Фан Клуб: Челзи

H

HoT _iCe

Гостин
Гледам колко е научија Лампард од Шефилд нели игра Рудигер прву поставу.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Гледам колко е научија Лампард од Шефилд нели игра Рудигер прву поставу.
Нема кој. Томори изгледа не е целосно спремен, а Кристенсен не е ништо подобар...

Очекував и Жоржињо пак да го седне, па дури и Кепа. А и Вилиан можеше да одмори.

Ама ај, ако не тепаат вечерва не заслужуваат ни ЛЕ да играат.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Зошто до 30-та минута Пулишиќ беше целосно исклучен од играта? Во ред, го имаме Алонсо кој практично игра крило, а не бек, но греота е да не му додаваш на единствениот играч што кога ја има топката нешто се случува пред противничкиот гол.

Не ми се допаѓа како играат на 20 метри од гол, не смее ова вака, не смее тој посед и брз проток во средината да не се користи.
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
samo kruza oklu golo i niste ne pra konkretno dzabe 100% posed topka
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Добра реакција после поразот од Шефилд.

Терај, три, три.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Очобол.
Страшно ме нервира колко време ги треба на Вилиана и Азпиликуету да реагирав или проиграв кд е топка у њима, превише време губив на топку и тотално смо безопасни по туј десну страну.
Едина екипа смо што ги требав 13 шансе да дадев 1 гол против Норича, не ни заслужуемо боље.
Пулишиќ и Ковачиќ едини днска сас преодну оценку, Жиру можда, трудеше се много, доста опасан беше иако много шансе троши и промашуе, али научени смо сас такви нападачи.
Жоржињо ако има заинтересирано, под хитно нека му га здиплив на некога за 50м, ич не ми чуе, тија паре у одбрану да се уложив, не сфаќам што игра.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Натпреварот најдобро покажа зошто се купени Зијех и Вернер.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Натпреварот најдобро покажа зошто се купени Зијех и Вернер.
И зошто е потребен профил на играч како Хаверц.
А не мора нужно да е Хаверц химселф.
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Фали креативност во тимот. Мене ме нервира што цело време играме преку страни и се нафрла, многу тешко може да се даде гол против организирани одбрани.
Зборев јас дека од Жоржињо нема много добивка и ако има некоја конкретно добра понуда треба да се прифати инаку за бекап може да послужи прв тим никако.
Лофтус дали нема сеуште фитнес или пак нема повеќе капацитет поради повредата ама нема ниту брзина ниту таа снага во дуели што ја имаше пред повредата. Вака како што е сега изгледа дека ќе му годи една позајмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom