Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
--------------------------Cech----------------------

Ivanovic---------Carvalho-------Terry---------------A.Cole

J.Cole-------------Ballack-------Lampard------------Zhirkov

---------------------Drogba----Sturridge-------------------

Утре ова го сакам...Не сакам никакви дијаманти..:nenene:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
--------------------------Cech----------------------

Ivanovic---------Carvalho-------Terry---------------A.Cole

J.Cole-------------Ballack-------Lampard------------Zhirkov

---------------------Drogba----Sturridge-------------------

Утре ова го сакам...Не сакам никакви дијаманти..:nenene:
Балак зад Лампард, деструктивец, не очекувај он да ти држи среден ред со (читај: без) креативност :smir:

Тешко дека Жирков ќе игра а Малуда на клупа (барем според она досега шо го праеше Анчелоти)

Кол неможе од САМ да се префрли сега на десно крило, т.е. нема да има максимален ефект.

Наместо Карваљо (јас) би сакал да игра Алекс, некако многу подобар впечаток ми остава :toe:


П.С. Ако не купиме во јануари 2-3 играчи, со овој играчки кадар сибавме мамата :nesum:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Само малуда да не игра , а според мене може и алекс да го пушти место карваљо.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Балак зад Лампард, деструктивец, не очекувај он да ти држи среден ред со (читај: без) креативност :smir:

Тешко дека Жирков ќе игра а Малуда на клупа (барем според она досега шо го праеше Анчелоти)

Кол неможе од САМ да се префрли сега на десно крило, т.е. нема да има максимален ефект.

Наместо Карваљо (јас) би сакал да игра Алекс, некако многу подобар впечаток ми остава :toe:


П.С. Ако не купиме во јануари 2-3 играчи, со овој играчки кадар сибавме мамата :nesum:

И на мене две работи ми се безвеза зошто го држи на клупа Алекс а ми изгледа ного по добар од Карваљо и Жирков мислам се покажа подобар од Малуда...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
И на мене две работи ми се безвеза зошто го држи на клупа Алекс а ми изгледа ного по добар од Карваљо и Жирков мислам се покажа подобар од Малуда...
Затоа што Алекс беше повреден!
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Балак зад Лампард, деструктивец, не очекувај он да ти држи среден ред со (читај: без) креативност :smir:

Тешко дека Жирков ќе игра а Малуда на клупа (барем според она досега шо го праеше Анчелоти)

Кол неможе од САМ да се префрли сега на десно крило, т.е. нема да има максимален ефект.

Наместо Карваљо (јас) би сакал да игра Алекс, некако многу подобар впечаток ми остава :toe:


П.С. Ако не купиме во јануари 2-3 играчи, со овој играчки кадар сибавме мамата :nesum:
Добро ќе биде на местото на Карваљо да игра Алекс,да.
 
F

fantomX

Гостин
Стариџ е ок ама кој е тој Борини?
18-годишен Италијанец кој има дупло појќе изиграни минути сезонава од Стуриџ.

Chelsea are expected to line up in the following 4-diamond-2 formation:
1 Petr Cech
2 Branislav Ivanovic
33 Alex
26 John Terry (c)
3 Ashley Cole
12 John Mikel Obi
35 Juliano Belletti
8 Frank Lampard
15 Florent Malouda
23 Daniel Sturridge
11 Didier Drogba.
Substitutes: 40 Hilario, 19 Paulo Ferreira, 6 Ricardo Carvalho, 13 Michael Ballack, 18 Yury Zhirkov, 10 Joe Cole, 21 Salomon Kalou.

Слободно можам да речам, работава ми оди од фантастичност до катастрофа. За тие две работи е способен овај состав денеска. :toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Chelsea are expected to line up in the following 4-diamond-2 formation:
1 Petr Cech
2 Branislav Ivanovic
33 Alex
26 John Terry (c)
3 Ashley Cole
12 John Mikel Obi
35 Juliano Belletti
8 Frank Lampard
15 Florent Malouda
23 Daniel Sturridge
11 Didier Drogba.
Substitutes: 40 Hilario, 19 Paulo Ferreira, 6 Ricardo Carvalho, 13 Michael Ballack, 18 Yury Zhirkov, 10 Joe Cole, 21 Salomon Kalou.
.
Повторно ли со тие дијаманти бре леле....:uvo:Се е добро,само на местото на Оби Микел и Белети,треба стартери да бидат Жирков и Балак да играат.Ама ајде,ќе видиме како ќе се покажат денес во Бирмингем. :tv:
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
822
Поени од реакции
19
Средниот ред ми е тапа некако, Белети и Микел, барем еден од овие да ставел на клупа. И треба повеќе да го игра Жирков, место Малуда би можел да игра он. Али ај ќе видиме што ќе се случи. Не сакам ни да помислам на ново разочарување.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom