Фан Клуб: Челзи

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе, а што мислете, кои 23 играчи би биле во ростер за наредната сезона?
Мене вака ми иде некако:
Голмани:
1. Чех
2. Куртоа
3. Шварцер
Одбрана:
4. Тери
5. Кејхил
6. Зума
7. Ивановиќ
8. Азпиликвета
9. Филипе Луис
Средина:
10. Матиќ
11. Фабрегас
12. Рамирес
13. Ван Гинкел
14. Азар
15. Оскар
16. Ширле
17. Вилијан
18. Салах
19. Ромеу
Напад:
20. Диего Коста
21. Лукаку
22. Торес
23 место некако ми остана слободно, а појма неам зашто, можда дека сум гладен. Никако не ми текнува дали пропуштам некој, ама ај, веројатно е за некој од младите курајбери.
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Мора да ги пуштат Бејкер, Бога и Бамфорд(БББ:cool:) на позајмица некаде сезонава, се гледа дека имаат голем потенцијал.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.911
Поени од реакции
11.527
Абе, а што мислете, кои 23 играчи би биле во ростер за наредната сезона?
Мене вака ми иде некако:
Голмани:
1. Чех
2. Куртоа
3. Шварцер
Одбрана:
4. Тери
5. Кејхил
6. Зума
7. Ивановиќ
8. Азпиликвета
9. Филипе Луис
Средина:
10. Матиќ
11. Фабрегас
12. Рамирес
13. Ван Гинкел
14. Азар
15. Оскар
16. Ширле
17. Вилијан
18. Салах
19. Ромеу
Напад:
20. Диего Коста
21. Лукаку
22. Торес
23 место некако ми остана слободно, а појма неам зашто, можда дека сум гладен. Никако не ми текнува дали пропуштам некој, ама ај, веројатно е за некој од младите курајбери.
Уште еден одбранбен сигурно. Со оглед дека Чалоба и Аке не се толку класични дефанзивци (т.е. првиов повеќе во средина има играно), а и нема да ме чуди да одат на позајмица, да не се изненадите ако се донесе уште еден играч. Прашањето е дали страничен или централен бек. Тука се шпекулациите за Варан, мада мислам дека нема тоа да се случи.
 
W

wicked_1

Гостин
Чалоба е класичен стопер ама уште не е подготвен за да игра прв состав, исто и Зума игра скроз без мозок на моменти.
Мислам дека им треба уште еден просечен централен дефанзивец, Кејхил и Тери се страшно дуо, ама доколку се повреди некој нема саглам замена.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Чалоба е класичен стопер ама уште не е подготвен за да игра прв состав, исто и Зума игра скроз без мозок на моменти.
Мислам дека им треба уште еден просечен централен дефанзивец, Кејхил и Тери се страшно дуо, ама доколку се повреди некој нема саглам замена.
Чалоба игра и ко деструктивец и повише му лежи тоа не е класичен штопер
 
W

wicked_1

Гостин
Како и да е, добре дојде во плавото семејството на кајгана Викед(y)
Fala, denes vlegov slucajno, gleam imalo narod pa vreme bese da se registriram. :)))

Чалоба игра и ко деструктивец и повише му лежи тоа не е класичен штопер
Mozno e , go gledav odamna ja koa igrase za Anglija U18, bese kapiten i igrase centralen, sea gi forsiraat dosta mladite so igraat odbrana da se poversatilni, poso ako zaglavat na edna pozicija im pagja cenata na pazarot, moze sea da mu lezi poveke dmf, kako i da e ima mnogu potencijal.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Fala, denes vlegov slucajno, gleam imalo narod pa vreme bese da se registriram. :)))


Mozno e , go gledav odamna ja koa igrase za Anglija U18, bese kapiten i igrase centralen, sea gi forsiraat dosta mladite so igraat odbrana da se poversatilni, poso ako zaglavat na edna pozicija im pagja cenata na pazarot, moze sea da mu lezi poveke dmf, kako i da e ima mnogu potencijal.
Добар штопер е може и новиот Тери ќе биде од кај да знаеме може нов Лампард важно наша школа е :D
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дечки,има шпекулации за Лукаку нешто? Ќе остане или ... ?
 
Член од
21 јули 2011
Мислења
1.339
Поени од реакции
3.202
Јорган Азар со гол за Менхенгладбах во пријателска против Стоук. Се навикнува на голови против екипи од ПЛ ;)
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
И ја мислим дека ќе остане пош гарант Челси не седи со 2 шпица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom