Фан Клуб: Челзи

Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Koga igrame sledna utakmica? Vo London sum bas koga nem nisto jbg
 
B

Beginner

Гостин
Дефинитивно Маунт-Канте-Жоржињно со нив би играл ПЛ. Која конкуренција ке ја има во средината тоа е супер имаме и замена ако се повреди некој од нив ке го замени со Лофтус, Баркли,Кова. Реално имаме добар тим покриен на секоја позиција и топ4 не би требало да биде проблем.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Не можам да оформам мислење за одбраната затоа што цело време се мењаат, ама изгледа тоа пак ќе биде најнестабилен дел.
Уште две пријателски останаа, се надевам дека во нив веќе ќе го тестира приближниот тим што планира да стартува против Јунајтед. И Маунт и Баркли добро се покажаа на припремиве, не знам кој ќе преферира од нив на десетка. Ако игра Канте на следниве две тогаш Канте и Жоржињо двоецот да биде, а ако не тогаш Ковачич кој исто позитивно ме изненади на припремиве. Многу повеќе му одговара поповлечено да игра во средина.
Другиот проблем е напаѓачот. Се надевам дека еден од тројцата ќе ја искористи шансата и ќе се истакне добро уште од почеток. Ептен ни е потребно еден од напаѓачите да е константен сезонава.
 
B

Beginner

Гостин
Here’s a link from The 5th Stand, Chelsea FC’s official app: Lampard update on injuries and contracts
Одои на тие години циган се прави а за Вилиам сеедно дали ке потпише нов договор или не.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Дечки, шо мислење имате околу Кенеди, ќе го чуват Френк годинава? И ако го чуват, мислите дека ќе играт почесто?
Чисто прашвам по шо го гледав неколку пати лани за Њукасл, а вчера кај шо го даде голот и мислам дека мојт да му се најдит на Лампарт со оглед на то шо имат квалитет за крило ака "1 on 1" тип на играч.
Башка, сакам и за на фантази да го зеам па да знам на шо да ги трошам парите:D
 
B

Beginner

Гостин
Дечки, шо мислење имате околу Кенеди, ќе го чуват Френк годинава? И ако го чуват, мислите дека ќе играт почесто?
Чисто прашвам по шо го гледав неколку пати лани за Њукасл, а вчера кај шо го даде голот и мислам дека мојт да му се најдит на Лампарт со оглед на то шо имат квалитет за крило ака "1 on 1" тип на играч.
Башка, сакам и за на фантази да го зеам па да знам на шо да ги трошам парите:D
Тешко дека ке фати 1в тим конкуренција му се Педро и Вилиам па ако потпише и Вилиам нов договор стварно тешко. Пулишич секако ке е 1в тим. Да си одеше некој од Педро/Вилиам би можело вака единствено во куповите верувам ке го игра.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
L

Löwe

Гостин
Тешко дека ке фати 1в тим конкуренција му се Педро и Вилиам па ако потпише и Вилиам нов договор стварно тешко. Пулишич секако ке е 1в тим. Да си одеше некој од Педро/Вилиам би можело вака единствено во куповите верувам ке го игра.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
ВилиаН*
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Дечки, шо мислење имате околу Кенеди, ќе го чуват Френк годинава? И ако го чуват, мислите дека ќе играт почесто?
Чисто прашвам по шо го гледав неколку пати лани за Њукасл, а вчера кај шо го даде голот и мислам дека мојт да му се најдит на Лампарт со оглед на то шо имат квалитет за крило ака "1 on 1" тип на играч.
Башка, сакам и за на фантази да го зеам па да знам на шо да ги трошам парите:D
Лампарт > Лампард
Според мене Кенеди, Бака и Попивода ги игра за да не ги продава за ич пари. Ќе се соберат 70-80 за овие 3 и таман едно засилување за наредната година.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Лампарт > Лампард
Според мене Кенеди, Бака и Попивода ги игра за да не ги продава за ич пари. Ќе се соберат 70-80 за овие 3 и таман едно засилување за наредната година.
Братучед од Охрид сум јас, јбг морат се шо мојт да се искористит да завршит на "Т" да се напишит хаха :)

Иначе Бакајоко е коска играч за екипи од типот на Евертон, Вест Хем, Бурнемут....ама немат капацитет за екипи со големи дострели. Дринквотер е исто така лимитиран играч, јес да то шо го изигра за Лестер ко беа шампиони ама баш никој немојт да му го одземит. Така да нив не ги гледам во Челзи.
Е сеа за Кенеди, мислам дека имат простор да останит и да бидит често користен, од проста причина шо имаше солидна сезона во Њукасл, мојт да ја покриет цела лева страна, не е типичен бразилец да се валкат по терен на секој допир и плус имат 23 години.

Ама ќе видиме :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Има вишок еден или двајца странски играчи кои треба да се продадат. Според гласините Бакајоко е прв за продажба, а исто се збори дека и Запакоста сакаат да го дадат за му се отвори патот на Рис Џејмс.
Засега изгледа дека Кенеди останува во тимот, и Лампард рече дека е задоволен со него. Не е на одмет да се има опција плус на крило, бар додека да се врати целосно Одои може да помогне. Ми се свиѓа што го играше десно на претходниве два натпревари, долго време ни фали десно крило со јака лева нога. А секако може да игра и лево, или како вингбек доколку некогаш треба да се игра со тројца позади.

Со следниве два натпревари би требало да имаме повеќе информации.
 
B

Beginner

Гостин
Треба да се продадат Бакајоко, Алонсо,Запакоста би го ставил и дринкватер ама он ни потполнува квота И од голманите Кабаљеро има 37 години а сеуште е во тимот и го имаме младиот Cumming какво презиме сериозно подобро во куповите него да го игра него ли Кабаљеро со 37 години.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Треба да се продадат Бакајоко, Алонсо,Запакоста би го ставил и дринкватер ама он ни потполнува квота И од голманите Кабаљеро има 37 години а сеуште е во тимот и го имаме младиот Cumming какво презиме сериозно подобро во куповите него да го игра него ли Кабаљеро со 37 години.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Вили уште си е на ниво и има тон искуство, треба да го чуваат дур не оди во пензија.
Алонсо не може да се продаде затоа што нема кој да го замени. Атлетико праќаа понуди на почеток на летото, ама Челзи ги одби.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom