Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
eве нешто али не се гледа баш добро мешаница беше
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
SEGA GO VIDOV NA YOUTUBE ALI SE GLEDA SAMO KAKO GERA LEZI NA ZEMJATA NISTO DRUGO
Воа му е снимано у ходникот коа го изнесиме од салата на раци и кога со свестуваа и додека не дојди брза помош која воопшто а немаше во близина на салата човекот беше во несвест се исплашиме дааа не фана паника си рекоме воа умрето е готово али полсе ајде стручни лица дојдиа го свестиа и се среди али ногу го истепа ACAB да му ебам педерите фацата му ја разнесија.:nesum:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
Atanase,djabe se maces prijatele,takvi abdali kako Lozari-istok gi ima niz cela Makedonija,mu nema spas.Ke porasne,ke razbere.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
[14.03.2009 14:56:38] **Che Guevara** says: NBE gleam cat pat
[14.03.2009 14:56:50] **Che Guevara** says: a go gledam i feni ednas u godinata
[14.03.2009 14:56:53] **Che Guevara** says: :P
[14.03.2009 14:56:59] ivica says: vcera vide li, go tepaa feni
[14.03.2009 14:57:12] ivica says: oti taka be, ednas u godinata
[14.03.2009 14:57:13] ivica says: :D
[14.03.2009 14:57:17] ivica says: sampioni sme
[14.03.2009 14:57:22] ivica says: koga vakva prilika?
[14.03.2009 14:57:41] **Che Guevara** says: :D
[14.03.2009 14:57:56] **Che Guevara** says: ami mene me nervira da go gledam feni
[14.03.2009 14:58:08] **Che Guevara** says: nogu se derat lozarite a mene nekoj ka crka me nervira
[14.03.2009 14:58:14] **Che Guevara** says: za toa 1 u godinata :P
[14.03.2009 14:59:55] ivica says: :D
[14.03.2009 14:59:59] ivica says: ti si brlo
[14.03.2009 15:00:16] **Che Guevara** says: fala fala :P


Од утре не се дериме! :icon_lol:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Е тоа ти е нашава полиција...све да им ебам, гнаси со пендреци, а пички без униформа....не би знаел што друго да кажам, немам зборови стварно
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Еј Лозари да ви кажам нешто!! Јас сум член на Рибари и на состанок е договорено по нет да не се јаде лајна по други навивачки групи! Сите што пишуваат глупости и ви викаат пички, не се членови на Рибари 100%!! А и не ни беше мило кога ја видовме случката со полицијата и незнам дали се свртевте на наша трибина во тој момент и ние реагиравме против асаb!!! И ако некој знае како е тој навивачот што го извлече најдебелиот крај нека пиши!! Сепак сите сме луге
pa so sakam da mu kazam 1000 pati

ACAB од Кавадарци, на ваша трибина:tapp:
Колку си само простичок.
c e sea ne mi go kazvi coekot pred 1,2 godini se doseli vo ohrid naj mnogu mavase na nas mamu mu ebam!
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
pa so sakam da mu kazam 1000 pati


c e sea ne mi go kazvi coekot pred 1,2 godini se doseli vo ohrid naj mnogu mavase na nas mamu mu ebam!

Тој дебелиот ли бе за тој ли зборуваш ACAB што оде како шатка.

Соопштение на навивачка група “Лозари” по повод инцидентот на натпреварот Амак-Фени Индустри на купот на Македонија во Охрид
Ние како навивачка група сме должни со овоа соопштение,односно објаснување,да и ги разјасниме на јавноста причините заради кои дојде до инцидент на натпреварот во Охрид ,т.е до. поблизок физички контакт со охридската полиција.
Како прво,пристигнавме во Охрид,односно во спортската сала “Билјанини Извори” покасно од предвиденото,некаде на почетокот од втората четвртина.Уште при влегувањето во салата се виде дека организацијата на купот е тотално промашување,така што при влезот на трибината буквално преминувавме покрај домашната публика,но за среќа тука не дојде до никаква провокација и инцидент,ни од наша ни од нивна страна.Навивањето беше фер и коректно од наша страна,без никакви навреди кон домашната публика.Но,во текот на треттата четвртина од натпреварот,беше фрлено пластично шише од страна на домашните навивачи на истата трибина на која ние се наоѓавме.Истото заврши во лицето на девојка која беше дел од групата.Тоа дополнително ја вжешти атмосферата и ја направи тензична.Тоа што следуваше понатаму не треба воопшто да се коментира.Можеби имаше провокации од наша страна,но истите во никој случај не требаше да бидат повод за претепување на наши членови на најбрутален начин.Впрочем најголемата провокација беше од член на домашната навивачка група,со директно влетување на паркетот и обид да украде дел од нашите транспаренти.Настаните потоа се одвиваа како на филмска лента.Настана кошкање помеѓу член на обезбедувањето на клубот и навивач,а подоцна се вклучи и полицијата,која почна на најбрутален начин да го удира и тепа истиот,а и другите навивачи на тимот.Зар полицјиата не требаше да превземе други мерки за да ја смири настаната ситуација?Зар тоа му е единствениот начин и метод за постапка во ваква ситуација?Но,напротив тие продолжија жестоко да удираат по нас,а тоа наиде на одобрување кај голем дел од домашната публика.Како што сите знаеме споменатиот навивач подоцна падна во бесознание,а тука немаше кој да реагира,па тој буквално на раце беше изнесен од членови на навивачката група.Каква организација е тоа на куп,кога во салата нема медицински лица,односно недостасува итната помош.Сепак,за среќа случајот не заврши трагично,иако малку требаше да дојде до такво нешто.Во меѓувреме дел од навивачката група се упатуваше кон излезот од спортската сала,каде без никаква причина беме тепани и малтретирани од припадници на полицијата,а истата се однесуваше крајно некоректно и арогантно кон нас.Тензичната атмосфера продолжи и надвор од салата,каде што повторно поединци беа удирани со пендреци,беа испрашувани,наидовме на закани дека нема да го напуштиме Охрид и сл. Подоцна при влезот во автобусот,полицијата повторно ги примени истите мерки за смирување на страстите,но за среќа не дојде до поголем инцидент.
Се поставува прашањето дали едно полуфинале на државен кошаркарски куп требаше да изгледа вака.Дали МВР не претера со својата реакција кон нас,како навивачи и поддржувачи на тимот.До кога гостинските навивачи ќе бидат тепани и понижувани во арените каде што гостуваат?!Вакви и слични настани само дополнително ја уриваат тифо-културата во градот и државата,која и така не е на највисоко ниво.Ние,како навивачка група и покрај ваквите настани,малтретирањата,понижувањата на кои што сме цел,ќе продолжиме на најфер начин да ги бодриме и поддржуваме нашите омилени тимови,без никаков предуслов за тоа.Впрочем тоа сме го покажале безброј пати,а така и ќе продолжиме.

Со почит,навивачка група “Лозари”
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
c e sea ne mi go kazvi coekot pred 1,2 godini se doseli vo ohrid naj mnogu mavase na nas mamu mu ebam!
Така може, а тој и нас не маваше, ама пред автобус, кога не сакавме да влегуваме у автобусот и почнавме да ги маваме и плукаме, мислам дека и тој ни загази внатре и ни вика, о Кавадарци сум бе, од Кавадарци, елај ваму. Свиња!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Може онака што е упатен да каже зашто и како била фрката.... Ова џандариве педерски ептен настапиле
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Натпреварот меѓу Амак СП и МЗТ Скопје е одложен поради сообраќајна незгода на кошаркарите на Амак, Гамбирожа и Чубрило


По возбудувањата од Куп натпреварувањето продолжуваат натпреварите од третото коло на Суперлигата.
На барање на новиот освојувач на Купот, Амак СП натпреварот против МЗТ Скопје што требаше да се игра оваа среда е одложен за една седмица (25 март, 17.30 часот, МТВ пренос) а во согласност со скопскиот прволигаш, поради сообраќајната незгода која ја имаа кошаркарите на Амак СП, Младен Гамбирожа и Мирослав Чубрило.
„На враќање од Србија кај местото Владичин Хан, поради замрзнат коловоз возилото на Чубрило и Гамбирожа излетало од патот, а двајцата за среќа поминаа со помали исекотини. Малку се потресени, но ќе бидат добро. Им благодарам на комесарот за натпреварување и на МЗТ Скопје што ни излегоа во пресрет во ваквата ситуација“, истакна тренерот на Амак СП, Марјан Лазовски.
Во првиот дуел од третото коло, екипата на Овче Поле утре во Свети Николе го пречекува Фершпед Работнички од 19 часот, додека во среда (18 март) од 18 часот, финалистот во Купот, Свисслион Пелистер го пречекува шампионот Фени индустри.

Господ гледа и враќа јас само тоа ќе кажам.:salut:
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
jas mislam deka voa sto go izrabotija dzandarskite kucinja od ohrid ne im bese na mesto ama taa e se desi udes.a risto trcko so maval i so se isponasal taka ne mu bilo ic izmisleno oti tepa kavadarecki deca a i on e od kavadarci.neznam dali e svesen deka moze da go najde nekoja belja zaradi voa so go izrabotil.

jas mislam ako dojdat ribarcinjata od ohrid deka ce ima ajle glavi izdupeni i ic ubavo nema da si pominat taka da neka a mislat ribarcinjata.a ako dojde pa toa razviorenoto so sakase transparenti da zima ce bide ostrizeno gola glava a posle i ce mu bide sokapana glavata
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
jas mislam deka voa sto go izrabotija dzandarskite kucinja od ohrid ne im bese na mesto ama taa e se desi udes.a risto trcko so maval i so se isponasal taka ne mu bilo ic izmisleno oti tepa kavadarecki deca a i on e od kavadarci.neznam dali e svesen deka moze da go najde nekoja belja zaradi voa so go izrabotil.

jas mislam ako dojdat ribarcinjata od ohrid deka ce ima ajle glavi izdupeni i ic ubavo nema da si pominat taka da neka a mislat ribarcinjata.a ako dojde pa toa razviorenoto so sakase transparenti da zima ce bide ostrizeno gola glava a posle i ce mu bide sokapana glavata

Зар ќе ги сокапиме даа?? Туку ако доат земи машинка да го острижиме тоа развиореното:vozbud::pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Почувствувате на ваша кожа како што почувствуваа и ајдуците на ланското финале во Кавадарци. Видовте дека не е убаво да се радувате на туѓата несреќа бидејки може да ве снајде и вас истото. За жал се деси тоа и врз вас,да бидете тепани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom