Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Кизо, мислиш дека Сколари би ги ставил на трансфер листа Карваљо и Фереира?:)
Да. Принципиелен е типо:)
А стварно, не мислиш ли дека треба да си плукнат на опинците и да одат на гурбет во друг клуб?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
нема шанси да ги продава тие двајца, кога и во репрезентација му се стандардни...плус, карваљо беше тој шо викаше: Роман, земи го Сколари, душа човек е...така да, тој нема ни да сака да си оди сега...а и шо им фали на нив???
а, за Кварезма...стварно не ме чуди ако го земале Челзи...може во пакет потпишале вчера?

ама, ова е далеку подобра и побитна информација...CHELSEA and BARCELONA, Duel for Villa

http://transfermarketweb.com/?action=read&idsel=18273

The Blues and their new coach Scolari are willing to offer 25 million Ј for Villa. On the other hand, the Catalans expect to spend the money that they are planning to gain from the possible sale of Samuel Eto'o.

нема шанси Барса со Челзи? и плус тој виде што се деси со Торес, па ќе сака и он исто, па ќе избере Челзи т.е. Англија!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кизо, ти кажа Александар за релацијата Карваљо - Сколари. И да си оди Фереира, ништо страшно, за десен бек си го зедовме Босингва, а за не дај Боже ситуации, Белети тука е (сеуште).

Иначе, ако дојде Давид Вилја, Дрогба добива шут-карта, повеќе од сигурно.
 
В

Вори

Гостин
Леле ако дојде Виља ке правиме лом.+ може и Кварезма и Мутињо(моја желба),ке бидеме непобедливи.Позз
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Е добро, сепак вие сте поупатени од мене. Иако тоа е мое мислење, Карваљо не ваља:)
А Виља, е тоа би бил погодок.
 
В

Вори

Гостин
И тоа каков погодок,партал прави на ЕП,во неверојатна форма е момакот.Ако дојде ке биде што ке биде!!!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Karvaljo ostanuva sigurno a Fereira moze slobodno da si odi ali tesko deka Skolari ke go sitne..Jas kazav i pak ke kazam samo tri zasiluvana ni falat a toa se David Vilja obavezno,Migel Veloso i Kvarezma i so sakame povise ke pravime partal...A Drogba nekam da go vidam Rajt Filips i Maluda odma neka si odat...
 
В

Вори

Гостин
Мислам дека Велосо е играч како Макелеле,а имаме за него замена Микел,затоа подобро да дојде Мутињо!!!
 
F

fantomX

Гостин
После шокот сабајлево со Сколари, не ме чудит на тренинг да се имет договорено со Кварезма за трансфер. :vozbud:
:chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2:Мухаххахахаххаха!!!!! :) Ноќеска се договорени заедно во пакет.:)

Е добро, сепак вие сте поупатени од мене. Иако тоа е мое мислење, Карваљо не ваља:)
А Виља, е тоа би бил погодок.
Е сеа... Добар е и Карваљо, ама со Алекс мислам поарно че биди.

Сколари, а? Па добро. Не е слаб стратег. Колку ќе се снајде со Челси, ќе видемо. Во секој случај, Лампард, Тери, Балак, Есјен, Џо Кол, Чех, обавезно да останат. Карваљо, Фереира, Шевченко, Пизаро, Дрогба, обавезно да си идат. Нарочито тоа португалските латвици.
Шевченко не го давале, бе:):) Карваљо не знам, ама изгледа че остани. За Фереира 50-50. Пизаро и Дрогба и Сајдвел 100% аут.
Фереира во репрезентација игра лев бек. Е сеа, тука се Ешли Кол и Вејн Бриџ. Фереира пред нив нема шанси да заигра.
 
В

Вори

Гостин
Се добро што дојде Сколари,само не ми се свиѓа тоа што му рекол на Лампард дека може слободно да се оди,абе Лампард е ЗВЕРКА не знам како можат да го дадат!!!
 
F

fantomX

Гостин
Се добро што дојде Сколари,само не ми се свиѓа тоа што му рекол на Лампард дека може слободно да се оди,абе Лампард е ЗВЕРКА не знам како можат да го дадат!!!
Сколари рекол така?! Каде?!?!? Кога?!?!?!?!?!?!?!?!!?
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Davor nema sansi toa da go izjavil Sokolari,Lalmpi e ikona vo CHELSEA i nema sansi da si odi,a i plus Abramovic nema da go dozvoli toa...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ја колку шо прочитав Сколари ќе го превземел Челзи од 1 ЈУЛИ, сега е 12 ЈУНИ...
Шо има уште сеа да команда он кој ќе си оде кој ќе ви дојде, уште на Стемфорд нема стапнато ќе го бркал Лампард, пффф.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе не се замарајте, од гоал.цом пак јадат гомна...сколари глуп ли? да се замара со екипата уште сега, кога има репрезентација за водење!
 
В

Вори

Гостин
Scolari Pushes Lampard To Inter

The appointment of Luiz Felipe Scolari as the new manager of Chelsea is likely to see Frank Lampard on his way to Inter Milan, according to reports in England and Italy.







Scolari, who is currently coaching Portugal at the European Championships in Austria and Switzerland, was yesterday named as the new manager of Chelsea, and he will start his new job on July 1.

The first signing of Big Phil’s reign is likely to be Barcelona playmaker Deco, who is an integral part of Scolari’s Portugal team.

The arrival of Deco would almost certainly signal the end of Frank Lampard’s Chelsea career. The 30-year-old has been heavily linked with a summer move abroad from several months now.

Lampard is hugely admired by ex-Chelsea manager, and new Inter boss Jose Mourinho, and reports in England and Italy say that the two will now be re-united.

The Nerazzurri’s primary transfer target this summer is an attacking centre midfielder, and Mourinho believes that Lampard’s prolific scoring record is just what the team needs.

Јас ништо не измислувам ако знаете англиски слободно прочитајте!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom