Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Не ја гледав утакмицата а и според коментариве подобро што не ја гледав.....
Со Арсенал победа од 1-0 или 2-0 да ни се поткрене самодовербата после двата неубедливи настапи
Без Бане, Тери и Есиен, би бил среќен да не не демолираат, а уште посреќен со бод :smir:
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Без Бане, Тери и Есиен, би бил среќен да не не демолираат, а уште посреќен со бод :smir:
малку оптимизам :smir:
инаку за Тери воопшто не ми е жал што нема да игра, малку одмор да ги разбисти мислите и да почне малку(многу) повеќе да се фокусира на фудбалот во наредните утакмици. А за есиен најмногу жалам што се повреди токму кога распоредот на натпревари и не ни е така лесен. и Бане посекако немаше да игра прва постава, познавајќи го Карло
 
F

fantomX

Гостин
Има ШАНСИ Хутчисон да игра ? ::D::vozbud:
Никакви.

малку оптимизам :smir:
инаку за Тери воопшто не ми е жал што нема да игра, малку одмор да ги разбисти мислите и да почне малку(многу) повеќе да се фокусира на фудбалот во наредните утакмици. А за есиен најмногу жалам што се повреди токму кога распоредот на натпревари и не ни е така лесен. и Бане посекако немаше да игра прва постава, познавајќи го Карло
Малку беше вон себе Тери против Хул, ама севкупно последниве дуели е меќу најдобрите - далеку се издвојува со Иванович пред другите. Јас би рекол, другиве имаат некој проблем.
Иванович немаше да игра прва постава?! Добро бе, човекот зема убедливо најмалку пари од сите копуци кои вчера играа. Не знам единствено Стуриџ како стој, ако е тука негде Иванович и со него, тогаш Челзи има сериозен, многу сериозен проблем. Иванович имаше лошо второ полувреме со Бирмингем на гости и би рекол скоро цел дуел со Вест Хем на гости. НЕМА поконстантен играч од него (Тери е исто тука негде, Ешли, и Дрогба можеби...).

http://www.chelseanews.com/

Глејте ја странава - од сите вести, само неколку се за вчерашниот дуел, и изјава на Анчелоти. СЕ, апсолутно СЕ останато е за Џон Тери. НИКОЈ нема пишано дека столбовите на дефанзивата на Челзи (Тери, Иванович, Есиен) се недостапни за Арсенал. Тери го одвлекува цело внимание на него, не се зборува за ништо друго, само за него... :toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
^ Кој ли само ќе го гледа тој тромавиот...:tapp::tapp::tapp:
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
ne e tolku bitno ivanovic so ne ke igrat,bitno e teri da igrat i drogba tie se sega najvazni a posle niv sledet drugite,beleti ke e namestoto na ivanovic a i ke go stajt i zirkov ko so igraja so barnli nz tocnmo koj bea so 4-1-3-2 postava bese ko igrase beleti pred odrana
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Абе боље Белети,него оној тромавион фереира...топка што не знае да води..
 
F

fantomX

Гостин
Тоа што никаде немаше за нивната сузпензија искрено ме збуни. Па така прочепкав во правилата на F.A. и го најдов следново:

(a) CAUTIONS ADMINISTERED ON THE FIELD OF PLAY
FTCM = First Team Competitive Matches
(i) If a Player accumulates five cautions in FTCM between the opening day of the Playing Season and 31 December (including any FTCM played on that day) in the same Season, he will be suspended automatically for a period covering: -
One First Team Match
(ii) If a Player accumulates five cautions in FTCM between the opening day of the Playing Season and the last day of the same Season, he will be: -
“Warned as to his Future Conduct”

Не знам дали последново значи до наредниот жолт картон или нешто друго, но warned ќе да значи опоменат - односно сепак би требало да играат со Арсенал.
Вакво нешто досега не сум сретнал искрено, се знаев дека 5 жолти = неиграње на следниот дуел.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ако е ова точно тогаш ќе славам..

Иначе...

http://www.goal.com/en/news/9/england/2010/02/03/1774690/chelsea-playmaker-deco-warns-arsenal-didier-drogba-is-worlds

Предупредување од Деко..
Да,Челзи го има Дидие Дрогба..си знаат тие од Арсенал од прошлата утакмица,нарочито Вермален..:tv:
Вермален сакал метеоролог да стане после утакмицата со Челси :).
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.553
Поени од реакции
1.813
дуел меѓу фереира :sekss: аршавин. вториов е од горе
дуел меѓу белети :tapp: аршавин. вториов е првата иконка од лево
дуел меѓу жирков :duel: аршавин. жирков може да игра десно и да го чува аршавин, доколку ешли игра. ако не, ќе е опасно
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Тоа што никаде немаше за нивната сузпензија искрено ме збуни. Па така прочепкав во правилата на F.A. и го најдов следново:

(a) CAUTIONS ADMINISTERED ON THE FIELD OF PLAY
FTCM = First Team Competitive Matches
(i) If a Player accumulates five cautions in FTCM between the opening day of the Playing Season and 31 December (including any FTCM played on that day) in the same Season, he will be suspended automatically for a period covering: -
One First Team Match
(ii) If a Player accumulates five cautions in FTCM between the opening day of the Playing Season and the last day of the same Season, he will be: -
“Warned as to his Future Conduct”

Не знам дали последново значи до наредниот жолт картон или нешто друго, но warned ќе да значи опоменат - односно сепак би требало да играат со Арсенал.
Вакво нешто досега не сум сретнал искрено, се знаев дека 5 жолти = неиграње на следниот дуел.
Не сватив ама баш ништо...Ако не те мрзи објасни го...:toe::back:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Џон Тери-природен стимуланс за мајтапење

Пародично видео за неговата последна афера :)

 
F

fantomX

Гостин
Не сватив ама баш ништо...Ако не те мрзи објасни го...:toe::back:
За пет жолти картони од првиот ден на сезоната официјални натпревари до 31 декември истата сезона - пауза од еден натпревар.
За пет жолти картони од првиот ден на сезоната официјални натпревари до последниот ден на сезоната официјални натпревари - опомена до неговата „следна акција“ - ова е буквален превод, и мене не ми е јасно шо значи (иако веројатно е 6-ти жолт картон), но сигурно не е паузирање на следниот натпревар.

Џон Тери-природен стимуланс за мајтапење

Пародично видео за неговата последна афера :)

Ма таков си е.

Chelsea wherever you be, wherever you be......don't leave your wife with John Terry! :pos2:
(by Барнли-евите навивачи)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom