Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
28 март 2008
Мислења
210
Поени од реакции
0
eeeeeee tvojta usta vo bozji usi,jas sakam da ostane i ovaa sezona vo feni,ama aj ke vidime sto ke bide,sega za sega ovie 11 igraci se sigurni vo feni:salut:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
До сите наши навивачи и посетители,
Сакаме да Ви се заблагодариме на Вашата голема поддршка и очекуваме да бидете со нас во наредната сезона исто така.
Во текот на изминатата сезона ние добивме голема помош со Вашата поддршка и со Вас ние успеавме да го достигнеме максимумот во локалната лига, а за возврат посакуваме оваа сезона да ни донесе на сите нас, вклучувајќи ве и Вас, еден предизвик повеќе, играјќи во Балканската лига.
Во изминатите неколку недели ние со нашиот прв тренер работевме и го дизајниравме нашиот иден состав кој би сакале да го објавиме за првпат на нашата интернет страница.
Тимот на КК Фени за сезоната 2008/09:

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=-1] Играчи[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=-2][/SIZE][/FONT]
Александар Ангелов,
Диме Баснарков,
Игор Крстев,
Атанас Манев,
Александар Димитровски,
Дарко Радуловиќ,
Златко Гоцевски,
Марјан Ѓуров,
Слободан Михајлоски,
Горан Самарџиев,
Ѓорѓи Чековски.

Голема благодарност до сите наши поддржувачи,​
Менаџментот на КК Фени​
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Значи Кол ви го нема.Со овој тим до титула оваа година многу тешко.Позз
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
[SIZE=-1][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT][/SIZE]Александар Ангелов,
Диме Баснарков,
Игор Крстев,
Атанас Манев,
Александар Димитровски,
Дарко Радуловиќ,
Златко Гоцевски,
Марјан Ѓуров,
Слободан Михајлоски,
Горан Самарџиев,
Ѓорѓи Чековски.
Кол ли го пуштивте да си оди бе мамицу вашу :tapp:
Добар е тимот ама за Кол ми е ептен криво :( ај ќе видиме шо странци ќе донесат, сеа за сеа има место за 4, тежок центар МОРА да се купи (по можност не помал од 210) бек-шутери исто така ќе требаат, бек-ап плеј (квалитетен) за Чемата и во ред ќе сме.

Инаку и ова не е лоша петорка:

Горан Самарџиев
Александар Димитровски
Марјан Ѓуров
Ѓорѓи Чековски
Златко Гоцевски

Само да донесат добри странци за квалитетна ротација и одиме пак на титула.
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
И мене ми е криво ама ај ке најдиме добар играч па може ќе го вратат Карлос Морбан:smir:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ne znam kako ne primetivte deka vo site sostavi ne se staveni strancite, taka da ne donesuvajte zaklucoci pred vreme. ne se znae dali Donald kol vi e otiden, do krajot na preodniot rok za stranci ima do pocetok na sezonata
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
ne znam kako ne primetivte deka vo site sostavi ne se staveni strancite, taka da ne donesuvajte zaklucoci pred vreme. ne se znae dali Donald kol vi e otiden, do krajot na preodniot rok za stranci ima do pocetok na sezonata

Во изминатите неколку недели ние со нашиот прв тренер работевме и го дизајниравме нашиот иден состав кој би сакале да го објавиме за првпат на нашата интернет страница.
Тимот на КК Фени за сезоната 2008/09

Вака стои на страната, значи тимот за идната сезона...
Нема логика да не го стават Кол само заради тоа што е странец, има време за странците и те разбирам што сакаш да кажеш ама чудна ми е работата.
Можеби преговорите со Кол се уште во прогрес, којзнае, ќе кажат кога тогаш.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Колко за информација фершпед го пријавиле филиповик како странец уште сега. Така да ако остануваше Кол сигурно би ве израдувале со информацијата дека останува.
Еве ви нешто интересно за сите тимови и играчи од македонската лига.
http://www.eurobasket.com/ --- Има интересни информации за сите клубови.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Тимот што го постирав е само од Македонски играчи заокружувајчи со преодниот рок..за странци има време цело лето. Најверојатно 2 странци ке останат од овие што беа, и ке се донесат плус 3 нови..( плеј, бек 2, и центар 5)..
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Тимот што го постирав е само од Македонски играчи заокружувајчи со преодниот рок..за странци има време цело лето. Најверојатно 2 странци ке останат од овие што беа, и ке се донесат плус 3 нови..( плеј, бек 2, и центар 5)..
Па ја колку шо знам од странците останаа само Браун и Кол, а србите се дефинитивно заминати... значи епилогот би бил дека Дончо и Трајко ќе останат... ех кога би било вака :pipi:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Па ја колку шо знам од странците останаа само Браун и Кол, а србите се дефинитивно заминати... значи епилогот би бил дека Дончо и Трајко ќе останат... ех кога би било вака :pipi:
Како што одат преговорите со Дончо најверојатно ке остане и оваа сезона, а другиот кој останува кажав и погоре евентуално ке биде стариот :vozbud:...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Како што одат преговорите со Дончо најверојатно ке остане и оваа сезона, а другиот кој останува кажав и погоре евентуално ке биде стариот :vozbud:...
Стариот ли ќе остане бе љуби га мајка :vozbud:
леле ќе частам ако е така :je:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Стариот ви е прековик. За кол не верувам да остане според мене но надевајте се :)
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
stario iskusan igrac e .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom