Фан Клуб: Фиорентина

Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
Ако играме без Фреј,Јоветиќ ќе изгубиме.Плус додај ги Даинели,Гамберини и плус Занети кој е неизвесен:toe:
ах.. јоветич сеуште не е до тој степен да прави толкава разлика. Мене ми се допаѓа Аврамов, мислам дека не е лош голман.
Единсвено што ме загрижува од сето ова е повредата на Гамберини. Тоа е единствено нешто на што прандели ќе треба да размисли како да го надокнади. Само поради оваа повреда мислам дека ќе треба да игра 4-5-1, со подлагок средниста.
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
mutu i gamberini povredeni
jovetic i frey neizvesni... aj be gilardino i vargas ke gi pozdravat
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
mutu i gamberini povredeni
jovetic i frey neizvesni... aj be gilardino i vargas ke gi pozdravat
i marchioni, zver e u poslednive utakmici se razdade golovi, abe napadot ni e jak, nego odbranava malku ni e raznisana, bez gamberini, kapitenot daineli, uste i bez frey, ke bide mn tesko, ako se zeme predvid deka udine imaat igrac kako Di Natale koj e mn opasen, ke vidime ja mislam deka ke pobedime, ke primimame golovi ama imame pojak napad ke dademe poveke, moja pretpotavka 2 - 3 za viola.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Markioni i Vargas poludea poslednive utakmici, Bravo za zverovite....utre valjda ke se znae za Jovetic i Frey
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
јас мислам монтоливо ќе биде man of the match, два гола ќе им даде хахаха
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Луѓе можно е дури и Натали да е повреен така што Комото би играл со Кролдруп во средина на одбрана.Занети тренирал вчера и се очекува да биде тамо,но да пошне од клупа.Јоветич не игра,на негово место Сантана ќе улета.За Фреј уште не се знае ама тешко дека ќе игра
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
Луѓе можно е дури и Натали да е повреен така што Комото би играл со Кролдруп во средина на одбрана.Занети тренирал вчера и се очекува да биде тамо,но да пошне од клупа.Јоветич не игра,на негово место Сантана ќе улета.За Фреј уште не се знае ама тешко дека ќе игра
не претеруј сеа и ти, комото у средина, па јас ќе дадам 10 гола на таа одбрана! комото и клоудруп у средина :pos2::pos2:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Иначе мислев у средина на одбраната ако не си ме разбрал
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Abe samo da se pokaze sredniot red, ako gi iseceme u sredina ne ni treba tolku dobra odbrana, Vo sekoj slucaj ke bide mn tesko, comoto na svojata pozicija e tapa a ne na centralen, ke bide smeenje
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
tesko utre mnogu iame povredeni, ali ne e strasno i nereseno da zavrsime :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Иди легни си пијаницо:uvo: доста мудруваш:baeh:али пред да си легнеш :drk: еднаш.

Иначе Прандели многу самоуверено изјави денес дека ќе сме изиграле добро.Вика одиме на победа и ништо друго и дека е сигурен дека ќе биде добра утакмица а Фиорентина ќе го искористи тоа во стил ќе оствари позитивен резултат.:helou:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Крај 0-1 БРАВО

Без Муту,Јоветиќ,Занети,Гамберини,Даинели+Сантана и ДеСилвестре кој се повредија уште во прво.Секоја чест за Варгас и за голот и за цел тим.Браво срце на терен!FORZA FIORENTINA
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Pa i santana kaj se povredi, dobro e imaat vreme do naredna utakmica da se odmorat i oporavat, sega sme na 4 mesto so isto bodovi kako sampdorija, milan na treto so bod poveke, pa i ovie lazio drva ne mozat da im izvadat nereseno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom