Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Френк Лампард.

Мојот омилен играч од кога навивам за Челзи навака. Извонреден техничар, добар дриблер, со фантастичен шут и креативност. Ми подари многу среќни моменти, тој го направи Челзи подобар клуб, како што Челзи го направи него подобар играч. Честата промена на тренери по се изгледа е премногу за Френк. Му посакувам се’ најдобро во Интер, со специјалниот, Мурињо.

Френк, ти благодарам за се’ што направи за Челзи, и знам дека ќе ти недостига клубот, како што и ти ќе ни недостигаш нас, на фановите и на клубот. Те обожавам и никогаш нема да заборавам што се’ поминавме заедно. Те сакам, и со среќа во Интер.

Мајсторот:
рИспект за постов фантом , не знам зошто некои фанови го критикуваат френк затоа што можеби ке си оди ( сеуште не е официјално). еден од условите челзи да ја прифати понудата за лампард е интер да се повлече од преговорите за деко , значи дека и без ова најдена е замената за лампард. не може да се збори за нелојалност кон клубот кога сколари си го има испланирано деко за таа позиција во тимот , и сега што треба да направи лампард да остане и да биде втор избор во тимот во кој има статус на легенда тоа покрај играч кој нема изигран еден асален натпревар во цела сезона за барса ? сигурен сум дека ако сколари не го бараше деко и сериозно сметаше на него помеѓу челзи и интер јасно е за кој ке се одлучеше лампард
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Да да фантомче. Супер пост. Тој беше главниот играш наш заедно со Тери. Ни ги донесоа титулите. Колку му помогна Челзи на него толку и Лампард нам. Нелојалноста што ја покажа не може да се мери со неговите вреднувања во овој клуб. Со срека понатаму...:smir::smir:

Пак ке се испровоцирам и кажам арам да му е ама тоа е...:tapp:
 
F

fantomX

Гостин
Уше нема потврда, ама изгледа точно че е...
Голема грешка е ова, само ај...:jaj:

рИспект за постов фантом , не знам зошто некои фанови го критикуваат френк затоа што можеби ке си оди ( сеуште не е официјално). еден од условите челзи да ја прифати понудата за лампард е интер да се повлече од преговорите за деко , значи дека и без ова најдена е замената за лампард. не може да се збори за нелојалност кон клубот кога сколари си го има испланирано деко за таа позиција во тимот , и сега што треба да направи лампард да остане и да биде втор избор во тимот во кој има статус на легенда тоа покрај играч кој нема изигран еден асален натпревар во цела сезона за барса ? сигурен сум дека ако сколари не го бараше деко и сериозно сметаше на него помеѓу челзи и интер јасно е за кој ке се одлучеше лампард
Деко замена за Лампард? Да беше некој ко Диего... ај, ама Деко?!:nenene:

Искрено, на Сколари и Деко (пошо очигледно е дека тој че дојди) не им предвидувам престој во Лондон подолг од две години. Има многу фактори за ова, ако не ви се јасни кажете...
А ко шо кажав, по две години, одново праење тим со нов тренер. Епа не можи така!:tapp:
Само то батето со јахтата изглеа само знај да се е*а со Даша по Јадран, а за фудбалов три чисти нема...
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Од кај ти е ова? Ако е така, баш чекам да видам на колку години би потпишал Деко...:tapp:

Frank Lampard’s contract talks with Chelsea have stalled over the length of the proposed deal, The Times has learnt. Chelsea’s most recent offer is for a two-year extension to his present deal that would keep him at the club until 2011, but the England player is seeking an additional four years.


http://www.timesonline.co.uk/tol/sport/football/premier_league/chelsea/article4167765.ece
 
F

fantomX

Гостин
Ако Деко дој, и потпиши на подолго од две години, мамата нивна на сите! Од директор до тој педеро шо плови по Јадран! И секако, Сколари!!!!!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Lele ova ne e mozno,Lampi zoso be lele ej srce mi se kine,nemozam da poveruvam,lele ne go ocekuvav ova...Od site bi ocekuval na vakvo neso ali od Lampi nikogas....Zaso Abramovic mameto da ti go ebam kopile glupo sve da ti ebam...Nemozam da se pomiram,lelele ova ne e mozno..
 
F

fantomX

Гостин
ПА и уше негде видов и за 9 милиони евра...:tapp:

Ако се ова е вистина, и уше Деко за појче пари со подолг договор од две години, стварно че констатирам дека цела управа се тешки и непоправливи идиоти.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Fantom pa cela uprava se glupaci teski neli gledas...Samo greski pravat de Murino ne im cinel,Lampi glaven igrac ni e,use Terry da go sitne,nenoramalno rusko kopile mameto negovo...Maksimalno sum razocaran i odam da legnam zaso se mrdnav....Nie sepak ke bideme pak najaki ali Lampi ni bese ikona milenik na site toa najveke me boli....
 
F

fantomX

Гостин
Ако некој помислил Тери да го продава, нека се фрли сам во Темза пред да биди фрлен. А Мурињо ако не му чинеше на Абрам, со Сколари че се изнаужива...
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Ајде не губете надеж... Еве читам Челзи нема лесно да се предај за да го задржи Лампард... И јас се надевам дека нема да појди кај оние к********а од Интер... Ако го шитнат мислам дека цела управа од Челзи е ментално оболена ако не и нешто повеќе... Па и онај Абрамович има пари за Деко а нема да го задржи Лампрад... Па Лампард е 5 пати појак од Деко... Ц Ц Ц Ц Ц не можам да верувам дека можи вака да се изглупира управава од Челзи...
 
В

Вори

Гостин
Место управата да се обиде да го задржи Лампард,тие се запнале за Деко од милион други квалитетни играчи пу да ти ......... Сколари и тој ме разочара!!!
 
В

Вори

Гостин
Челзи подготвува мега понуда за Робињо.Повеќе гол.ком
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Сеуште не е готово море. Сеуште не го даваат така и треба:vozbud:
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Челзи подготвува мега понуда за Робињо.Повеќе гол.ком
Abe Davor neka gledaat da go zadrzat Lampi a poslem Robino ili nekoj drug...Jas se gordeam so Lampi on mi e gordost i nemozam da go zamislam vo drug klub...Abramovic mame ti ebam daj mu ja platata so ja zasluzuva i 5 godisen dogovor...Do krajot na karierata da igra kaj nas i 8 da se zabrani drug da ja nosi kako i 26 na Terry....Tie ni se gordosta....FOREVER CHELSEA..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom