. Тоа кога не му подаде на Торес беше врв!!!!! Многу подобра стана играта кога влезе Силва.

Одбраната на високо ниво денеска, а Чави, Алонсо и Иниеста беа :drk:
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
брао за шпанија ака се игра фудбал.навивачите на германија па и многу други многу ги преценија германците!самите играчи си истакнаа дека шпанија е фаворит(швајнштајгер),сепак како можесе германија да се надева на финале со тие играчи(фридрих,боатенг,кедира,крос)шпанија е шпанија!честитки до сите шпански навиачи и симпатизери со среќа у финале!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Значи колку се нервирам со некои фанови на Барса овде на форумов, кои се толку заслепени и тврдоглави...

Педро дриблаше да, ама никаква корист немаше од неговите дриблинзи. Ќе пројдеше двајца и ќе излезеше сам и не знаеше што да прави, па га губеше топката. Тоа кога не му подаде на Торес беше врв!!!!! Многу подобра стана играта кога влезе Силва.

Одбраната на високо ниво денеска, а Чави, Алонсо и Иниеста беа :drk:
Не сери многу многу,за џабе.
Педро беш еден од најдобрите поединци денес,безразлика што на крајот не додаде до Торес.
Играта станала добра откако влегол Силва,а тој се на се 3 пати ја допре топката:pos:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
^
^
^ Не е битно дали Силва, Навас или Педро, важно мора да се игра со класично крило.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
^
Играчиштето на некои Мадридисти, правеше растур на крај:pos2:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Шпанија до сега 7 гола(5 Виља,1 Иниеста и 1 Пујол) и 4 асистенции(Навас,Пике,Чави и Виља).

Најди го натрапникот:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom