Фан Клуб: Шкендија

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Честитки сосема заслужено во оваа наша лига иако ова сценарио најмалку го посакував ние и варадр втора лига а вие шапиони ама тоа не сте вие криви за тоа :smir:

ps.повеќе Македонци во клубот за поголем успех во претставувањето во европа :helou:
Вратата е отворена само за најдобрите :)
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
URIME - CESTITO :back:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Честитки сосема заслужено во оваа наша лига иако ова сценарио најмалку го посакував ние и варадр втора лига а вие шапиони ама тоа не сте вие криви за тоа :smir:

ps.повеќе Македонци во клубот за поголем успех во претставувањето во европа :helou:
ni eden Makedonec nemame i shampioni...cudna rabota:baeh::helou:


SHAMPIONIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
^
Mora....

Ne znaeme sto e da izgubis.... !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.106
Поени од реакции
7.738
ni eden Makedonec nemame i shampioni...cudna rabota:baeh::helou:


SHAMPIONIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !
Немој да лажиш кога го имате Главески и Бибиловски исто и Елмазовски е торбеш па Аламерович е босанец и гледам и еден србин на wikipedija Никитович :baeh:
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Немој да лажиш кога го имате Главески и Бибиловски исто и Елмазовски е торбеш па Аламерович е босанец и гледам и еден србин на wikipedija Никитович :baeh:
upss....Glavevski i Bilbilovski zabraele koga igrale posledniot pat ustvari Glavevski igra samo koga doaga vo Bitola protiv Pelister go izigra 5 minuti qato.... Elmazovski e Albanec imeto mue ILIR ime sto e 100% albanski...od prvotimcite samo eden igrac ne e Albanec ...SERBINOT NIKITOVIC !!spored mene najdobriot defanzivec kaj nas
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Абе пред еден саат ги видов Буба и Ибиши(поптреседателот) беа во Рамстор...а овие во Papaya сега се сите.

Сигурно имале некој состанок со некој менаџер.
moze imale nekoj sostanok so nekoj menaxher.sega se site vo papay slavat uzivat :smir:
 
Член од
8 јануари 2011
Мислења
26
Поени од реакции
4
Тетово гори - Шкендија ШАМПИООООООН.....
Со победата над Работнички екипата на Шкендија и официјално ја освои својата прва титула. Шкендија влезе во историјата, за само една година од второлигаш стигна до фудбалсиот трон на Македонија
Нема веќе дилеми, не се потребни веќе никакви математики. Од вчера Шкендија е ШАМПИОН на Македонија. Шкендија е новиот владател во мак - фудбалот. Иако на тетовци им беше доволно и бод, можеби и помалку од тоа со оглед на резултатот од мечот Металург - Ренова, момците на тренерот Ќатип Османи во голем стил ја освоија круната. Со победа над Работнички, со игра каква што само на шампионот му доликува. Во атмосфера каква што само Шкендија може да направи заедно со своите верни навивачи "балисти" кои и она овој меч беа "12 играч" на оваа екипа.

ШКЕНДИЈА - РАБОТНИЧКИ 2:1 (1:0)
Стрелци: Хасани 10', Мустафи 70' (ШКЕ), Велкоски 73' (РАБ)
(Прочитајте повеќе во ONLINE изданието на Македонски Спорт)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тетово гори - Шкендија ШАМПИООООООН.....
Со победата над Работнички екипата на Шкендија и официјално ја освои својата прва титула. Шкендија влезе во историјата, за само една година од второлигаш стигна до фудбалсиот трон на Македонија
Нема веќе дилеми, не се потребни веќе никакви математики. Од вчера Шкендија е ШАМПИОН на Македонија. Шкендија е новиот владател во мак - фудбалот. Иако на тетовци им беше доволно и бод, можеби и помалку од тоа со оглед на резултатот од мечот Металург - Ренова, момците на тренерот Ќатип Османи во голем стил ја освоија круната. Со победа над Работнички, со игра каква што само на шампионот му доликува. Во атмосфера каква што само Шкендија може да направи заедно со своите верни навивачи "балисти" кои и она овој меч беа "12 играч" на оваа екипа.

ШКЕНДИЈА - РАБОТНИЧКИ 2:1 (1:0)
Стрелци: Хасани 10', Мустафи 70' (ШКЕ), Велкоски 73' (РАБ)
(Прочитајте повеќе во ONLINE изданието на Македонски Спорт)
Се е јасно...

Време е за уживање!

Се надевам на градското дерби против Ренова ќе гледаме добар фудбал.А 28-ми едвај се чека!
 
Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Честито титулата...Со Ренова играте на 28ми?последен меч,така?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom