Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
дада. Конечно ја затнавме оваа наша поранешна веке слаба точка, десната бековска позиција. Рубинчо проба да помина таму, али се предомисли:pos2::pos2:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
ај да пишам збор-два за утакмицава по завршувањето на денешниот маратон со спорт:vozbud:
фантастична утакмица. сите 90 минути беа супер. само 2 случки беа лоши. кога примија гол, ради тоа што ањелка, мислам беше, не скокна а топката над него помина...па чех не можеше да ја стигне. ама ај, да се порадува плачкото. втората е нормално кога шупакон покажа црвен картон. па супер ја изанализира ситуацијата драган николовски, тоа беше професионален фаул и требаше само жолт картон. ај може ќе се жалат, па нешто да скратат? иначе мислам оти и алекс ќе се снајде со бербатов и тевез, не ќе е проблем. ќе го тепаме и тој манчестер, можеби и поубедливо од овој.
како и да е, момент за издвојување според мене е, кога се изедначи на 1-1, и после тери му даде еден бодичек на робињо, а после 2 мин, му пресече топка со лизгачки:vozbud:е тогаш коа почна да плаче детенцено бев најсреќен.
за овие што ги наброја давор, мислам дека е така, ама треба да се додаде и џо кол, кој практично ги намести сите 3 гола, некој повеќе, некој помалце :toe:
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Huhu каков меч браво браво за сините од Лондон браво за сите на теренот браво особено големо браво за Карвањо, штета што црвен(незаслиужен) доби тери
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
aj nekoj ako moze highlights neka najde! da se potsetime malce na ubavata utakmica!:) pls
 
F

fantomX

Гостин
За хајлајтс не знам, иако и ја барав, ама еве ги голојте - линк.
:tv: :tv: :tv:
Кој има Интернет Даунлоад Менаџер можи и да си ги симни.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
fala X! uff more kolku mi bese milo ona so go napravi teri so prstite koga im pokaza 3-1!:vozbud::vozbud:
 
F

fantomX

Гостин
На линко шо го дадов во претходнио пост има додаено и видеа со хајлајтс од прво и едно од второ полувреме. Гледајте го последното, колку само Тери НЕ БЕШЕ последен играч во одбраната, и колку само беше ДАЛЕКУ од голо (40 метри минимум). За ова мора да има жалба. Не знам колку можи да се смени нешто, ама сигурно е дека при жалба мора да има барем намалување на казната, ако не и целосно бришење.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Да не требаше да добие црвен но тоа е тоа, али мерак ми беше како им покажавме кој е подобар со стил ги заќутевме, Робињо без коментари остана освен голот што го даде ништо не покажа
 

ive

Член од
19 март 2007
Мислења
199
Поени од реакции
3
Абе неправди имало и ќе има, добро е што им покажавме кој сме и што сме. Белким ја научија лекцијата.
Напред Челзи
 
В

Вори

Гостин
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=863346

Бери?Добар играч али ја не сакам да дојде кај нас,+ Есиен нема секогаш да биде повреден,ќе се врати до Јануари,а до тогаш Микел,Лампард,Деко,Балак(ќе се врати),па дури и Белети може да игра среден ред,така да непотребно интересирање за Бери!
Иначе да не знае некој колку натпревари е суспендиран Тери?
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Јас после долго време дојдов да ве поздравам и да ја честитам новата победа:)
Сепак Русинот испадна појак од Арапот:)Chelsea 4ever:)
Наша е премиер лига!!!
 
В

Вори

Гостин
Да не збориме сеуште,рано е али се надеваме дека ќе биде наша оваа сезона!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom