Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Правилото на ФИФА вели дека секој играч кој има над 27 или 28 години,(не ја знам точната бројка) има право да си го откупи договорот од клубот кога ќе навлезе во последните две години. Клубот никој не го прашува дали сака да го пушти играчот или не. Автоматски играчот се повикува на член 17 се иде на суд и се договара колкава ќе биде висината на оштетата за раскинувањето на договорот, најчесто е тоа висината на платата. Морати најави дека не е негов стил да прави такви финти и сака да се договори со Роман како господини, е сеа ако Челзи се заканува дека ќе го прати во резервите останува можноста Лампард сам да си одлучи. Плус судскиот процес нема да биде експресен и може ќе трае еден месец или повеќе а такво нешто не од полза за Интер
Овде си немат врска годините 27-28. Пандев е 24 а до август ке може да си го откупи договорот за помала сума, тоа важи само за последните години. :smir:


А за Деко. Шо кој к.р???? Имаме 3555 искусни играчи, требаат млади на калење море еј:nenene:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Деко, добредојде. Очекувам од тебе да замениш барем 1/2 од тоа што го прабеше Френк.

Линк.


Френк, жалам шо мораше вака да испаднит. Уште еднаш, со среќа да ти е во Интер.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Можеби вака е најдобро, можеби Лампард не му се свиѓа како играч на Сколари. Деко ако успее да ја врати формата од порано, ќе биде супер играч.

Фантом уште два саати ти остануваат :pipi:
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Боже, Деко.
Неееееееееееееееееееееееееееееееееее(е) :nesvest:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И тако је све отишло и пичку мајчину.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Напинаат со играчи со поминат рок... ај сеа уште Роналдињо нека го земат .. и некој така „помлад“ ко арагонес за шпиц.. :tapp:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Душата на тимот. Ако ме сфаќаш, арно, ако не, пак арно. :(
 
F

fantomX

Гостин
SkySports напиша:
It is understood Deco has agreed a two-year deal in West London and that he will cost Chelsea a fee in the region of 10million euros (�7.9m).
Реков појче од две години не че е...
Сепак, УПРАВА ПЕДЕРИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ПС:

0,,10268~3701493,00.jpg
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ПИЧКУ МАТЕР! Две годишен договор има потпишано копилето. Шо, парите беа проблем за да му се даде него или на Лампард 4 годишен договор? Роман, оди лечи се.
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Тери, Лампард и Балак го држат шмекот од тимот... И сеа најдоја ради еден невина-фаца-пропалица-незнам-да-играм-ни-имам-квалитети-и-пензионер-сум играч ... да го исфрлатЛампард...
Муибам Абрамовиќот.. Од вакви пропусти не му успева. :tapp:
 
F

fantomX

Гостин
Сколари на колку потпиша? Три или четири?
Велам ја појче од две години нема двајцата да издржа во Челзи...:tapp:

А за Роман...
Од шо да се лечи? Ја и ти многу појче се разбираме фо фудбал отколку то батето...

Тери, Лампард и Балак го држат шмекот од тимот... И сеа најдоја ради еден невина-фаца-пропалица-незнам-да-играм-ни-имам-квалитети-и-пензионер-сум играч ... да го Лампард...
Муибам Абрамовиќот.. Од вакви пропусти не му успева. :tapp:
Прво: Го носи Шевченко
Второ: Го продава Робен
Трето (многу побитно): Го брка Мурињо!
Четврто: Лампард си оди (најверојатно)

Шо е петто? Чех? Тери?!?!?!?!?
 

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
Петто го трампа Тери за Тајсон во одбрана..
Од сите можни трачеви се молев за две желби само Деко или Забчо да не дојдат...

Едната не ми се оствари...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Душата на тимот. Ако ме сфаќаш, арно, ако не, пак арно. :(
Те сваќам... но не отиде душата на тимот у пичку мајчину, туку Лампард отиде у пичку мајчину. Мојот тим којшто го поддржувам уште од дете што се вика отпадна во втора лига пред две години. Без разлика што многу јаки играчи си испозаминаа, што и се очекуваше бидејќи тие не беа душата на тимот, сепак душата на тимот не отиде у пм... Душата на тимот не зависи од еден играч (во мојот случај беа повеќе играчи, не еден како кај тебе), Лампард можеби беше еден од клучните играчи у Челзи, но не се можеш да речеш дека он бил душата на Челзи. Он беше (уште е) само еден од подобрите играчи во Челзи. Од кај знаеш како ќе игра Деко во Челзи? Од кај знаеш дека нема да игра подобро од Лампард? Никогаш не вели дека отишла душата на тимот у пм... Челзи и натаму е голем тим, без разлика кој играч отишол... На крај краева... не е официјално уште за Лампард.

Бтв, со среќа нека му е на Деко во Челзи, му посакувам многу успех и одлични игри.
 
F

fantomX

Гостин
Петто го трампа Тери за Тајсон во одбрана..
Од сите можни трачеви се молев за две желби само Деко или Забчо да не дојдат...

Едната не ми се оствари...
Сеа ако има шанси, Робињо да се земи... Барем тро да се попрај состојбава...:toe:

И Кенион, келезанко една празна...
Chelsea Football Club is delighted to confirm the signing of Deco from FC Barcelona.
:zid::zid::zid::zid::zid::zid:

На крај краева... не е официјално уште за Лампард.
Ај искрено, како би играле Лампард и Деко заедно? Плус и Балак?:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom