Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Максимална поддршка за Тухел и секој негов потег.

Мора да се испрати порака до сите останати.



Е така. Ако и на други не им се допаѓа, знаат каде е вратата. Нека оди една сезона во неповрат, ама мора да се постават некои правила и да се знае кој коси, кој вода носи.

Мислам дека непочитување во ваква мера не сум доживеал од ниту еден играч на Челзи во последниве скоро 20 години.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Дај боже да го шутнат на пичето.
Не е потрбен таков карактер во Челзи.
Иако не гледам како е изводливо.
 
O

onefifty

Гостин
Немаме менталитет а ни квалитет. Најдобар е Тухел што успева со вакви просеци како Пулишиќ и Алонсо да е во било каква битка.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Добар гол Кова.
Ме потсети на Есиен со Барса.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Фала курцу Пулиииии:vozbud:

На цела нервоза брао:ROFLMAO:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Чекав полувреме за на 0:2 да пишам дека апсолутно не им забележувам ништо на момците. Поради енергијата, пожртвуваноста и инаетот.

Без разлика на исходот, овој меч е решен уште во триесеттата секунда.
Автоматски споено мислење:

Најважната партија на Челзи сезонава. Од милион аспекти, ваков набој беше и повеќе од потребен.
Е сега, веќе ќе мора да собираме по три бода, нека им биде ова импулс дополнителен.

Прво во купот Тотенхем и Честерфилд, па гради во гради со Сити.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Одлична утакмица. Моежевме да ги добиеме ама тоа што е.

Тухел повторно, најдобар менаџер што сме го имале.
Читам играчите биле задоволни како постапил во врска со Лукаку. Навивачите 99,9% стојат зад Тухел. Емигма ми е управата дали ќе превземе одговорност исто така зошто тие фрлија 115 милиони за имбецил. Трансфер е тешка можност, но ако има заинтересиран клуб со понуда од 70-80 милиони нека го шитнат и нека бараат алтернатива. Неможе еден играч да условува цел тим и тренер како и кој систем нему му одговара. Ако пречутат за ова ондак Тухел ќе биде под притисок да му угодува цело време. А што правиме со другите играчи? Што утре ако Пулишич постапи исто? Или Кепа пример?
Никогаш не сум мразел играч што заиграл за Челзи, ниту еден Куртоа што исто беше копито.
Али ете се најде Лукаку.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.566
Поени од реакции
52.368
После се што се случуваше, одлична партија изиграа. Во прво полувреме дупло подобар тим беа од Ливерпул и криминал ќе беше да отидат на пауза во минус. Конечно малце да е среќата на наша страна и да влезе онаков шут. После тоа знаев дека брзо ќе дојде и вториот, па дури имаа шанси и за целосен пресврт на полувреме. На крај штета што не успеаа да дадат и трет, ама ок.

Дај нека реагираат брзо околу бековските позиции на пазарот. Требаше за лево веќе да имаат одлучено и одма да се среди.

Тухел :cuc:
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.048
Поени од реакции
11.288
Копитово продолжува да им се моча на сите во Челзи.
C2D94B6E-27EC-42F3-A318-7B4EDFF4D1C2.png
 
O

onefifty

Гостин
Заклучок од денес е дека треба почесто да јадам гомна за менталитет, како да ме читаат нагазија на топка и се вратија.
Тухел е злато.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom