Фан Клуб: Фиорентина

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Prvo zasiluvanje ama za juli 2012 ke bide i oficijalno Ahmed Hazdi od Ismaili.Toa e Egipetski klub vo prvata liga.21 god igra centralen bek visok 1,93cm i kako po obicaj go sporeduvaat so Nesta(posto lici).PLaten e 1.5 milioni evra i Fiorentina se obvrzuva da plati na Ismaili 15% od naredniot transfer.Ete toa e novo
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Kako i da e,vazno e nas.Gledav nekolku klipcinja.Mi se sviga kako igra(bar toa sto go vidov iako ne mora da znaci)dobro e sto e visok 1,93cm,bas kako sto ni fali takov kurpulenten igrac vo odbrana.Ja se nadevam deka ke se vklopi brzo i zaedno so Nastasic i Camporeze ke bidat dobra trojka.
Inace ima eden igrac sto mnogu mi pravi merak.Stanuva zbor za Luis Muriel 20 god,napagac od Lecce so Columbisko poteklo.Ima postignato 2 gola sezonava.Mnogu sakam da go vidam vo Fiorentina.Go zabelezav uste letoska na svetskoto do U20.Ja tipuvam deka deckoto ke stane mnogu mnogu dobar igrac i deka za mnogu kratko vreme cenata ke mu bide nad 15 milioni iako sega moze da se zeme za 3-4 milioni.Slusajte mi go zborot LUIS MURIEL
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
28
ajde da go zememe bar Pinilla od Palermo pa mozda ce ni trgne kao na Napoli koga im go zedoja Cavani;)
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
и јас сум да се продаде џила, па може и некои други особено што ни треба нова крв во тимот, не ваква летаргичност, мрзи и неталентирани.
никогаш не ми стана јасно зошто купуваат толку многу играчи наместо помалку а поквалитетни, едноставно попуни ги местата со џуниорни и купи добро играчи за истите пари.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Eve dobra vest.Precedatelot na Genova izjavi deka utre Gilardinoi oficijalno ke potpise za suma od 8 milioni evra.Samo napred,dobra suma e toa za tolkavo drvo.Gila za mene bese eden od najdobrite napagaci so glava vo Evropa,ama so noga e duduk,pa taka prijatno.Koi i da dojde bi trebalo da bide podobar.Se spomuva Amauri,Maxi Lopez,Flocari,Gutierez,Podolski(tesko)Luis Fabiano.Mislam deka site se podobri od Gilardino koj e vo ocajna forma.So sreka neka mu e
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
мислам дека е најдобро за двете страни со продажбата на џила, и за нас и за него. очекувам од него да растури во џенова и мислам ќе го направи истото како и пацини кога премина во сампдорија, па може и прандели ќе го викне за европско ... ќе видиме. дополнителна мотивација ќе му биде преминот, демек ние не сме му верувале и ќе ја надмине неговата психичка бариера и демек ние ќе сме се каеле. затоа најдобро е вака бидејќи кај нас веќе не ја биваше.
друго што ме загрижува е дека не верувам дека ќе го донесат макси лопез од катанија, бидејќи тие сега знаат дека сме го продале џила и ќе му накачат цена до облаци и нормално нас не ни одговара па може да го купат оној амаури, што највероватно нема да биде ништо посебно. ова раковотство наводно нема пари и така сакаат да остане, највероватно ќе купат некој како силва и пак целиот терет на јоветич.
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
amauri e mnogu podobar od maxi lopez po moe mislenje...deckoto ima igra so glava, sut,dobra igra so noga,explozivnost...podobar e vo sekoj slucaj od gila...problemot e sto juventus epten go potcenija...setete se lani koga otide u parma na pozajmica kolku golovi dade...pozz
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
овој амаури http://www.youtube.com/watch?v=lLtICmn77Ik
во парма даде 7 гола на 11 натпревари. одлично.
зошто сега јувентус не сакаат ни да го повикаат, ни шанса да му дадат? онака ме интересира, матри е подобар или вучинич?
вакви голови очекувам и од џила сега во џенова, некој синдром кај фудбалерите да му кажат на тимот што го продале дека згрешиле со него.
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Amauri mislam deka momentalno e poevtin od Maxi.Za Maxi baraat 10,znaci pod 8 tesko,dodeka Amauri moza da dojde za 3-4 milioni.Jas mozda sum poveke za Amauri,iako mislam deka i dvajcata se podobri od Gilardino.Gutierez isto taka e super napagac,ke vidime
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Aj decki SREKNA NOVA godina na site vas tuka.Sve da vi se ispolni sto ke posakate.A za Fiorentina da se nadevame na podobra godina od ovaa lanskata.Srekno i FORZA VIOLA
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
љајич број 11 на денешниот натпревар. во нападот јове-љајич, интересно. знаеме дека двајцата добро играат и сакаат да играат заедно, а далио ги става како два шпица напред, ќе биде интересно да се види дали ќе даваат голови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom