Фан Клуб: Челзи

Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Ептен ми се глупи мене вакви ствари. Ептен јака грешка. Или тоа што згрешил формација. Леле, леле. Човекот пред 3 месеци влезе во фудбалот. Претходно имал интерес, ама ни самиот не се прави експерт. Баш на интервјуто убаво си кажа нема они да учат да се фудбалски експерти, туку ќе вработат експерти на сите позиции каде што е потребно. Демек мора он инстантно да ја знае целата историја на Челзи, да стане тактички експерт и да знае да ги наброи сите играчи кои излегле од академија на Челзи. А штом го слушнав тоа со Салах и Де Брујн на интервјуто, знаев дека сите само тоа ќе го запамтат. Ете и ти, не си разбрал која е долгорочната визија, ама си разбрал дека кажал Салах и Де Брујн дека се од академија на Челзи :D

Треба да знае како да води бизнис, а тоа секако веќе го има докажано. Треба да е амбициозен и да сака клубот да има фудбалски успеси пред се, а мислам дека и на тоа поле има позитивни знаци. Конечно клубот ќе добие асална фудбалска структура, со луѓе кои знаат што прават. Па после тоа Тод ако сака нека каже и дека Дрогба е најдобриот голман во историјата на клубот.



Еве, мислам дека ова е задоволително.

Глупи ми се стварно остриве критики уште од сега. Не викам јас дека сигурно ќе бидат ептен успешни газди, ама кога ќе помислам со какви можевме да заглавиме, кога ќе помислам со какви се заглавени други клубови, премија е ова.

So toa sto prasav poentata ne mi bese vas fanovite na (klovnov) da ve stresiram, tuku ocekuvav da se otvori nekakva si diskusija okolu toa koj kako gi smeta onie koj sto izlegle od akademijata na Chelsea, doticnive nemaat igrano.
Jas ja znam negovata vizija this is fk gold mine and we gonna capitalize on that...
E sea mene ne mi jasno kako negovata i vizijata na Tuhel ne bile isti toa se cudam....
a se po se mi izgleda odmaznicki negoviot otkaz
Aj sea za ova sto covekov bil 3 meseci vo fudbalot, nikoj ne veli deka e expert, klovnov e okoren fan na coys ili kako i da i bese taa shiti skratenica ima postovi od 2012 so navivacki bodrejki gi tokmu niv tvitano i retvituvano, mozel Teri da go kaze sigurno go gledal.

Sto se odnesuva do All-Stars protiv ne bi go ni kometiral ova.

E sea za fiderive citam deka dosta se protiv, sto znam ako odi kako sto kaj Man City bi bilo dobro namesto da baraat i da molat nekogo da go zeme nekoj od akademijata za da mu dade minuti vo prviot tim vaka ke go pratat tamuka i ke bide standarden.
Pisaa vcera deka prviot najverojatno ke bide klub od Portugalija.

If Thomas Tuchel hadn't been such a fan favourite among #Chelsea fans, the owners might have already sacked him much earlier during the summer. (@LaurensJulien via @SkySports)

Otidov da gledam 4-4-3 formacijava i selekcijata na klovnov

CIsto sumljam deka Poter bi go stavil Zorzinjo vo prva postava xD
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Азпиликуета и Тиаго Силва ми звучи сомнително како одбранбена двојка некако...
Автоматски споено мислење:

И ова не е пенал? :D
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Овие на Стемфорд Бриџ, мислат дека Челзи игра, или Томас Тухел?
Зошто му скандираа сите во 21-ва минута на Тухел? За тетин ми прашувам.

Можевме лесно до два, три гола. Да не беше Стерлинг себичен и да знаеше Хаверц просто да проигра.
Вака може да пукне контра против Азпиликуета и Силва и да завршиме неславно.

А за пеналов на крај, не ни гледаа ВАР. :pos:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Затоа драги мои, се прави фаул на средина од терен кога имаш човек на терен, макар и за жолт.

Хаким Зијех(ш)...
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.555
Поени од реакции
52.347
Се знаеше дека ќе примат некој безвезе гол.

Сега мора да се бркаат две победи против Милан.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Steta gi imavme xD

Gledajki od pozitivna strana klovnov ima 2 nedeli da smisli nova formacija i da izvrsi dobra selekcija

Posledno mesto ne ni gine... sto i e do nekade dobro full focus na ligata
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Единствен и исправен начин ова со Потер, а и воопшто да функционира, е да се избркаат во јануари и јули едно 10 играчи.
Какви импотентни лешпери, комотно 5:0 ќе беше со малку пописмени фудбалери.

Во спротивно и Потер ќе биде пуштен низ вода. Први две кола со Динамо и Салзбург, еден бод.
Ама д о т р е н е р о т е. Еве на пример вечерва, Потер го промаши ова од Броја на крајот. Или зицерот од вошката Зијеш.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
493
Поени од реакции
208
Единствен и исправен начин ова со Потер, а и воопшто да функционира, е да се избркаат во јануари и јули едно 10 играчи.
Какви импотентни лешпери, комотно 5:0 ќе беше со малку пописмени фудбалери.

Во спротивно и Потер ќе биде пуштен низ вода. Први две кола со Динамо и Салзбург, еден бод.
Ама д о т р е н е р о т е. Еве на пример вечерва, Потер го промаши ова од Броја на крајот. Или зицерот од вошката Зијеш.
Aj sea ozbilno se dodeka e Zorzinjo u prv sostav ovaa igra i ke se gleda niso porazlicno
Plus levata strana e mrtva Kukurelja duh 2 centarsuti cela utakmica

Ovoj Ballon d'Or contenderot ne bi sakal da go komentira isfrustrirano kopile
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Aj sea ozbilno se dodeka e Zorzinjo u prv sostav ovaa igra i ke se gleda niso porazlicno
Plus levata strana e mrtva Kukurelja duh 2 centarsuti cela utakmica

Ovoj Ballon d'Or contenderot ne bi sakal da go komentira isfrustrirano kopile

Кукуреља беше баш добар и влеваше стабилност позади. Жоргињо исто вечерва, дури играше и попрогресивно, така и додаваше.

Проблемот се знае каде е и во кои играчи. Нема потреба да се повторуваме.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Koj i trener da bide donesen, djabe.
Nema potreba od diskusii, ja bi gi pustil Havertz, Pulisic, Ziyech ushte nareden transfer rok!!!
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


Ајде, нема врска. Кај еден ќе запали. Ако не, Френк Арнесен нека се врати
 

Kajgana Shop

На врв Bottom