Фан Клуб : Фени Индустри

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Луѓе ги видоте ли МАРИХУАНА ултрас?:pos2::pos2::pos2::pos2:
Мафијата не знаеше да тропа на тапанот ама важно на полувреме отидиа на ЏОИНТ пауза:pos2::pos2::pos2:
За публиката таман беше,ја не знам шо повеќе очекувате кога картата е 100 денари и кога терминот беше катастрофа башка и лигата не е нешто посебно и ќе заборавев да ви кажам дека е панаЏур кај нас и пола Кавадарци е таму....
Играта на нашите играчи беше ок,само се гледа дека немаме некој висок центар а за плејот се среди работа со Браун само шо детето нема шут ама па за влезови е мајстор....
А тиа нивните центри посебно таа 6-ката:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:220 ејјј:vozbud::vozbud:само се гледа оти бацето не е нешто посебно ама за под кошеви е закон
Инаку ни беме на западот кај шо ги сместуват гостинските навивачи
Позз:salut:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
uste malce falese i kao brajant ke bese :nesum:
Да:toe::toe:

Шо сакате зборите за Преко ама он е ЅВЕР,ќе речете дека тројките ги дава на среќа ама неможе секој натпревар да дава над 3 тројки на среќа а и ви Струмичани доста патете од него:tv:
Он со еден збор е мајстор за тројки:pipi:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Прековиќ е паметен играч ама Господ не му дал кошаркарски пропорции..Шутот му е..нема збор да опишам..скоро како на Димче Гаштарски :pos2::pos2: Спор е за позиција 2 а низок за 3...
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Прековиќ е паметен играч ама Господ не му дал кошаркарски пропорции..Шутот му е..нема збор да опишам..скоро како на Димче Гаштарски :pos2::pos2: Спор е за позиција 2 а низок за 3...
Ти би скокал од радост кога би играл за МЗТ :jaj:
Шутот му е таков и баш е супер шутот:helou:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
da sum na mestoto na Amir ke go preselam klubo u toa seloto megu Negotino i Kavadarci,ke ima poveke publika na utakmici.Bruka,ka baajate Bibl,Bibl,ja Bibl prazna sala.Ta bojkotiraa Lozari,ne bojkotira Kavadarci.Da ne moze da se zberat 2000 iskreni ljubiteli na kosarka u sala.U Strumica poveke narod se zbirase na pripremni utakmici a bogami i na basket ima poveke raja.Ne zasluzuvate da imate klub u prva liga.100 den.bilo mnogu.E so sakate,da vi davat i gratis semki na vlez,a na poluvreme sokce.Bojkotirale...ako ne bojkotiraate ke bea 100 dusi poveke.Abe Amir,i ti najde dek da praas klub
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Јас не би го примил тој у МЗТ...за да играш во МЗТ треба како прво да си борец..а тој деф не е..Со тој шут добро е што игра кошарка воопшто
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Прековиќ е паметен играч ама Господ не му дал кошаркарски пропорции..Шутот му е..нема збор да опишам..скоро како на Димче Гаштарски :pos2::pos2: Спор е за позиција 2 а низок за 3...
So svoite 35 godini e brz a mozeme da zamisleme kakov bil pred 10 godini koga igral za dzvezda...Ocigledno go nemas gledano ti.Ovie 11 asistencii i 15 poeni ne ti govorat nesto?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
брз е?! ако е он брз тогаш Радуле е Спиди Гонзалес..А ти ако сакаш живеј си во минатото..И Џордан беше порано најдобар па сеа се е друго..Дај малце прати ја сегашноста..И статистиката ми говори дека имал добра утакмица,но гарантирам дека нема да се случува тоа често :nenene::nenene:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
da sum na mestoto na Amir ke go preselam klubo u toa seloto megu Negotino i Kavadarci,ke ima poveke publika na utakmici.Bruka,ka baajate Bibl,Bibl,ja Bibl prazna sala.Ta bojkotiraa Lozari,ne bojkotira Kavadarci.Da ne moze da se zberat 2000 iskreni ljubiteli na kosarka u sala.U Strumica poveke narod se zbirase na pripremni utakmici a bogami i na basket ima poveke raja.Ne zasluzuvate da imate klub u prva liga.100 den.bilo mnogu.E so sakate,da vi davat i gratis semki na vlez,a na poluvreme sokce.Bojkotirale...ako ne bojkotiraate ke bea 100 dusi poveke.Abe Amir,i ti najde dek da praas klub
Абе чекај малце вие живеевте за кошарка нас кур не боле :uvo::uvo:
Веќе ме пукнавте со тоа сте давале 150 денари за утакмица,можеби сте давале 150 ама тоа било 3-4 утакмици а ни цела сезона....а и мислам дека
Ваа бројка Фени а имаше на припремните не се секирај ти:toe:
Ајде може у Струмица ќе го преселат Фени:tapp::tapp:
А ако не си знаел има многу пички шо ги сра да избегат или па да се ослободат од школото и затоа немаше а и картата дека е скапа е факт јбг,не му се дават на сите пари каа може и од дома да гледа театар и плус да јадат и да пиат шо му душа сака без да му ги зимат на вратата....
Ајде оди мети Струмичанки и не замарај,метлар еден:tapp::tapp:

ЕЕЕЕ ппуста завидливост!!!!
А и же видите следната утакмица ако има добар тајминг и ако а нема на тв дека ќе биде полна салата....:toe:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
da sum na mestoto na Amir ke go preselam klubo u toa seloto megu Negotino i Kavadarci,ke ima poveke publika na utakmici.Bruka,ka baajate Bibl,Bibl,ja Bibl prazna sala.Ta bojkotiraa Lozari,ne bojkotira Kavadarci.Da ne moze da se zberat 2000 iskreni ljubiteli na kosarka u sala.U Strumica poveke narod se zbirase na pripremni utakmici a bogami i na basket ima poveke raja.Ne zasluzuvate da imate klub u prva liga.100 den.bilo mnogu.E so sakate,da vi davat i gratis semki na vlez,a na poluvreme sokce.Bojkotirale...ako ne bojkotiraate ke bea 100 dusi poveke.Abe Amir,i ti najde dek da praas klub
Не си на местото на Амир и неможеш да пренесеш ништо:pos2::pos2: Инаку во Кавадарци е панаѓур сега моментално и народот е таму башка и картата е малку скапа знаејќи го менталитетот на луѓето кај нас а и до некаде се во право што не доаѓаат си гледаат дома и си уживаат управата ќе ги земеше истите пари ако им беа картите по 50 денара и ќе имаше фул полна сала а сега за истите пари добија само 1000 гледачи.БТВ сега кога Струмица нема кошаркарски клуб соберете се пред фонтаните на чичо Зоки мала шала:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
брз е?! ако е он брз тогаш Радуле е Спиди Гонзалес..А ти ако сакаш живеј си во минатото..И Џордан беше порано најдобар па сеа се е друго..Дај малце прати ја сегашноста..И статистиката ми говори дека имал добра утакмица,но гарантирам дека нема да се случува тоа често :nenene::nenene:
Минатата сезона цело време се случуваше:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom