Фан Клуб: Фиорентина

Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
Честито победа ;)
фала, се гледаме во купот.

Sto sakas da kazes nemaa sreka?Pa sami si se krivi za toa.Prviot crven bese zasluzen.Go javna Jovetic.Gago 2 zolti i cirkuzijada od Bojan.Fiorentina odigra takticki dobro i si zema 3 boda.
--- надополнето: Dec 4, 2011 4:09 PM ---
Fala Pupone
добро, на нив им е да си ги решаваат работите, нема што ние да им кажуваме, ние си го сменивме тренерот и подобро ни е вака.
приметувам дека два натпревари кога игра несташич не примаме гол (и плус тој шутираше кога бојан бранеше :D), а денес играше бидејќи натали имаше црвен предходната ако не се лажам, и сега наредна ако пак ми го стави натали :tapp:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.916
Поени од реакции
8.788
фала, се гледаме во купот.



добро, на нив им е да си ги решаваат работите, нема што ние да им кажуваме, ние си го сменивме тренерот и подобро ни е вака.
приметувам дека два натпревари кога игра несташич не примаме гол (и плус тој шутираше кога бојан бранеше :D), а денес играше бидејќи натали имаше црвен предходната ако не се лажам, и сега наредна ако пак ми го стави натали :tapp:
ќе барам одмазда во купот :)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.143
Поени од реакции
14.300
ова беше и по малку смешно. рома има подобри играчи од нас, но денес немаа среќа, а и многу нервозни непотребно.
Па добро, можеби Де Роси прави да изгледа дека имаат подобри играчи од вас, но другото е тука некаде. За мене Фиорентина е најголемо разочарување до сега. Не може никој да ме убеди дека Удинези и Лацио се толку подобри тимови од вас, на играчи мислам, па тие да се борат на врвот, а вие да сте во другиот дел од табелата. Или Палермо кој што е неколку места пред вас.

Фиорентина има добри играчи, но имаше глуп тренер, сега со Делио Роси им се потрефи многу лош распоред, па и четири бода ви се супер достигнување (иако со Милан крајно незаслужено :)).

Не би било лошо и Рома да тргне по вашите стапки и да смени тренер.
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
Па добро, можеби Де Роси прави да изгледа дека имаат подобри играчи од вас, но другото е тука некаде.

Не би било лошо и Рома да тргне по вашите стапки и да смени тренер.
има има рома играчи, за тренер не знам. ние се трудиме до џила и силва да постигнеме нешто, да не е јоветич да ја влече екипата напред тешко. али со делио секако е подобро отколку со михајлович, се гледа дека наметна некоја работна атмосфера хехе ќе видиме шо ќе биде ..
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Vo sekoj slucaj ja pravat razlikata Jovetic i Vargas koj i pokraj toa so ne e vo forma igra mn podobro od munari (kako i da se vikase) samo ne mozam da razberam zasto go igra lazari pozadi napagacite koga go imame Jovetic da igra na taa poczicija, mislam deka ke bide mn poproduktiven, ama ajde ako funkcionira vaka neka teraat, i taka nemame asalen napagac, se nadevam ke zememe nesto u januari, quagliarela na primer.
Nastasic zver, opasen e maliot.
Znaci ni falat igraci od napadot, ja bi mu dal pogolema minutaza na Ljaic, talent e, i mora da igra poise za da se razvije, i mislam deka so Jovetic ke praat partal.
Naredna so inter. tie pa beter od nas se, ajde konecno i niv da gi tepame.
Megudrugoto ova bese prv penal za fiorenitna po 27 natprevari, i uste ova ako ne go svirnese
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Jovetic ja pravi razlikata.. dali e Gila igra ili ne igra ne ni menja mnogu, nevidliv si e uvek
3-0 zasluzena pobeda

Sega igrame so Inter na gosti, pa 6-7 lesni utakmici imame, ako fatime ritam top ke bide
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Fiorentina ne deka nema dobri igraci nego fintata e sto nema igra i trener kako Prandeli sto gi vodese.Gore dole ovoj e timot sto go pobedi Liverpool dva pati,Lyon i Bayern Minhen.Tie se igracite od togas do denes ima mali izmeni ma da kosturot e toa.Problem e toa sto so smenata na Prandelli mnogu igraci nekako kako da se otkazaa ali eve so Dellio e na podobro.Za timovi kako Lazio i Udineze nesakam da slusnam deka se podobri od ovoj na Fiorentina,makar i titula osvoile.Fiorentina igrase dve sezoni po red vo Liga Sampioni nesto sto tie nikogas nema da go napravat.Siminjam kapa na Napoli iako sum ubeden deka Fiorentina koga e vo forma moze da se nosi mnogu dobro so site pa i so niv.

Po mene Gilardino ja koci cela igra.Mnogu e nesmasen,tromav i duduk so noga.Treba nekoj eksploziven napagac sto e brz so dobra tehnika i sut.Trebaa da go prodadat letovo,se nadevam toa ke go napravaat uste vo januari.Nastasic e super maliot,igra kako da ima 30 god. ne 18.Sega i Vargas da se vrati vo forma i moze da trgne na arno
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Може хајлајтц некој да постави викендов неможев да гледам.Баш ми е криво што пропуштив али не бев тука.Гледам 3 црвени што правеле овие бе ненормални.Силва првенче браво :icon_lol: Идеме храбро против Интер следната :cuc:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Може хајлајтц некој да постави викендов неможев да гледам.Баш ми е криво што пропуштив али не бев тука.Гледам 3 црвени што правеле овие бе ненормални.Силва првенче браво :icon_lol: Идеме храбро против Интер следната :cuc:
Еве ти 52 минути хајлајтс ако сакаш само головите или помали побарај од десна страна на сајтот
http://www.matchhighlight.com/full-match-game/calcio-serie-a-full-match-game/fiorentina-v-as-roma/
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Корвињо најверојатно на крајот од оваа сезона ќе се пресели во Наполи.Има неколку имиња за негов наследник ама искрено не ги знам.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Монтоливо нема да игра утре исто и Черчи :confused: Ќе се осети отсуството на Монтоливо ама ако играме храбро може позитивне резултат да извадиме.Ајдееееее Јоветиќќќ дава голлллллллл :cuc:
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
интересен натпревар ни престои утре. ние немаме победа на гости, интер е без занети, киву, шнајдер.
ова е голема шанса да се победи, се надевам ќе го имаат истиот менталитет како против рома да маваат од сите страни :)
друго, монто нема да игра, ќе биде интересно да се види како делио ќе ја покрие таа дупка, највероватно карџа на негово место или лазари (или и двајцата со лазари зад нападот).
без лазари би значело да го повлече јоветич на неговата омилена позиција зад нападот, што би значело џила и силва напред што не ми се допаѓа баш, бидејќи ни треба напаѓач што знае да распали со нога, замисли бабакар да го стави!
и секако мојот најголем страв, што мислам и дека ќе се оствари, да игра натали наместо насташич.
јас сум повеќе од сигурен дека ако запнат јакo и без респект ќе го победат овој половичен интер. натпреваров е повеќе на менталитет отколку стратегија.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Natali sigurno ke igra pred Nastasic.Toa sum ubeden,a bez Montolivo mislam deka ke bide mnogu tesko.Citav Munari ke igral na negovo mesto,sto znaci propast.Inace Lazzari uopste ne mi se sviga kako igra kako poluspic.Nema nikakva dinamika,sut,kreativnost...Ako prodolzime so ovaa strategija i vo 2012 mislam deka taa pozicija treba da se obnovi.Rossi kaza deka Jovetic go saka kako napagac ne kako poluspic bidejki vaka e poblisku do golot.Kako i da e,tocno deka ovaa utakmica e od golemo znacenje za Inter,ama mislam deka na mentalno nivo Fiore e postabilna vo ovoj moment
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Кој се повредени/суспендирани кај вас т.е кој нема да игра со сигурност?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom