Фан Клуб: Шкупи

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
dobro vaka...koga stanuva zbor za navivaci znaeme deka ima nekolku grupi vo makedonija...no najdobri se nekolku KOMITI,SHVERCERI,BALLISTI...

Komitite se edna od najstarite grupi...no sega nisto!

Shvercerite navivat segogas za slloga..

Ballistite sekogas na mecevite na Shkendija...
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Od kaj be 100-120 dusi bevme izgleda ne si imal vreme da brois sekoj auvtobus imas po 80 dusi oti gi broivme plus so koli sto bea se na se 350 ne imase eve po kasno ke postvam sliki i ke vidis kolku bevme.
nemav vreme da brojam oti bev prezafaten so navivanje a za fotki imam staveno pogore....
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
A be uste li zborite be ke dojdeme ke dojdete . Bevme pred 2 godini se vrativme so trofeeiii , lani bevme imavte podrska od komiti pak nisto sto k** sakate poveke . Ne deka policijata ne ve pusti problemot e sto nemate m*di za da dojdete . Kako eve na primer ka moze policijata nas ne pusti da ideme u Tetovo,Gevegelija,itn ?
Osve so Novaci sto ne ne pusti policijata i u Strumica protiv Nov Milenium oti bese raboten den ne bevme na site drugi gostvana bevme sto sakas druga.
Чекајте бе. Сме имале поддршка од Комити. Да имавме, беа со две коли дојдени. За тоа што сте се вратиле со трофеи, мислам дека за`рѓавме од зборување сите више за тоа, џабе да се збори, а тоа дека ништо не сме ви направиле...Чекајте бе, за што идете на стадион вие? Да се тепате? Стварно не ве разбирам, некое диво племе сте вие. Вие бевте тие што се пуштија на деца да се тепате, што според мене е срамота. И јас бев таму, се пуштивте 20-25 годишни да им земете транспарент на деца. Ама ај нема врска, било поминало. Ако доаѓате за тепање, ок нема проблем и за тоа. Само глупо е што викаш, имавте поддршка и од Комити и пак ништо не ни направивте. Идеме да навиваме, а ако излезе нешто + тогаш има тепачка, не како вас диво племе, не идете за клубот, идете да напраете некој инцидент, демек ние јакиве. Ама ај, радувајте се.


И ако споредуваш тоа “како нас не пуштаат да дојдеме у Тетово?“. Ти го споредуваш стадионот во Тетово кој има 4 големи трибини со стадионот во Чаир кој има само една скапана трибина. Неможеш да споредиш тоа.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
sega da zboruvame pravo SHVERCERITE ve iznaebaja...vi go zema transparentot a toa e najgolema sramota za edna navivacka grupa
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Чекајте бе. Сме имале поддршка од Комити. Да имавме, беа со две коли дојдени. За тоа што сте се вратиле со трофеи, мислам дека за`рѓавме од зборување сите више за тоа, џабе да се збори, а тоа дека ништо не сме ви направиле...Чекајте бе, за што идете на стадион вие? Да се тепате? Стварно не ве разбирам, некое диво племе сте вие. Вие бевте тие што се пуштија на деца да се тепате, што според мене е срамота. И јас бев таму, се пуштивте 20-25 годишни да им земете транспарент на деца. Ама ај нема врска, било поминало. Ако доаѓате за тепање, ок нема проблем и за тоа. Само глупо е што викаш, имавте поддршка и од Комити и пак ништо не ни направивте. Идеме да навиваме, а ако излезе нешто + тогаш има тепачка, не како вас диво племе, не идете за клубот, идете да напраете некој инцидент, демек ние јакиве. Ама ај, радувајте се.


И ако споредуваш тоа “како нас не пуштаат да дојдеме у Тетово?“. Ти го споредуваш стадионот во Тетово кој има 4 големи трибини со стадионот во Чаир кој има само една скапана трибина. Неможеш да споредиш тоа.
bobi4e postot pogore kazuva se....
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Кажува, само дали ти го разбра тоа што го кажува, или го разбра како што ти одговара. Едноставно не сме група која тражи инцидент по секоја цена, ама кој го тражи може да го добие, не е проблем.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
a bre transot zboruvav.....
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Чекајте бе. Сме имале поддршка од Комити. Да имавме, беа со две коли дојдени. За тоа што сте се вратиле со трофеи, мислам дека за`рѓавме од зборување сите више за тоа, џабе да се збори, а тоа дека ништо не сме ви направиле...Чекајте бе, за што идете на стадион вие? Да се тепате? Стварно не ве разбирам, некое диво племе сте вие. Вие бевте тие што се пуштија на деца да се тепате, што според мене е срамота. И јас бев таму, се пуштивте 20-25 годишни да им земете транспарент на деца. Ама ај нема врска, било поминало. Ако доаѓате за тепање, ок нема проблем и за тоа. Само глупо е што викаш, имавте поддршка и од Комити и пак ништо не ни направивте. Идеме да навиваме, а ако излезе нешто + тогаш има тепачка, не како вас диво племе, не идете за клубот, идете да напраете некој инцидент, демек ние јакиве. Ама ај, радувајте се.


И ако споредуваш тоа “како нас не пуштаат да дојдеме у Тетово?“. Ти го споредуваш стадионот во Тетово кој има 4 големи трибини со стадионот во Чаир кој има само една скапана трибина. Неможеш да споредиш тоа.

Cekaj be samo u Tetovo ima 4 tribini aj kazi sea ti . Pa neli vie bevte tie sto gostuvavte u Madzari dali tamu ima 4 tribine nema , nie koga idevme lani protiv skopje neli u zelezara ima samo edna tribina. Kako moze da ideme 30 dusi u Gevgelia protiv kozuf kako site sto znaeme imat navivaci Fantomi i plus site se makedonci , istotaka u negotino idevme protiv Vardar negotino i nisto ne ni mozea ? Znae sto ne nie bitno kulko tribini ima bitno e da imas srce da ides . A vie toa go nemate .
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Cekaj be samo u Tetovo ima 4 tribini aj kazi sea ti . Pa neli vie bevte tie sto gostuvavte u Madzari dali tamu ima 4 tribine nema , nie koga idevme lani protiv skopje neli u zelezara ima samo edna tribina. Kako moze da ideme 30 dusi u Gevgelia protiv kozuf kako site sto znaeme imat navivaci Fantomi i plus site se makedonci , istotaka u negotino idevme protiv Vardar negotino i nisto ne ni mozea ? Znae sto ne nie bitno kulko tribini ima bitno e da imas srce da ides . A vie toa go nemate .

Знаеш што е финтата? Зошто Маџари нема навивачка група, Скопје нема навивачка група, има само обични гледачи што грицкаат семки, и не постои опасност од инциденти. А да ги сместиш Војводи и Шверцери на иста трибина е исто како да ги пуштиш во ринг да се тепаат. А за тоа дали немаме срце, имаше една страна понзад напишано зашто не доаѓаме, да не пишувам по 100 пати.
 
Член од
15 јуни 2007
Мислења
353
Поени од реакции
21
Samo da te potsetam deka gledam deka ne znaes nisto oti si mnogu mal Skopje ima navivaci se vikat Pirati. I nemoj pak da mi repliciras oti nemam vreme so deca da se raspravam.
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
bobi4e ja ne znam zos im pisuvas u temava i samo im gi digas akciite, ostavigi neka si gledaat nivnata rabota, mie naredna sezona u 1 liga ke igramo, a oni neka se raduvaat na gostuvanje u novaci i u miravci. ignore.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
bobi4e ja ne znam zos im pisuvas u temava i samo im gi digas akciite, ostavigi neka si gledaat nivnata rabota, mie naredna sezona u 1 liga ke igramo, a oni neka se raduvaat na gostuvanje u novaci i u miravci. ignore.
vie 1-va liga...CUDNA RABOTA zosto ne igravte veke neznam kolku godini...izvini sto ke te razocaram ama vo 1-va liga ke igraat SHKENDIJA i SLLOGA
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
1 лига Слога и Шкендија????-Нема минимална шанса,Слога ке пушта утакмици на крај,како лани што правеше,а Шкендија уште нема капацитет за прва лига.Според мене само ТЕТЕКС ми е сигурен,има и играчи и организација и се.:salut:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
1 лига Слога и Шкендија????-Нема минимална шанса,Слога ке пушта утакмици на крај,како лани што правеше,а Шкендија уште нема капацитет за прва лига.Според мене само ТЕТЕКС ми е сигурен,има и играчи и организација и се.:salut:
da da gi vidovme na cair izgubia najslaba igra ne sum videl mozda se isplasia igracite na teteks no sepak ne zn....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom