Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Сидвел потпиша со Вила имам постирано претходно.Иначе Лампард планирал сам да си го откупи договорот,ако го откупи ќе биде казнет од Фифа и нема да игра во Интер првите две недели(се разбира ако потпише за нив).!!!
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.663
Поени од реакции
5.348
Сидвел потпиша со Вила имам постирано претходно.Иначе Лампард планирал сам да си го откупи договорот,ако го откупи ќе биде казнет од Фифа и нема да игра во Интер првите две недели(се разбира ако потпише за нив).!!!
А казната може е парична,имаше наведено еден пример со Анди Вебстер кој беше казнет со неиграње во првите две недели, што не мора да значи дека истата казна ќе ја добие и Лампард ако си го откупи договорот..Треба во рок најмногу до 15 дена од завршувањето на сезоната играчот да му соопшти на клубот дека ќе си го откупи договорот,инаку ќе плати казна или ќе биде казнет со дво-неделно неиграње..
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
абе видовте на страната...од падипауер даваат 150/1 дека со сколари ќе се освојат 4 титули...па може да ставиме по една фунта,а? шо викате :vozbud:
Јас викам дека и 900 да е коефициент, ние нема да местиме натпревари како вас. Ние си играме ферски:smir:

BTW- Сколари нема да оди на сите 4 титули, ке ги избере само најглавните.:helou:
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
so se desi so novite igraci? koga konecno veke ednas ke kupat? pola leto se iznacekav, a izgleda uste ke si cekammmmm
robinjo, vaart,arsavin itn........
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Kога ке им треба:toe::vozbud::smir::helou:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Јас викам дека и 900 да е коефициент, ние нема да местиме натпревари како вас. Ние си играме ферски:smir:

BTW- Сколари нема да оди на сите 4 титули, ке ги избере само најглавните.:helou:
само колку да знаеш, јас сум фан и на челзи! и го сакам речиси исто колку и јуве! сепак јуве ми е прва и вистинска љубов и затоа сликата ми е од јуве!

и јас тоа го мислев како нешто интересно и занимливо за фановите на челзи, а не со намера да провоцирам. но, со оглед на тоа што ти возврати со провокација, јас мислам дека повеќе нема да го посетувам овој фан клуб, а информации за челзи ќе си добивам од официјална страна и слично...ќе си одам само во фан клубот на јуве...таму барем знам дека тие што го посетуваат, искрено го сакаат!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
so se desi so novite igraci? koga konecno veke ednas ke kupat? pola leto se iznacekav, a izgleda uste ke si cekammmmm
robinjo, vaart,arsavin itn........
Ако мислиш на Ван Дер Ваарт тој не е во Челзи .... тој потпиша во Реал 5 годишен договор ... :helou:
 
В

Вори

Гостин
само колку да знаеш, јас сум фан и на челзи! и го сакам речиси исто колку и јуве! сепак јуве ми е прва и вистинска љубов и затоа сликата ми е од јуве!

и јас тоа го мислев како нешто интересно и занимливо за фановите на челзи, а не со намера да провоцирам. но, со оглед на тоа што ти возврати со провокација, јас мислам дека повеќе нема да го посетувам овој фан клуб, а информации за челзи ќе си добивам од официјална страна и слично...ќе си одам само во фан клубот на јуве...таму барем знам дека тие што го посетуваат, искрено го сакаат!
Ај се не се лути,тој мислеше дека провоцираш погрешно те разбра:smir:
 
В

Вори

Гостин
Па веројатно лажат вестите,не верувам да потпиша дека нема на официјалната страна од Мадрид.Позз:salut:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Епа сеа сакате верувајте сакате не јас им верувам кажаа Холандскиот играч Ван дер варт кој играше минатата сезона во Хамбургер потпишал 5 годишен договор со Реал Мадрд ... :smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Точно така рекоа на вестите.Ама не е официјализирано уште.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom