Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Alexander Nevsky

Гостин
Кој гледа ЕСПН или како и да е,покажаа хајлајтс од првово кај што играат грубо овие од Сити.
Баш тој Болат кај што оди на Дрогба директно а топката на 5 метра подаелку е .
Играат прегрубо ме чуди што судијава уште не дал жолт...
 
В

Вори

Гостин
Ти немаш.
Не дркајте на неговите излитени дриблинзи.Еден продор асален не направи,се му ги крадат топките,нема никаков удел во играта.
Ако вас не ви е,мене ми е преку ваквото од неговите просечни издание..впрочем цел е просек тој.
И молимте не ми кажувај дали јас имам појма од фудбал,зошто и од стручњаци ко тебе и некои други исто ми е преку таквото.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Кој гледа ЕСПН или како и да е,покажаа хајлајтс од првово кај што играат грубо овие од Сити.
Баш тој Болат кај што оди на Дрогба директно а топката на 5 метра подаелку е .
Играат прегрубо ме чуди што судијава уште не дал жолт...
neznam so se cudite pa toa e fudbalot u anglija samo tepanje
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Кој гледа ЕСПН или како и да е,покажаа хајлајтс од првово кај што играат грубо овие од Сити.
Баш тој Болат кај што оди на Дрогба директно а топката на 5 метра подаелку е .
Играат прегрубо ме чуди што судијава уште не дал жолт...
Многу груба игра...плачат за црвен...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Не знам што сакаат нашиве да направат,со топка во гол да влезат најверојатно.Шутнете од дистанца,мајку му ебам.Иначе сеа за сеа е добро,уште да не идеме сите во напад,па како што се брзи и ни прават контри . . . Мора да останат 3-4 во одбрана,не смее сите напред да летаат.Сеа за сеа добри сме,уште Бане да погодеше ќе беше топ.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Во право е Давор за Ањелка.Подобро Стариџ да влезе:kesa:
Имаше еден дриблинг Ањелка овој бојата како го прочита,како селски буквар...
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
Или ти врска немаш од фудбал или јас.
Анелка изигра солидно полувреме, главен беше во нападот сите топки преку него идеа а имаше и неверојатни дриблинзи.
видов еднаш ко му ја скрши кичмата на туре, некако мн пимпла, дрогба треба да оди во шеснаесетник, неможи тој да ја чека топката надвор,Е. кол се уфрла во напад нема на кого центаршут да упати ебаго, секако голем коњ е нека се бори во шеснаесетник, вака само кружиме околу гол и неможеме да подадеме топка во шеснаесетник.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Да ти ебам судијата! Гледа еднаш како удира Силва,и втор пат и тоа без топка...Кој кур оставаш бе...

--- надополнето ---

Ramires,ramires:toe:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Кој црн Анелка ви е крив бре ?? Се глеа стварно дека немате појма од фудбалов ..

Неможе да биде срединава со тројца деструктивни играчи и нормално е што Челзи не напраи ни една шанса а ни еден изграден шут кон голот на Сити .. Ете ви го Рамирез што скокавте како петли и се радувавте појма нема детево секој можен физички дуел го изгуби дури напрај катастрофална грешка и примија Челзи гол иако не му беше прва на натпреваров ..

Епа така иде тоа коа нејќеа да одвојат 8м фунти за Ван Дер Вар ќе се чудат сеа кој ќе ја прај играта ...

Дрогба најслаб на утакмицава дефинитивно, освен што се избутка со сите дефанзивци на Сити ништо друго не напрај ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom