Фан Клуб: Челзи

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Ќе се разочарав да не дадовме втор гол, подобри бевме во второ, мораше да се даде уште еден

топ, одиме со рутина сега на реваншот (y)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Без никаква надменост, Порто е добар тим и има шанси во реваншот, неутрален е неутрален терен, но имам впечаток дека игравме со 40 отсто вечерва. Што е добро и за Палас.

Порто во второ се изгаси, очекувано. Добра партија, уште подобар резултат, Чилвел и Рис беа сосема солидни, голчето на залижаниот си шишти. Торес на ,,Ноу Камп", машала.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Одличен резултат. Играта ништо посебно, ама битно искористија шанси. Ако се игра на ниво во реваншот, не би требало да има проблеми.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
За да играме догодина ЛШ ќе треба:

Опција 1:
Да се појавиме на терен против порто
Да играме два ок меча против најмртвиот Реал во последните 10+ години (или најмртвиот Пул во ерата на Клоп)
Да одиграме 90 квалитетни минути


Опција 2:

Да ги победиме Палас, Брајтон, Вест Хем, Фулам, Сити, Арсенал, Лестер, Астон Вила
или
Да се надеваме дека Ливерпул ќе кикса
Да се надеваме дека Вест Хем ќе кикса
Да се надеваме дека Тотенхем ќе кикса
Да се надеваме дека и Евертон нема да фати приклучок

....некако првава опција пореална делува ако сакаме ЛШ догодина, шо знам:cautious::oops:
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
За да играме догодина ЛШ ќе треба:

Опција 1:
Да се појавиме на терен против порто
Да играме два ок меча против најмртвиот Реал во последните 10+ години (или најмртвиот Пул во ерата на Клоп)
Да одиграме 90 квалитетни минути


Опција 2:

Да ги победиме Палас, Брајтон, Вест Хем, Фулам, Сити, Арсенал, Лестер, Астон Вила
или
Да се надеваме дека Ливерпул ќе кикса
Да се надеваме дека Вест Хем ќе кикса
Да се надеваме дека Тотенхем ќе кикса
Да се надеваме дека и Евертон нема да фати приклучок

....некако првава опција пореална делува ако сакаме ЛШ догодина, шо знам:cautious::oops:
opcija 3 zavrsuvame 4-ti osvojuvame ls :icon_mrgr:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Eve sme tuka so Timo sedime u Hamza, doner eden ke lapneme sea, vika dobar e, namerno utnal protiv Makedonija deka imal prababa od Peshtani, u Chelzi malce defanzivcite go zaebavale, ama se chuva za u FA Kup vika im se oshtel na Siti a ja mu vikam "haha pa i ja i ti posle donerov ke bideme Siti, deak do sea bevme Gladni, ako ti tekinja haah", a ovoj mi kazha deka ne sfakja, posto ne zbori makedonski

1617899275439.png
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Незгоден противник се Порто, на лицето им се гледа на играчите дека се ратници и спремни да трчаат и 150 мин ако треба.

Тухел многу добро тактички одигра и ја постави играта. Прво полувреме Челзи се повлече остави Порто да ја контролира играта и да се истрошат првите 25- 30 мин.
Второ полувреме Челзи зема комплетна иницијатива и си го имаше под контрола мечот и си постигна втор гол.

Конечно и ние да имаме како што треба реализација.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Овој Хаверц ако не знае ептен англиски, нека му се каже дека има некоја смена у УЕФА/ФИФА правилава и дека до крај на сезона секоја утакмица со Палас ќе ја играме
Автоматски споено мислење:

Ајде, нека влезе Абрахам у второ
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Па редно беше да дадат повеќе од два гола.

Ако влезеше она од Хаверц :vozbud:
Од кога се врати од повреда, се подобро делува.


 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Само Хадсон-Одои некако да го подобри завршниот пас. Кога игра тој откако е Тухел, далеку пофлуидна е играта.

Вакво полувреме, не само сезонава, немаме играно долго, долго време. Ова беше за уживање, не можев да ги следам постојано, на моменти пребрзо делуваа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Зошто не влезе порано Абрахам?

Значи не рачунаме на него?

Топ.

Жиру е пензионер, ретко игра, и он ќе си оди кај и да е.

Абрахам очигледно не го рачунаат.

Остануваме со Вернер.

But wait "a be batec i ovoj verner nekako ne dava golovi so znam aj i ovoj da go prodademe"

И пак правиме едни исти грешки милион пати до сега.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Буквално 15 секунди пред да го примат голот ја покажаа статистиката 0:16 удари и помислив дека сега Палас некако ќе шутне и ќе му заебе клин шит на Менди. Еден единствен шут на мечот, еден гол. Махери.
Канте лабаво го остави да центрира, а стоперите си го ладеа и заборавија на Бентеке комплетно. Концентрација нула, фокус нула. Без разлика што не е топката кај тебе, што малку играш со неа, што твојот тим е доминантен, а противникот не создава ништо. Мораш да бидеш 100 отсто во натпреварот со главата.

Освен ова, одлично издание, првото полувреме одиграно на макс. Драго ми е за Пулишиќ и Хаверц, ќе им значи ова бајги и ќе му значи ова на Тухел пред круцијалниот дел од сезонава.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Зошто не влезе порано Абрахам?

Значи не рачунаме на него?

Топ.

Жиру е пензионер, ретко игра, и он ќе си оди кај и да е.

Абрахам очигледно не го рачунаат.

Остануваме со Вернер.

But wait "a be batec i ovoj verner nekako ne dava golovi so znam aj i ovoj da go prodademe"

И пак правиме едни исти грешки милион пати до сега.
4-1
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Не ми е ова коментар за екипата, играта или било што, исклуливо за Абрахам е, нека не те буни последната реченица онака што ја пишав.

Повеќе ми е криво што и на решена утакмица не изигра Тами :(

Пошто што убаво да се каже за играва, сите беа топ, се беше супер, не може да се извади една работа од утакмицава само...ама затоа може една лоша да се извади :P:P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom