Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Се повредил Ешли Кол у пм, кај баш ден пред утакмица.Мекалеле го искинал, зглобот му е заебан, изгледа Бриџ ќе треба да настапи.
 
В

Вори

Гостин
Se pretpostavuva so ovoj:

Cech
Essien Terry Carvalho A.Cole

Makelele
Lampard Ballack

J.Cole Kalou
Drogba
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Се сеќавам на финалето Валенсија - Баерн , имаше натпис дека Кан е повреден и дека нема да игра во финалето , Кан играше и Кан ја донесе титулата за Бајерн по изведувањето на пенали што значи дека не треба да се верува на се што ке се прочита а посебно не пред еден ваков голем меч. Реков , не обрнувајте внимание многу на ваквите натписи , може и вистина е не велам не али најпаметно е да се чека првиот свиреж на судијата .
Да да и лани за Кака се збореше дека нема да може да настапи у финалето па играше!Така да не верувајте во вакви гомна!Ако треба со инекции али ке игра!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
abe so saka neka mu e, mora da igra!!!!
a so bridge ke bide interesno!!!
a za makelele ima zamena-krasen mikel ili pa essien!!!
pfff lesna rabota
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
kaj najde be bas den pred finale da se povredeeee!!!
ufffffffff se nervirammm
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Утре победувамееееее. Макар и младинци да ни играт
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Ovaa godina samo maleri ne sledat so povredite,nemame ni ic sreka u pm.
more pa i lani ne bevme nisto poarni!!!! togas bar se znaese 5-10 povredeni=poraz,remi, a ovaa godina u januari imavme 10 povredeni +2 suspendirani a site ni bea pobedi!!! znaci koga imame povredeni togas se poveke pazime, a ne znam utre kako ke se pazime so man.u
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
more pa i lani ne bevme nisto poarni!!!! togas bar se znaese 5-10 povredeni=poraz,remi, a ovaa godina u januari imavme 10 povredeni +2 suspendirani a site ni bea pobedi!!! znaci koga imame povredeni togas se poveke pazime, a ne znam utre kako ke se pazime so man.u
Da isto bese i lani i ovaa godina isto,samo nie sne golem tim i utre ke letaat parcina od manc..Sto mislite vie ke im dademe tri cetri golcina da gi ponizime osobeno toj cirkuzantot Ronaldo sakam da go vidam kako place..Da mi se napuni srceto zosto jas koga placev on se raduvase
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.525
Поени од реакции
228
Да да и мене ми е ќеиф да го видам роналдо како плаче и исто така се надевам на победа
 
F

fantomX

Гостин
Terry и legend, искрено да ви кажам, не ми е мило да го видам Роналдо кај шо плачи, мило ми е само да видам како Џон Тери и Френк Лампард го добиваат сребрениот ќуп од рацете на Мишел Платини!!!! Само то е важно!!!!!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom