Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па сега, најави промени ебаму келешо. Ај мислеше во гости ќе биди подруго, ама глупоста на Тери упропасти се. Ама в петок играме дома...
Не сакам да провоцирам ама досега домашниот терен не ви беше некоја предност:toe:
Сепак и јас очекувам да победите против ВБА:smir:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Џабе Сколари е запнат со една формација и не сака да ја менува.Иначе за петок очекувам да ги прегазиме ВБА,освен ако не не заебе пак некој судија.
Нема кој судија да не упропаст ако даваме голови. Зошто на почетокот на сезоната не не уништуваа кога си дававме по 3-5 гола од утакмица? Не дека не се криви и судиите, ама сепак...
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Зете без нервоза, јас ти кажав тебе нешто, на крајот Јунајтед и Челзи ќе се борат за титулата, впрочем тоа го напишав и на почетокот на август кога стартуваше Премиер Лигата:smir:
А бе ме нервират то шо трипати имавме шанса да сме први и неможиме да ја искористиме.Море појќе му одеше на Анелка ко го заебававме.Престанавме и ОП ко друг чоек да е :pos2:.
ЈААААКК АНЕЛКААА !!!!
 
F

fantomX

Гостин
Не сакам да провоцирам ама досега домашниот терен не ви беше некоја предност:toe:
Сепак и јас очекувам да победите против ВБА:smir:
Ај да скратам некој дел од мислата, па да се разбериме...:smir:
Па сега, најави промени ебаму келешо. Ај мислеше во гости ќе биди подруго, ама в петок играме дома...
Имавме 8 од 8 нагости и можи мислеше оти нема потреба за промени. Значи, в петок играме дома...:helou:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Се под 3 разлика е слаб резултат... ВБА сезонава служи само за билдање гол-разлика на појаките клубови.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Се под 3 разлика е слаб резултат... ВБА сезонава служи само за билдање гол-разлика на појаките клубови.
Дали се сеќаваш на еден мој коментар кој иде вака "Никогаш не го потценувај непријателот/противникот!"? Овој коментар одеше пред мечот со Барнли и сите ми се прснавте од смеење. Не мора да значи ако имам појака екипа од ВБА, ќе тепаме многу лесно. Како што кажа и самиот Сколари, екипите кога доаѓаат на Стамфорд играат затворено и тоа е нашиот проблем.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Со оглед на црвениот картон и досегашните успешни настапи на гостински терен, немам никакви замерки на нерешениот резултат денес.
Натпреварот не го гледав, "ве читав" вас и некои извештаи по интернет.
Во очи ми падна што Дрогба е оценет исто како Тери (читај тотално бескорисен):kesa:.
Од она што можев да го најдам, Микел бил меѓу најдобрите на теренот - се покажа како сосема достојна замена на Есиен односно Мекалеле сезонава, солиден напредок во играта.
И уште ова...Евертон играл без напаѓач:jaj:
 
В

Вори

Гостин
Кој воз го испуштивме бе?Чекај малку,уште не е завршена пола сезона,ти си песимиста.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Аман бе па што ако сте биле без играч помалку, не требало да се бранат напротив кој се тие Евертон? Челзи е екипа ебаго :tapp:.
Јбг се дешава... не го гледав натпреварот па така да немам многу да коментирам вие си знаете најдобро што го гледавте:)
 
F

fantomX

Гостин
Натпреварот не го гледав, "ве читав" вас и некои извештаи по интернет.
Во очи ми падна што Дрогба е оценет исто како Тери (читај тотално бескорисен):kesa:.
Па сега, сам против 4-5 мина напред, без никаква поддршка, ни крилна ни од средината. Ја и не очекував нешто поразлично ко излезе Џо Кол за да влези Иванович. Дури и добро се снаоѓаше Дрогба, со оглед на тоа колку антпревари има играно, т.е. во каква форма е.


“Никој од менамџментот не се чуствуваше способен да дојде на прес-конференцијата.” – рече потпаролот на клубот.
“Тие имаа проблем со неколку одлуки на судијата и чуствуваа дека можат да влезат во невољи доколку зборуваат.”
:pos2:
Се виде по инроичното смеење на Сколари по жолтиот картон за Балак дека ова е еден од тие моменти кога е екстремно лут на теренот. :)
Макар шо не би требало, туку ај.
Дејли Меил вели и дека Сколари во тунелот по натпреварот му се „нафрлил“ на Дауд со зборовите дека бил исплашен од публиката и затоа го исклучил Тери. Колку и да не сака, Сколари ќе биде казнет ако е ова точно.

Патем, според портпаролот на ФА, можно е да се разгледа и ситуацијата кога Алекс изнервиран од несмасниот старт на Кејхил буквално му ја кладе ногата на бутниот мускул. Значи, Тери секако нема да игра 3 натпревари, ама истото е можно и со Алекс. :nesvest:
Ау...




Една добра вест конечно. Се очекува Есиен да се врати во текот на февруари. Алелуја!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Е ако си јаде казна и Алекс, тек тоаш сме наебале... Ќе мора да се става еден бек да игра централно, и да биде заменет со послаб бек на истата позиција, или Мансиен конечно да добие шанса.
 
В

Вори

Гостин
Не бе Мансиен.Карваљо и Иванович ќе играат централни,зошто Рики е опоравен и се очекува да се врати деновиве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom