Фан Клуб : Фени Индустри

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
I uste nesto ..Nikogas Jas ne sum bil izbrkan od nikoj vo salata tuku na edna utakmica klemata Drugarot bese odstranet na 5 minuti ...Od druga strana mislite li deka na istok i do sega bese se ok kaj vas.Mene licno sto me iznervira se videata sto vi gi stavaat na you tube. Bev so vas na utakmica koja ja sponzorirase Amir vo Skopje na reprezentacijata so Portugalija i pravev muabet so Toni i toa dobar muabet (Toni go cenam i go pocituvam zatoa sto napravi od na pocetokot sramna navivacka grupa nesto sto denes moze da se narece navivacka druzina). Sepak koga bi se otstranile barem 15 -20 luge od taa grupa i jas bi zastanal so niv. Znae Toni za ponasanjeto na nekoi poedinci koi ke ispijat 2 piva i mislat deka se nekoi huligani a blage veze nemat so e toa. Za LOZARI tolku okolu toa. E sega drugo me interesira...Kako moze da vlijaat deca vrz cela navivacka grupa so 2-3 iznoseni maicki od nekoi si za mene G N A S I nareceni ckembari pred se a posle i nekoi komiti ili koj i da e . Mnogu idoli imate decki ne ste svoi. Mnogu brzo ja zaboravivte 1993 godina i tepackata vo parkot. Mozebi i ne ja znaete zatoa sto ste bile 4-5 godini. Mnogu brzo go unistivte imeto na LOZARI koi nie postarite go gradevme so godini. NIKOGAS NE STE ZAPEALE NITU EDNA PESNA ZA TIKVES. Site timovi vo gradot ma koj i da im e sponzor se vikaat TIKVES. Zapamtete T I K V E S !!!!!!!! Site klubovi imaat Sponsor koj go menuva imeto kako sto saka ama iminjata na klubovite od nivnoto osnovanje se vecnost...I pravo da vi kazam treba da vi e krivo sto ne ste del od istorijata na gradot KAVADARCI sto ja pisuvaat ovie denesni sportisti. Neka dojde nekoj vo sreda vo Jasmin i neka mi kaze deka nekoj mu rekol da ne naviva za Kavadarci da uspee ednas vo Evropa pa makar i toa bila Balkanska liga . I sto bi bilo ako pak pelister ostane bez pari i pak igrae vo 2 liga i na utakmica vo bitola ima 50 luge kako sto imase do pred sezona - dve. OVA E KAVADARCI DECKIIII !!!! Svestete se i kazete mi sto bi im kazuvale na vasite deca koga eden den ke gi nosite na nekoja utakmica na koja ke igra kavadarecki tim koj ne bi se vikal feni ili vizba ili kabran ili so znam...I TIKVES FLORIDA ne postoi ama e del od najubavite momenti vo mojot zivot . I fk Tikves eden den ke se bore za titula vo 1 Liga i togas li ke navivate za tugji klubovi. Mozam da vi kazam deka samo na drugi im popolnuvate mesta na tribinite a vasite za zal se prazni...S R A M O T A !!!! I da znaete PRED 10 tina godini na toa mesto stoev i jas ..i ke stojat i posle vas ...i posle neznam koj ...A vas ke ve nema ...
Pozdrav do Site Kavadarcani i Napred TIKVES , FENI .....kako i da bi se vikal NAS SI !!!!
Фока барем таму навива цела Битола и не се срамат од тоа и ние бевме онака за АНДРЕНАЛИН ДА ОСЕТИМЕ МАЛЦЕ а за Лозари шо лафиш какви се такви се дечките си навиват шо треба да гледаме по изглед какви се и да ги примаме у Лозари дај не заебавај да го емм а за старите времиња нема што да се лафе е оти тие времиња не се повторуват сега? оти сето тоа го нема сега? Знаеш зошто зошто има ногу фраери во градот Навивањето го сметат за долна работа ама кој ги е.... нив мене тоа ми е како секс со 10 пи*ки и навивам и не се замарам ТИФО КУЛТУРАТА Е НА 0% Во Кавадарци а вие наместо да ја подржувате каква таква вие ја уништувате али се надевам ке се подобриме како Лозари така и др клубови и ке живне спортот во Кавадарци
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
0
Фока барем таму навива цела Битола и не се срамат од тоа и ние бевме онака за АНДРЕНАЛИН ДА ОСЕТИМЕ МАЛЦЕ а за Лозари шо лафиш какви се такви се дечките си навиват шо треба да гледаме по изглед какви се и да ги примаме у Лозари дај не заебавај да го емм а за старите времиња нема што да се лафе е оти тие времиња не се повторуват сега? оти сето тоа го нема сега? Знаеш зошто зошто има ногу фраери во градот Навивањето го сметат за долна работа ама кој ги е.... нив мене тоа ми е како секс со 10 пи*ки и навивам и не се замарам ТИФО КУЛТУРАТА Е НА 0% Во Кавадарци а вие наместо да ја подржувате каква таква вие ја уништувате али се надевам ке се подобриме како Лозари така и др клубови и ке живне спортот во Кавадарци
Kolku sto gledam jas nikogas ne kazav deka ne gi podrzuvam Lozari. Samo rekov deka nekoi mali deca megju niv ja pravat celata zbrka. A kolku sto gledav lani celo prvenstvo stalni decki bea okolu 20 lugje dodeka drugite idea samo na pojaki utakmici. A okolu pelister i vardar ne sakam veke da komentiram . Vo moeto srce ima mesto samo za T I K V E S. A za starite vreminja mozav slobodno da ti kazam kako postar deka SEKOJA GENERACIJA IMA SVOI 5 MINUTI . Samo treba da znae kako da gi iskoristi. Okolu toa deka navivanjeto e dolna rabota ke se stavam jas za primer. ???:vozbud: :baeh::drk: I pravo da ti kazam ic :drk:
ne me bole koj so rekol za mene. A za Nezavisnosta ??? od kogo nezavisni ???? od samite sebe??? A SPORTOT NE MOZE DA ZIVNE AKO NE NEMA NAS "PUBLIKATA" !!!!!!!!!
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
Фока барем таму навива цела Битола и не се срамат од тоа и ние бевме онака за АНДРЕНАЛИН ДА ОСЕТИМЕ МАЛЦЕ а за Лозари шо лафиш какви се такви се дечките си навиват шо треба да гледаме по изглед какви се и да ги примаме у Лозари дај не заебавај да го емм а за старите времиња нема што да се лафе е оти тие времиња не се повторуват сега? оти сето тоа го нема сега? Знаеш зошто зошто има ногу фраери во градот Навивањето го сметат за долна работа ама кој ги е.... нив мене тоа ми е како секс со 10 пи*ки и навивам и не се замарам ТИФО КУЛТУРАТА Е НА 0% Во Кавадарци а вие наместо да ја подржувате каква таква вие ја уништувате али се надевам ке се подобриме како Лозари така и др клубови и ке живне спортот во Кавадарци

Predhodnata sezona moze ne cela sala ama od kupot pa se do finaleto navivase cel grad toa e fakt a toa se gleda i na snimkite so gi ima na you tube. Inaku sakam da ve prasem dale znaete kolku dusi odat na pelister na rakomet vo momentot ili na fudbal koga pelister igrae so baskimi ili milano 300 do 500 a ckembari 20 do 30. taka da retki se tia momenti kako na primer derbito so Vardar i potoa nema nisto. Zborot mi e deka koga ima dobra ekipa klubot i se bore za prvo mesto (mislam na pelister vasiot idol) cela bitola ode a koga se bore za opatanok 300 dusi taka da ne se oni bas najdobar primer za toa kako treba da se saka eden klub(sekoja cest za derbito so Vardar ama toa e samo so niv od inat).Zosto sega koga nie vo gradot imame sampion a i pak ce imame se nadevam nie se raspravame za povredeni SUETI i slicni zaebancii. Voa vi go vikam dobronamerno i bidete svoi i ne go sporeduvajte nasiot ubav grad so bitola posto oni navivaat samo koga ima pari i koga ima klub koj se bore za titula a se nadevam deka vas toa ne vi e celta.
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
245
Поени од реакции
2
А зошто го укавте на тој во чие име беше посветен турнирот во Кавадарци??? Што лошо направил тој човек и зошто има турнир во негово име?

TOJ E BIVS PRETSEDATEL NA KLUBOT OJ NENADEJNO POCINA KOGA BESE KUPOT VO BITOLA PRED 2 GODINI. TOJ E OSNOVACOT NA KK FENI INDUSTRI I OD EDEN VTOROLIGAS NAPRAVI STABILEN PRVOLIGAS A SE DRUGO ZNAETE PONATAMU. A ZA TOA SO NAPRAVIL VO FIRMATA NE ZNAM A I NE ME INTERESIRA JAS SAKAM SAMO DOBAR SPORTSKI KOLEKTIV VO KAVADARCI A TOA ON NI GO OVOZMOZI.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
TOJ E BIVS PRETSEDATEL NA KLUBOT OJ NENADEJNO POCINA KOGA BESE KUPOT VO BITOLA PRED 2 GODINI. TOJ E OSNOVACOT NA KK FENI INDUSTRI I OD EDEN VTOROLIGAS NAPRAVI STABILEN PRVOLIGAS A SE DRUGO ZNAETE PONATAMU. A ZA TOA SO NAPRAVIL VO FIRMATA NE ZNAM A I NE ME INTERESIRA JAS SAKAM SAMO DOBAR SPORTSKI KOLEKTIV VO KAVADARCI A TOA ON NI GO OVOZMOZI.
Ти нели одиш на состанок бре со Бандата у Дуел а шо ми дремиш туа мрдај ајде:vozbud::kez:
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
banda foka trojanec hiram goodhead vodza aj da se soberime vo sreda na utakmica i da iznavivame za nasite momci a opravata koj a e.e.da ne se zamarame za upravata da odime da gi bodrime nasite decki.vo sreda na utakmica cela sala
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
banda foka trojanec hiram goodhead vodza aj da se soberime vo sreda na utakmica i da iznavivame za nasite momci a opravata koj a e.e.da ne se zamarame za upravata da odime da gi bodrime nasite decki.vo sreda na utakmica cela sala
Море а мене не ли ме викаш а срам те било ќе вииш ти :pos2::duel::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
99
Поени од реакции
0
kolku sto gi iscitav postovite svativ so i kako e rabotata do nekade.dej be ajde da se soberime vo sreda cela sala do daska i da mu dokazime na site deka nie lozarite ja sakame ekipata i treba da se gordeeme so na taa ekipa e kapiten kavadarcanec i daj da mu pomognime na timot feni industri da pobeduva bidejci ovaa utakmica e teska site toa go znaeme.ostavete gi lugeto od upravata neka si mislaat so sakaat.vo sreda site vo sala.pozdrav do site na forumot
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
И јас сум за тоа да им покажиме дека ги сакаме и цениме играчите а не УПРАВАТА!!! Само незнам дали сите членови ке сакаат да присуствуваат а ако у случај помислиме на враќање излеваме со парола и се надевам ке ја подрже цела сала сакам да осетат управата дека вие граѓаните на Кавадарци не цените како навивачка група и дека ке ја подржете паролата
 

Vodza

Ultras Crew
Член од
9 ноември 2008
Мислења
934
Поени од реакции
19
А Банда извини што не дојдовме кој се успал кој врне и Тони имал работа нешто или незнам шо така да шо знам како да му кажиме на чемата и на играчите да разјасниме шо е работата
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
И јас сум за тоа да им покажиме дека ги сакаме и цениме играчите а не УПРАВАТА!!! Само незнам дали сите членови ке сакаат да присуствуваат а ако у случај помислиме на враќање излеваме со парола и се надевам ке ја подрже цела сала сакам да осетат управата дека вие граѓаните на Кавадарци не цените како навивачка група и дека ке ја подржете паролата
А за каква парола се работе?

Инаку сигурно ќе бидите подржани, па пола запад ве следеше на ракомет, не па на ваков важен натпревар на нашата гордост.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
214
Поени од реакции
2
ne be jas ne kanam nikoj samo ovie so gi imenuvav se raspravaa i za toa jas toa go pisav
deca vaka sea.kaa prvo ja ne se rasprava so nikoj tuku se ukluci oti gledam oti vi se raspravate celo vreme.za da nebide taka mu se javiv na cemata,na milan ,bese i maci djurov i ni sedeme do 12.30 u duel i nikoj od vas pisacite so tracate tuka ne dojdi i neka vi sluze na cest.a sinoca imase nekoi so duri i privatni poraki me otepaa pracanje.
tolku od mene.ja vi reku mene oni ne mi se problem .ako treba i sal za mene ce igraat.a vi ne mora da se macite da idite.sedite si doma i pisite si tuka celo vreme.i onaka sal za toa ve biva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom