Фан Клуб: Челзи

B

Beginner

Гостин
Нека го освои купот ке му го опростиме поразот од 6-0.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Која недисциплина. :facepalm:[DOUBLEPOST=1551035258][/DOUBLEPOST]Ако не одбрани ниту еден пенал, нека го седне на клупа до крајот на сезоната.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Која недисциплина. :facepalm:[DOUBLEPOST=1551035258][/DOUBLEPOST]Ако не одбрани ниту еден пенал, нека го седне на клупа до крајот на сезоната.
Барем 1 месец на клупа за ова. Сеедно како ќе се завршеше.

Одбрани еден, МОРАШЕ уште тој да го одбрани

Се надевам одма ќе се извини и на Сари и на Вили, другите играчи и навивачите. Инаку нема што да бара во клубот повеќе. Премногу летнал у облаци.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Барем 1 месец на клупа за ова. Сеедно како ќе се завршеше.

Одбрани еден, МОРАШЕ уште тој да го одбрани

Се надевам одма ќе се извини и на Сари и на Вили, другите играчи и навивачите. Инаку нема што да бара во клубот повеќе. Премногу летнал у облаци.
Срамно беше неговото однесување. Нема тука извинување, клупата ќе биде потешка 80 мил. И јбг, наместо Канте шутира Давид. Жоржињо беше очекувано да шутира, ама тука ништо не можеа. Давид изгуби премногу време со Кепа. Мислам дека тука му отиде концентрацијата. После премногу брзо го шутна пеналот.

Нека се фокусираат сега ЛЕ, со нови сили во одбраната, можат лесно до 1/4 финале. Имаат релативно лесен противник и оваа сезона шансата за титула нека си ја гледаат таму.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Срамно беше неговото однесување. Нема тука извинување, клупата ќе биде потешка 80 мил. И јбг, наместо Канте шутира Давид. Жоржињо беше очекувано да шутира, ама тука ништо не можеа. Давид изгуби премногу време со Кепа. Мислам дека тука му отиде концентрацијата. После премногу брзо го шутна пеналот.

Нека се фокусираат сега ЛЕ, со нови сили во одбраната, можат лесно до 1/4 финале. Имаат релативно лесен противник и оваа сезона шансата за титула нека си ја гледаат таму.
Ништо не го окривувам Луиз искрено, немаше среќа, статива погоди... Жоржињо многу лош пенал. Али фокусот е на Кепа и типот е идиот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Сепак успеав да го гледам натпреварот. Ова беше слично како натпреварот во декември кога тепаше Челзи. Прво полувреме издржаа добро, само што сега не ја искористи Канте шансата. Во второ и до крај за нијанса и подобар тим бевме, штета што не се искористи некоја шанса. За пеналите тоа е тоа. Мораше Кепа да ја задржи топката на Агуеро. Луиз секогаш ги давал пеналите ама ете немаше сега среќа и погоди статива. Жоржињо секогаш шутира така и има супер рекорд, не го кривам. Ама Едерсон знаеше точно што ќе направи.

Сари сега рекол дека ситуацијата со Кепа била недоразбирање, како што претпоставував. Ама сепак многу лошо се справија сите со ситуацијата. Не знам кај беше капитенот да реагира.

И да, вакви канцери мора што побрзо да се исчистат од клубот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Видео од тоа што рекол Сари после утакмицата?
Maurizio Sarri says the Kepa substitution confusion was 'a big misunderstanding' because he thought the player had cramp. However he says Kepa was right that he could continue although the way he went about it was wrong. Sarri says he needs to talk to Kepa now.

Видео покасно.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Maurizio Sarri says the Kepa substitution confusion was 'a big misunderstanding' because he thought the player had cramp. However he says Kepa was right that he could continue although the way he went about it was wrong. Sarri says he needs to talk to Kepa now.

Видео покасно.
Ако ова е вистина, и двајцата треба да се извинат за понашањето.
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.226
Во времето на Тери,Дрогба,Лампард некое лигле вака да не ќе направеше,првите двајца не знам каде се,али под итно да се вратат во клубот и да почнат да делат воспитни на секој тренинг.Очигледно е дека во клубот владее недисциплина,и кој стигне прави што сака.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Си излегоа и Сари и Кепа јавно со добри изјави, приватно ќе си се разберат, сеирџиите ќе си зборат уште некој ден и готово.

Криво ми е што не тепаа денес. Трофејот како трофеј нема некое големо значење, ама во овие околности на Челзи ептен му беше потребен. Ќе беше прв трофеј за Сари и ептен ќе му ја олеснеше работата со тоа што доста ќе му го оттргнеше притисокот.
Натпреварот беше добро спремен, играта беше прилагодена за против Сити како и во декември. Добро се држеа и имаа доста шанси од кои мораше да се искористи бар една. Канте изигра ненормален натпревар, сегде го имаше. Сите играа заедно и покажаа дека сакаат да се борат за клубот и за тренерот. Измените беа добри, со Одои и Лофтус како за промена. Штета што на крај пеналите отидоа на страна на Сити.

Најбитно е сега во среда против Тотенхем пак да покажат ваква желба и мотивација за победа. Ако се земат позитивите од денес и се победи против Тотенхем во среда, може ќе тргне работата.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Леле оној лигаво октопусче Вилиан како ме провоцира сас понашање да се претвору у КуКуксКЛан и да му се изнаебу све црначко по списак иако не сам расист и сматрам дека у прошли живот сам бија црнац, имам и доказ за тој али јебига, у другу тему за тој.
Али сериозно, full Dexter mode има да му отиду а можда и Ханибал Лектор коректор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom