Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Лампард!!! Еден допир е доволен за маестрото да си направи простор за шут и ГООООЛЛ!
 
F

fantomX

Гостин
Гледам од почеток на телевизија, само интернетов е никаков дури и за форумов, па решив дури сега да пишам, за фантастично прецизниот шут на Френки Лампард! :tv:
Ова ви е класа играч, не Шмуљо, кој откако очигледно преговорите за нов договор се закочија малку, паѓа. Се труди, не велам не, ама класа играч и без да се примети блеснува.
Од Џо и Деко ми е многу страв, ко поарно ќе е Малуда да се враќа почесто ко ќе треба отколку Џо.
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Браво, цело време играме пред нивниот гол. Водиме 2-0, најверојатно по овој натпревар се враќаме на врвот во Премиер лигата:vozbud:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
2-0 е моментално...:helou:
Малуда и Френк:helou::helou:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Добро е ..играме стабилно,баш како што треба...па до крајот би требало да дадеме уште 2 гола ...доста се...:helou:
 
F

fantomX

Гостин
Неубедливо второ полувреме, дали тактичка замисла пошто имаме згуснат период или што е, не знам. :toe:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678
добра одбрана на чех,карваљо ризикува,коле не ја контролира топката како што треба,некако опуштено делуваме

треба карло да смени малце. нека влези жирков и ли некој др.
 
F

fantomX

Гостин
Страшна работа какви шанси не се реализираат... :uvo:

Ме интересира колку години би му дале на Балак, чисто според настапите, вклучувајќи го и моменталниов?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
многу години :D
добри сме, јас очекував поголем отопор
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Не заборавајте Бирмингем на предходните 12 натпревари во ПЛ се без пораз, а утакмицава играше само една екипа. :helou:

Супер прво полувреме додека второво го завршија ептен рутинирано со фантастичен гол на Лампард.Како и да е Челзи е повторно на старата добра позиција и со утакмица помалку. :wink:

Што ми се свиѓа Малауда ем даде гол ем асистираше игра чоеков во добра форма. Уште Џо да ја подигне формата уште малку иако изигра добра утакмица вечерва.
 
В

Вори

Гостин
Ебењееееее!
Фино,поштено,рутинирано.
Иако можевме да им дадеме 6-7 гола сигурно.
Али 3 бода си се 3 бода.
Задоволен сум од првото полувреме,во второ некако како да затаивме,али 3 гола да му дадеш на тимот кој нема пораз којзнае колку натпревари не е малку.
Задоволен сум што ги изебавме клошариве и им ја прекинавме одличната низа..
Нека го испушат сега сите,почнувајќи од Чучо завршувајќи до Харт..
Ајде честито победа и се надевам назад на првото место.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom