Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ајде нека ви е со среќа Сколари..Добро поткован тренер е...
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Кварезма е жонглер и знај многу да е себичен. То е причината и зошо не игра прва постава во репрезентација. Му треба салам фудбалско превоспитување. Ако Сколари можи и сака да го напрај то, че го земи. Ја не верувам, ама че видиме...
Kvarezma e kopija od Ronaldo,i toa kako dobro ke ni dojde..Veruvaj ke se snajde kaj nas,pa podobar ke bide od Maluda i Rajt Filips sto posto..Vloso dobro ke bide da go zememe i sekako David Vilja,strasen napagac....
 
F

fantomX

Гостин
Kvarezma e kopija od Ronaldo,i toa kako dobro ke ni dojde..Veruvaj ke se snajde kaj nas,pa podobar ke bide od Maluda i Rajt Filips sto posto..Vloso dobro ke bide da go zememe i sekako David Vilja,strasen napagac....
Кварезма е жонглер и знај многу да е себичен. То е причината и зошо не игра прва постава во репрезентација. Му треба салам фудбалско превоспитување. Ако Сколари можи и сака да го напрај то, че го земи. Ја не верувам, ама че видиме...
Ја разбирам и се согласувам, ама и Роналдо беше себичен па Фергусон го среди. И зато го реков то болдираното.
Не знам како Виља че се снајди во некаква си формација на Сколари, ама ако си оди Дрогба мора нов напаѓач.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Fantom ke go sredi ne se sekiraj Skolari e gadno kopile,znae kako treba,a David Vilja po moe mislam deka najdobro ke se snajde od bilo koj drug,eve dobra opcija e i eto ali tesko deka barsa ke go dade...
 
В

Вори

Гостин
Не знам само што ке ни е играч од средината,ако замине Лампард(не верувам),најдобро решение ке биде Мутињо!!!!
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Ај со среќа нека ви е новиот тренер и да растурате секако со него само не повеќе од нас :)
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Негде прочитав дека прва цел на Сколари ќе биде Кака.Одма се почна со чпекулации, иако ништо чудно да улета некој Бразилец.
За Кварезма ќе биде тешка борба со Интер, а незнам зашто ама 100% сум сигурен дека доаѓа еден од Мутињо, Меирлеш или Велосо:salut:
 

Limp Bizkit

Gone with the sin
Член од
9 мај 2007
Мислења
837
Поени од реакции
2
Негде прочитав дека прва цел на Сколари ќе биде Кака.Одма се почна со чпекулации, иако ништо чудно да улета некој Бразилец.
За Кварезма ќе биде тешка борба со Интер, а незнам зашто ама 100% сум сигурен дека доаѓа еден од Мутињо, Меирлеш или Велосо:salut:
Ќе се помачите со нас за овие двајца:smir:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе сеа читам на гоал.цом, сакал лампард да го продаде, а деко да го замени него...АМА, уопште не верувам во ова, ради две причини
1. гоал.цом тресе глупости одамна
2. мислам, дека додека не заврши со еуро ништо нема да прави или коментира за Челзи!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Прво, фала му на Господ шо не е Манчини.
Друго, Луиз, добредојде, очекуваме успеси од тебе, ако не, со Грант под рака ќе шетате. :)
Треќо, Деко ќе ојт во Интер, Лампард не ми го чепкајте, во Челзи останвит.
Четврто, Мутињо, Кварезма, Кака? :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Петто и последно, арно шо зедовме тренер пред да завршит ЕУРО 2008, Сколари сеа мојт да видит кои играчи како игрет и да пазарит. :)
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Кварезма веќе има потпишано некаде:uvo: линк
Ако не е Интер , нека биде Челзи!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
После шокот сабајлево со Сколари, не ме чудит на тренинг да се имет договорено со Кварезма за трансфер. :vozbud:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Сколари, а? Па добро. Не е слаб стратег. Колку ќе се снајде со Челси, ќе видемо. Во секој случај, Лампард, Тери, Балак, Есјен, Џо Кол, Чех, обавезно да останат. Карваљо, Фереира, Шевченко, Пизаро, Дрогба, обавезно да си идат. Нарочито тоа португалските латвици.
Едит: Кварезма е квалитетен играч, и имал 24 години. Ја го мислев накај 30 дека е. Ако оди во Челси, можеби ќе има добар ќар од него.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сколари, а? Па добро. Не е слаб стратег. Колку ќе се снајде со Челси, ќе видемо. Во секој случај, Лампард, Тери, Балак, Есјен, Џо Кол, Чех, обавезно да останат. Карваљо, Фереира, Шевченко, Пизаро, Дрогба, обавезно да си идат. Нарочито тоа португалските латвици.
Едит: Кварезма е квалитетен играч, и имал 24 години. Ја го мислев накај 30 дека е. Ако оди во Челси, можеби ќе има добар ќар од него.
Кизо, мислиш дека Сколари би ги ставил на трансфер листа Карваљо и Фереира?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom