Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
од кога го прочитав ова во весникот некако ми поолесна.не сакам под никој случај да го гледам димче-п....че у фени.!!!!знам и многу други луге што исто така не го сакат во нашиот клуб.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
од кога го прочитав ова во весникот некако ми поолесна.не сакам под никој случај да го гледам димче-п....че у фени.!!!!знам и многу други луге што исто така не го сакат во нашиот клуб.

Iskreno i mene mi olesna...Dobro e...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
од кога го прочитав ова во весникот некако ми поолесна.не сакам под никој случај да го гледам димче-п....че у фени.!!!!знам и многу други луге што исто така не го сакат во нашиот клуб.
Iskreno i mene mi olesna...Dobro e...
Не сте единствни што има олесна окол евентуален трансфер на Димета во Фени тој ако дојдеше во Фени или потпочно во Кавадарци јас незнам како ќе живееше тука и играше со кој образ.Ако нека оди не Работнички ако мене би ме прашале нека оде во Хелиос во Словенија да не го гледам воопшто на натпревари оти така е одвратен ни бањат ни бричен селандур од Градско.:pos2::salut:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Мислам дека се знаеше дека Тасовски ке оди у Фершпед шо мора да ви олесни .. сега ке се пресметувате со Фершпед а .. нема ја Струмица :( :pos2:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Мислам дека се знаеше дека Тасовски ке оди у Фершпед шо мора да ви олесни .. сега ке се пресметувате со Фершпед а .. нема ја Струмица :( :pos2:
а бе од кај да знаеш точно.ако реши управата на фени да го земе кој мозе нешто.али не би требало да направат такво нешто затоа што знаат колку во кавадарци го мразат. а тоа што ке се пресметуваме со фершпед ке биде многу опасно ;со скопска екипа поточно како фершпед ке биде тешко, со судиите плус и најтрофеен клуб.....оооо..., нивните карти ке бидат отворени:toe:.а баш беше добро ова јузначкото дерби,таман почна брзо заврши.........:nesvest:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Мислам дека се знаеше дека Тасовски ке оди у Фершпед шо мора да ви олесни .. сега ке се пресметувате со Фершпед а .. нема ја Струмица :( :pos2:
Neka ostane vo Makedonija Tasovski.Treba da se zadrzat kvalitetnite kadri tuka ako se saka kvalitetna liga...A inace i milomie so ke bidime rivali so Rabotnicki za da se odmazdime za neprebolenoto kup finale sezonata 97/98.A od druga strana ke mi nedostasuva rivalstvoto so Strumica.Pa ovaa godina da se odmazdime pa odgodina zdravje pak da se obbnovi rivalitetot so Strumica...
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
A bre makedonce.... Lozari kef im prae boraco Prekovic,a Tasovski neizmien,neibricen...(sindrom makedonski)...Taso e svetlosni godini be pred taj neandertalec.I Figo premina u najlutio rival pa go prifatija.Ne zasluzuvate da go imate Taso.Cest mi bese so go gledah u Strumica vaj godina(druga prikaska e so nema sorabotka so Bogojo).Ubedlivo najdobar igrac e vo makedonsko prvenstvo(Arsic mi ima kazano deka ima fantasticni predispozicii no deka psiholoski e poslab,deka takov suter nema odamna videno).Pokazal vi prst?Pa vie go pcujate,so da prae coveko..i na nas lani ne ni bese po kef koga ne macese i ni davase po 30 kosa,ama zatava go zemaame vaj godina. Tuku nema veze,vie Prekata neka vi e zdra i ziv...Abre makedoce...
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
A bre makedonce.... Lozari kef im prae boraco Prekovic,a Tasovski neizmien,neibricen...(sindrom makedonski)...Taso e svetlosni godini be pred taj neandertalec.I Figo premina u najlutio rival pa go prifatija.Ne zasluzuvate da go imate Taso.Cest mi bese so go gledah u Strumica vaj godina(druga prikaska e so nema sorabotka so Bogojo).Ubedlivo najdobar igrac e vo makedonsko prvenstvo(Arsic mi ima kazano deka ima fantasticni predispozicii no deka psiholoski e poslab,deka takov suter nema odamna videno).Pokazal vi prst?Pa vie go pcujate,so da prae coveko..i na nas lani ne ni bese po kef koga ne macese i ni davase po 30 kosa,ama zatava go zemaame vaj godina. Tuku nema veze,vie Prekata neka vi e zdra i ziv...Abre makedoce...
колку глупава споредба си направил.и каква врска има македонштината со тасовски?и он показа среден прст и не само тоа се испонаша кај водителот да прекинела публиката да навредува,и детето со седеше до мене го обвини дека мавало по него на натпреварот.никој не споре за неговите предизпозиции туку збориме за неговата арогантност и непрофесионалност.ако е он прав и најдобар кошаркар треба и професионално да си ја работи работата.а не да се пресметува со публиката и да плачи на записничката маса.не е воа гратско.!!!а и со го мешаш преката во оваа твоја ''македноска чорба''-ако си гневен за распадот на кк.струмица си имаш фан клуб каде што мозеш да ги исврлаш твојте фустрации!!!!!!!:violent1:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
колку глупава споредба си направил.и каква врска има македонштината со тасовски?и он показа среден прст и не само тоа се испонаша кај водителот да прекинела публиката да навредува,и детето со седеше до мене го обвини дека мавало по него на натпреварот.никој не споре за неговите предизпозиции туку збориме за неговата арогантност и непрофесионалност.ако е он прав и најдобар кошаркар треба и професионално да си ја работи работата.а не да се пресметува со публиката и да плачи на записничката маса.не е воа гратско.!!!а и со го мешаш преката во оваа твоја ''македноска чорба''-ако си гневен за распадот на кк.струмица си имаш фан клуб каде што мозеш да ги исврлаш твојте фустрации!!!!!!!:violent1:
Сака да ти каже дека ние Македонци не знаеме да навиваме..Немаме навивачка култура...Кај си видел во друга држава 1000000 ШИШИЊА на една утакмица...Тоа го имаше кај нас,го имаше кај вас,го имаше во Аеродром..Си видел во некоја друга држава освен у тии неутралните?Ние мегу нас ке си ги извадиме очите тоа е тоа...Еве знам дека сме ЕПТЕН многу зад НБА,ама да погледнеме малку тама кошарка,па да направиме споредба...Пцуење?МАВАЊЕ?:tapp::tapp::nesvest::nesvest:
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Сака да ти каже дека ние Македонци не знаеме да навиваме..Немаме навивачка култура...Кај си видел во друга држава 1000000 ШИШИЊА на една утакмица...Тоа го имаше кај нас,го имаше кај вас,го имаше во Аеродром..Си видел во некоја друга држава освен у тии неутралните?Ние мегу нас ке си ги извадиме очите тоа е тоа...Еве знам дека сме ЕПТЕН многу зад НБА,ама да погледнеме малку тама кошарка,па да направиме споредба...Пцуење?МАВАЊЕ?:tapp::tapp::nesvest::nesvest:
христов ти пак сеа забега на друга страна.не збориме за навивањето какво било во македонија-туку темата беше зашто не го сакаме диме да дојде во фени.и јас му ја објаснувам''професијоналноста''на тасовски.не викам не-каква публика такви и играчи и обратно.али и у нба еве што даде ти пример ако си забелезал нема до толку глупо и некоректно судење за да се испровоцира до толку публиката.а у во таа чорба ако го ставиме балканскиот менталитет,поединечни селании.....се додека има ниско буџетни тимови,некоректно судење,спонзори со гледат да исперат некоја пара не треба да очекуваме голем прогрес у кошарката.:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
христов ти пак сеа забега на друга страна.не збориме за навивањето какво било во македонија-туку темата беше зашто не го сакаме диме да дојде во фени.и јас му ја објаснувам''професијоналноста''на тасовски.не викам не-каква публика такви и играчи и обратно.али и у нба еве што даде ти пример ако си забелезал нема до толку глупо и некоректно судење за да се испровоцира до толку публиката.а у во таа чорба ако го ставиме балканскиот менталитет,поединечни селании.....се додека има ниско буџетни тимови,некоректно судење,спонзори со гледат да исперат некоја пара не треба да очекуваме голем прогрес у кошарката.:toe:
Ма ајде де,гледи НБА да видаш какво судење има од судиите ...Некогаш кога ги гледам Далас,а јас сум нивни фан ми доаѓа телевизорот да го фрлам низ прозор...Ке им се насмееш,техничка дават :tapp:..:Па ке ти дојде преку кур,пцуење-пуцење....Разбирам тој е професионалец и не смее да се замара со публиката но....Некогаш има и такви моменти...:helou:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Сака да ти каже дека ние Македонци не знаеме да навиваме..Немаме навивачка култура...Кај си видел во друга држава 1000000 ШИШИЊА на една утакмица...Тоа го имаше кај нас,го имаше кај вас,го имаше во Аеродром..Си видел во некоја друга држава освен у тии неутралните?Ние мегу нас ке си ги извадиме очите тоа е тоа...Еве знам дека сме ЕПТЕН многу зад НБА,ама да погледнеме малку тама кошарка,па да направиме споредба...Пцуење?МАВАЊЕ?:tapp::tapp::nesvest::nesvest:
Ti teknuva koga figo premina od barca vo real sto se desi??? ne mozese da izvede korner od sto go mavaa so sisinja i toa se sluci vo edno od najjakite prvenstva vo svetot... vidi sekoj vikend za veme na prvenstvo sto se slucuva vo italija... toa segde go ima...
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Преката? Абе Тасо може само да учи од Преката, Прекович кај шо има играно Тасо може само да сонува
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
A bre makedonce.... Lozari kef im prae boraco Prekovic,a Tasovski neizmien,neibricen...(sindrom makedonski)...Taso e svetlosni godini be pred taj neandertalec.I Figo premina u najlutio rival pa go prifatija.Ne zasluzuvate da go imate Taso.Cest mi bese so go gledah u Strumica vaj godina(druga prikaska e so nema sorabotka so Bogojo).Ubedlivo najdobar igrac e vo makedonsko prvenstvo(Arsic mi ima kazano deka ima fantasticni predispozicii no deka psiholoski e poslab,deka takov suter nema odamna videno).Pokazal vi prst?Pa vie go pcujate,so da prae coveko..i na nas lani ne ni bese po kef koga ne macese i ni davase po 30 kosa,ama zatava go zemaame vaj godina. Tuku nema veze,vie Prekata neka vi e zdra i ziv...Abre makedoce...
Iskreno neznam koja ti e smislata na sporedbata so ja napravi...Srbi imase i kajvas i kaj nas.I kako sto go velicev Prekovik isto go velicev i Latovik.Zosto nemame nis protv nego?Si igra kosarka pravi lom i ne dozvoluva nikoj da go isprovocira...Tasovski e gnasa covek,seljak zborime za odnesuvanje ne za igranje.Nikoj ne gi sporel negovite kvaliteti koi za makedonski uslovi se golemi.Zosto od dnoto na dusata sakavme(barem jas sakav) da go zemime Bogoev a ne Tasovski?Ima razlika...Nema vrska toa sto igral za najlutiot rival.Imam takvo mislenje usto koga igrase za Rabotnicki a Feni bese nekonkurenten na sestata pozicija...pozz
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
razbirlivo i nedvosmisleno e napisano be zemjace.aj poopsirno:Prekovic ako pogodese sut pravese usi so racete,i on prvocira li so toa?mene ne,neka se raduva coveko,i ne go mrazam.ama so e penzioner,nema nikakva elegancija,friz nikakov,isluzen srpski igrac tretoklasen(i on ne e svesen i sigurno secude kakvi zvezdeni momenti mu se slucuvat u Kavadarci) go pocituvat i sakat u Kavadarci ,a go mrazat i ke mu ja izdupat zenata i majkata(taka nekako bese napisano)na Taso so e zadovolstvo da go gledas i da sutne i ulaz da naprave i rampai sl.Makedonec e igraciste.I da ne se cudete oti ke ve zaebavat:kaj vas na vremeto i Artan Kuco se proslavi,legenda vi bese,a pcujaate mak.igrace(poznati ste po toa).Maani drugo,tuku i nogo zenskar bil,kako saa Kol.Koj stranec doa u Kavadarci,trgnuva mu suto.Izvini ,mos tava nema mnogo vrska so diskusijata,ama u afekt e saa.Ne mi e jasno be prijatel stvarno..kak moze da te arese ,,Prekata,, a da go mrazes Taso.Latovic igrase za Strumica,ama nikojpat nema da go sakam poveke od Gocevski.Saa pojasno li ti e...a bre Makedonce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom