Фан Клуб : Фени Индустри

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Mоре Цобето играчиште стана да си ибе векот, ептен е развиен како играч од кога е дојден тука, ама и срце какво има алал да му е.
Ама тоа коленото ногу го ебе, цело време додека беше на клупата му беше обложено со мраз, уште има маки со него, ама пак ни е еден од подобрите поединци.

Вчера Ѓуров да игрееше мислам дека Димо ни еден кош немаше да дае, ја таков искомлпексиран играч неам видено, колку само лесно паѓа на провокации тоа чудо едно, ај ќе му запалам една свеќа у сабота, бар на ЕП со репрезентацијата да не не брука.
Додуша и Бошњак не му ја олесни баш работата, му се залепи ѓоа куче, јако бркање му удари.
Ај да не ги редам сеа еден по еден сите играчи, сите беа одлични, горди сме на нив.


А глеам се жалите на преносот на МТВ, така е кога идат со една камера у сала со 2500 народ, фрустрирачки е да гледаш пренос на МТВ.
Ама гледам на паркетот залепиле налепници АЛФА ТВ, да се надеваме дека одгодина они ќе превземат преносите, па макар и Сител да биде, од МТВ полошо нема шанси некој да изврше пренос со таа нивната опрема од турско.
 
K

kaiser soze

Гостин
Искрени честитки од мене.Немав можност да ја гледам утакмицата(слабо изиграл Диме:kesa:).
Твоето епохално откритие од кошаркарски играчи делуваше како нокаутиран боксер у ринг.Ништо ново од него.Дечкото нема срце,нема психа за поголеми и позначајни натпревари.
Инаку добро е што победи Фени,во натпревар со многу тензија и пресврт.Сега Фершпед е во подредена позиција во однос на Фени,со оглед на предноста на домашен терен и атмосферата во тимот,но тоа ништо не мора да значи.

abe druze,casata e polupolna ili poluprazna,ne sum se zbrkal...poentata mi bese deka i dvete ekipi igraa ocajno,run and gun,i zatoa ne e Feni podobar tuku rabotnicki poslab
Донекаде и така беше,но играта на Фершпед овојпат беше одлично прочитана,па немаа шанси за триумф.Сега останува да го почекаме противникот во полуфинале,кое мислам дека лесно ќе го пројдеме,кој и да ни е противник.
Во пресрет на овие дуели,тимот веќе регистрира ново име во своите редови,квалитетен странски играч на центарските позиции,дополнителен адут за освојување на титулата и оваа година.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Твоето епохално откритие од кошаркарски играчи делуваше како нокаутиран боксер у ринг.Ништо ново од него.Дечкото нема срце,нема психа за поголеми и позначајни натпревари.
Инаку добро е што победи Фени,во натпревар со многу тензија и пресврт.Сега Фершпед е во подредена позиција во однос на Фени,со оглед на предноста на домашен терен и атмосферата во тимот,но тоа ништо не мора да значи.


Донекаде и така беше,но играта на Фершпед овојпат беше одлично прочитана,па немаа шанси за триумф.Сега останува да го почекаме противникот во полуфинале,кое мислам дека лесно ќе го пројдеме,кој и да ни е противник.
Во пресрет на овие дуели,тимот веќе регистрира ново име во своите редови,квалитетен странски играч на центарските позиции,дополнителен адут за освојување на титулата и оваа година.
Момакот на 1 мај ќе пристигне у Кавадарци и ќе биде добро засилување за нашиот тим знајеќи го каков играч е :salut:
БТВ Ќе играјме ли баскет денска бе :pos:
 
K

kaiser soze

Гостин
Момакот на 1 мај ќе пристигне у Кавадарци и ќе биде добро засилување за нашиот тим знајеќи го каков играч е :salut:
БТВ Ќе играјме ли баскет денска бе :pos:
Разбира се бе бате.Да ја продолжиме победничката серија од синоќа и ни.:pos:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Ќотекот друже му беше заслужен...
Јас бев на мало растојание од нивната трибина...поселско понашање неам видено.:toe:
Едно е навивање, пцуење, провоцирање...ама по обична публика да маваш со упаљачи. железни пари. шишиња полни со вода(кои инаку Ушло им ги даде на навивачите), е во најмала рака дебилно.
Џандарите се изгубија начисто.
Се закануваа на обичната публика...ама кога еден упаљач долета директно кај џандарот....:) Ги извадија пендреците.
.:toe:
Бато како прво ете прочитај што пиша тугедер лозари поубаво се гледаше од страна кој почна со мавање со разни предмети:uvo: ,а џандарите ги извадија пендраците кога им се намокрија кошулчињата од десетина капки вода па удри по голораките мамата:nenene::duel:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
43
Поени од реакции
1
Mоре Цобето играчиште стана да си ибе векот, ептен е развиен како играч од кога е дојден тука, ама и срце какво има алал да му е.
Ама тоа коленото ногу го ебе, цело време додека беше на клупата му беше обложено со мраз, уште има маки со него, ама пак ни е еден од подобрите поединци.

Вчера Ѓуров да игрееше мислам дека Димо ни еден кош немаше да дае, ја таков искомлпексиран играч неам видено, колку само лесно паѓа на провокации тоа чудо едно, ај ќе му запалам една свеќа у сабота, бар на ЕП со репрезентацијата да не не брука.
Додуша и Бошњак не му ја олесни баш работата, му се залепи ѓоа куче, јако бркање му удари.
Ај да не ги редам сеа еден по еден сите играчи, сите беа одлични, горди сме на нив.


А глеам се жалите на преносот на МТВ, така е кога идат со една камера у сала со 2500 народ, фрустрирачки е да гледаш пренос на МТВ.
Ама гледам на паркетот залепиле налепници АЛФА ТВ, да се надеваме дека одгодина они ќе превземат преносите, па макар и Сител да биде, од МТВ полошо нема шанси некој да изврше пренос со таа нивната опрема од турско.



Abe Cobe od koga so pocna da igra Igraciste bese samo so malku Rajkovic go trgna nastrana..potocno go napravi rezervist....neznam kolku znaete Ali Cobe pred da dojde u Kavadarci bese dve godini po red Najdobar strelec vo Makedonija i sam na Fersped im davase po 50poeni Simic ne znaese kaj se naoga...ako mislite lazam proverite malku.. Cobe od post ne promasuva dokolku mu dozvolat da sutne...a da ne zboram od pod kos.Deckoto vlaga vo igra i ima skoro 80%realizacija vo Skopje imase 16 poeni so 2ili edno promasuvanje......neznam po kolku ofanzivni skokovi pravi a so sjebano koleno igra..Koga izlaga na blok mn retko mu ja spustaat tuku sutiraat koga da mu ja spustat toj postignuva poeni samo neznam nekoi kako nemozat toa da go vidat....ali aj da vidime use kako ke odigraat na kraj za titulata poz
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
abe druze,casata e polupolna ili poluprazna,ne sum se zbrkal...poentata mi bese deka i dvete ekipi igraa ocajno,run and gun,i zatoa ne e Feni podobar tuku rabotnicki poslab
Го слушнавме гласот на Фил Џексон.

Браво за Фени - изиграа со срце и тепаа. Прековиќ се покажа дека има кликер за кошарка како редко кој друг играч у нашето првенство (Емил не пасе трава), Дончо стандардно ги накова (и залепи една многу квалитетна банана), Мираковски прилично добра партија, Чемата се јави на неколку пати да ги закова со некоа тројка и он, Михајловски беше добар, Бошњак беше доста борбен, и.т.н.


Има ли некој информација кое е тоа странско засилување шо праите муабет???
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Бато како прво ете прочитај што пиша тугедер лозари поубаво се гледаше од страна кој почна со мавање со разни предмети:uvo: ,а џандарите ги извадија пендраците кога им се намокрија кошулчињата од десетина капки вода па удри по голораките мамата:nenene::duel:

Дај бе не заебавај...
Па бев таму да го ебам...
Со тврди предмети почнаа да маваат ЦПБ, па Ушло ви даде шишиња за да мавате на публика!
А секој гледач го тресат пред врата да не носи нешто такво...и на крај вие излевате ангели?:)
За жал, синоќа се покажа само тешко селанство од ЦПБ и ништо повеќе.:toe:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
dobro be paraglajder,oti ako nekoj napise nesto realno i so fakti pravo se natratuvas...e so da kazam,nevidena igra na Feni,akcii fantazija,20 asistencii,tecna igra so vrzani oci...e ne mozam da go kazam tava..borbenost da,solidna odbrana na poedinci da (da ne slucajno Cemata i Zlatko igrajaa odbrana) ama se drugo bese na sila i kaj dvete ekipi.Tava go kazuvam kako neutralen,iako poveke sum za Feni.Site gledame evropska kosarka,podaleko da ne odam,ama tava so se igrae kaj nas blaga vrska nema be prijatel,zastanani sme na 74-75 god.Cela utakmica eden salam vlez da ne vides,edna izrabotena akcija ni za lek(imase edna kaj Feni i dve kaj Rabotnicki mislam) se drugo e neka kruze topkata ili polovicen vlez i pak vrakaj na zad i sut od 7 metri.Vo rede e suto,neka sutirat,ama se bese od nemaj kade i kaj dvete ekipi,a kao najdobroto se u Makbasketo.Toa e problemo,inace deklarativno i navivacki,eve ke ti napravam kefo...Feni go zgazi na Rabotnicki,mu odrza lekcija kako se igra moderna kosarka,so fenomenalna ofanzivna igra...dobro li e...inaku se nadevam da pobede Feni,oti ako izgubete,tesko da opstane klubo,i ligata ke ni e dvajca bez trojca
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Го слушнавме гласот на Фил Џексон.

Браво за Фени - изиграа со срце и тепаа. Прековиќ се покажа дека има кликер за кошарка како редко кој друг играч у нашето првенство (Емил не пасе трава), Дончо стандардно ги накова (и залепи една многу квалитетна банана), Мираковски прилично добра партија, Чемата се јави на неколку пати да ги закова со некоа тројка и он, Михајловски беше добар, Бошњак беше доста борбен, и.т.н.


Има ли некој информација кое е тоа странско засилување шо праите муабет???
Има информација кое е засилувањето и име и све знам :pos: на скајпот уклучи се ќе ти кажам не е уште за у јавност името коа ќе дојде време ќе знаат сите.:helou:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
e od so se plases,da ne go kupe ABA u meguvreme:pos2:...aj pisi ne zaebavaj
Абе така ми е ќеиф да не ви кажувам :pos: или пак вака ти у размена за кошаркарот ќе ми го откриеш твојот идентитет на ПП а што велиш фер понуда јас мислам:tv:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
abe druze ti nekoa evrejska zica da nemas,pravo pazarlk praes...abe ne kazuvam na nikoj,zimi majka
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Хахаха засилување колку неможе сеа да се земе засилување не си прајте филмови џабе
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
abe druze ti nekoa evrejska zica da nemas,pravo pazarlk praes...abe ne kazuvam na nikoj,zimi majka
Eве име не спомнуам ама и ти да не лафиш со виа пост шо ќе ти го напишам сигурно ќе ти текне пошто пред тоа имаш спомнато ти за момакот.Памтам еднаш правевме анализа за центри кои би ни дошле добро ти истакна еден тип кој многу провоцирал а играл со срце многу добар играч а знае и да фрле тројка од време на време и сеа ако не ти текне ќе ти кажам на ПП.:smir:

Хахаха засилување колку неможе сеа да се земе засилување не си прајте филмови џабе
Ако може да носиш аватар Фени за време на плеј офот бива ли :smir: а :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom