Фан Клуб: Челзи

Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
И јас бев за да игра Соланке и Лофтус-Чик и Кристенсен и Аке и сите од младинскиот тим и Џерард да им даде guard of honour ама изгледа Мурињо премногу го почитува за да направи такво нешто, би било добро барем Дом следната да биде во шпицот..

П.С. РЛЧ +1/2 год = Матиќ! Сече.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.115
Поени од реакции
4.991
За жал младите изгубија од Сандерленд и испуштија шанса да го преземат првото место.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
A dream is coming true! First of all I want to thank God for always lighting my way, my dad who always believed in my talent and was a real warrior while helping me to reach my goals, my family and friends who always supported me,” he wrote.

“And I am also thankful to Club Atletico Paranaense, which was part of this journey and where I played for 6 years of my career. Thank you Chelsea for trusting in me, I will do my best to support my team on reaching new achievements. WE ARE ALL BLUE.”
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.574
Поени од реакции
52.383
Ама сон, сигурно нема да може работна дозвола да земе и секако ќе иде на позајмица :D
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Донев не му руши филм на дечкото така!
Иначе мн ми се смешни млади со Линколн брадичка бре :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.574
Поени од реакции
52.383
Eden Hazard has been named Football Writers Association Footballer of the Year.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Бразилци. Сме запнале по Бразилци како пијани за бандера. Против сум за доведување на Бразилци и остали од Јужна Америка. Имаме 10 во тимот пола за *к* не ги бива. Според мене подобро да земаме млади Холаѓани или Германци отколку вакви типови.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.574
Поени од реакции
52.383
Веќе некое време има шпекулации за Гризман. Мислења?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom