Фан Клуб: Фиорентина

Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
што зборувате бе луѓе, фреј и јове нема да играат, аууу.
нема да биде лесно утре како што сите очекуваат, треба многу претпазливо да се игра. од тоа што го видов првиот натпревар, дебрецен е тим што сака да дава повеќе голови, отколу што ќе прими, али тоа може да се смени утре доколку дадат први гол.
ќе мора да се победат на искуство со долги тупаџиски акции и безбројни подавања.
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
jaoooooo bez frey,jovetic i mutu......:nesvest:
go ebavme ezot ako barem frey od ovie ne igra... bitna nie mnogu ovaa utakmica da ne se lazeme ako ne tepame nema da se plasirame dalje 100% :toe:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Смирете се!Аврамов е добар голман бранеше и за Србија неколку пати!Денес читав дека бил во добра форма на тренинзите.Очекувам да ги потопиме,а што ќе биде ќе видиме.Маркиони е во форма,Сантана десно,Варгас лево Џила напред и ете добра офанзива.Можда и Муту да игра,зашто да не!
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
Смирете се!Аврамов е добар голман бранеше и за Србија неколку пати!Денес читав дека бил во добра форма на тренинзите.Очекувам да ги потопиме,а што ќе биде ќе видиме.Маркиони е во форма,Сантана десно,Варгас лево Џила напред и ете добра офанзива.Можда и Муту да игра,зашто да не!
брат, немој муту еј ххаххааха
маркоини и џила би требало да ја завршат работата.
Како одминува времето глеаме дека маркоини е боље од сантана, кој едноставно не знае да заврши.
Јас би го играл и Пасквал на местото на Гоби овој пат,
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Официјален состав

Аврамов,Комото,Даинели,Гамберини,Пасквал-Донадел,Занети-Маркиони,Муту,Варгас-Џилардињо

Среќно
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
Официјален состав

Аврамов,Комото,Даинели,Гамберини,Пасквал-Донадел,Занети-Маркиони,Муту,Варгас-Џилардињо

Среќно
хм.. без монтоливо...баш почна да влегува у форма и да игра како што треба, барем според мене. ќе влезе ваљда у второ.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
mutu igra, neame gajle be so vi e...ke gi torpedirame
forza viola
 

viola

FORZA VIOLA
Член од
3 февруари 2008
Мислења
485
Поени од реакции
11
dadovme gol, i se opustija mnogu, treba koncentracija do kraj, ovoj avramov e dupka
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
dadovme gol, i se opustija mnogu, treba koncentracija do kraj, ovoj avramov e dupka
не знам дали е дупка, не беше негова грешка, ниту можеше да направи нешто во врска со голот, беше грешка на клодруп, тој е дупка!

хаххаах даинели гол еј, у прво им пукна една глава, сега ја ризикуваше својата за гол, браво, поштуем вакви футбалери :)

еваааа 4-1, рикардо даде гол, чек да превртам нешто тука :D:D
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Браво браво за залагањето ма да можеа подобро знам во одбрана.Гамберини ако се повреди наебавме против Удинезе без него и Даинели кој доби црвен картон минатата.Честитки за момците
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
хаха лион 1-1 у 90-та.
сеа ни треба само 0-0 во ливерпул, што нема да биде тешко со оглед на тоа што торес нема да им игра и последно коло така на мира да им се реваншираме на тие лион за све.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Браво браво за залагањето ма да можеа подобро знам во одбрана.Гамберини ако се повреди наебавме против Удинезе без него и Даинели кој доби црвен картон минатата.Честитки за момците
Haha! X vo 1 ! 43.000
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
хаха лион 1-1 у 90-та.
сеа ни треба само 0-0 во ливерпул, што нема да биде тешко со оглед на тоа што торес нема да им игра и последно коло така на мира да им се реваншираме на тие лион за све.
Брат играме следна дома со Лион па последната на гости у Ливерпул!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom