Фан Клуб : Фени Индустри

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Чемата денеска бегаше од народот по чаршијата го видов јас човекот буквално во земја пропаѓаше и ги избегнуваше сите а тоа дека плачеше можете да го видите на насловната на Македонски спорт сите иако Чемата и Рајковиќ ја зафркнаа целата работа сепак ја имаат целата подршка од мене не можиме да му судиме на некој само за една утакмица ако изиграле лошо или загубиле сепак тие момцо остануваат наши херои засекогаш и никогаш нема Кавадарци нема да му го заборави тоа што го направија за градот пред се па и за сите ВИСТИНСКИ симпатизери на клубот.:salut:
Ех таа Струмица шо ви направи нели ноќни кошмари имате.. како јас шо го сонувах сношти забивањето на Тасовски за водство.. :):)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
тогедер лозари.. јас така читав во поранешните постови пред некои 7-8 страници.. инаку не заслужија вашите да бидат така испратени со свирежи и скандирања кон рајковик да си оди.. но тоа е во наша корист.:toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
тогедер лозари.. јас така читав во поранешните постови пред некои 7-8 страници.. инаку не заслужија вашите да бидат така испратени со свирежи и скандирања кон рајковик да си оди.. но тоа е во наша корист.:toe:
Абе уживај ти па супер е тва шо ни помагат да га освооме титулата треба да и се заблагодареме :):):).
 
V

Viktoranius

Гостин
Човеци, размислејте малце.

Да не се трескаме од земјата, па на крајо да останаме со куро во рацете. Во сабота ќе видиме што ќе биде, али засега уште ништо не се знае.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Абе уживај ти па супер е тва шо ни помагат да га освооме титулата треба да и се заблагодареме :):):).
Еј и они викаа оти ке га освоот па паднаа на земјата.Полека по полека,минута по минута,напад по напад би требало да тепаме.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ke vidis vo Sabota ! :) pozz
Кешки така да биде бе другар, и ја сум за да има добра атмосфера пред се, сепак е последна утакмица оваа сезона и се решава шампионот.

Абе уживај ти па супер е тва шо ни помагат да га освооме титулата треба да и се заблагодареме :):):).
Пази да не добие контра ефект исвиркувањето кај играчите па да се изнервираат и да играат како улави... ма не бре после ќе треба да му се заблагодаруваме на клошарите шо ги свиркаа. :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кешки така да биде бе другар, и ја сум за да има добра атмосфера пред се, сепак е последна утакмица оваа сезона и се решава шампионот.



Пази да не добие контра ефект исвиркувањето кај играчите па да се изнервираат и да играат како улави... ма не бре после ќе треба да му се заблагодаруваме на клошарите шо ги свиркаа. :)
Тешко да има контра ефект.. можеби после натпреварот е имало и караници помеѓу некои играчи и тренерот па ќе нема слога во тимот и лесно ќе може да ве победиме.. но сеуште не е готово ни останува уште една победа се надевам дека ќе ве победиме!
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Па не мора да значи дека се карале, баш напротив, од поголемиот дел кавадарчани секако не ја добија подршката па сами ако не се подржат за кај се...
У секој случај не очекувам да се предадат лесно, ако не ве тепаме барем со машка борба да се заврши сезоната, друга желба немам, само тоа го барам од нив...
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Па не мора да значи дека се карале, баш напротив, од поголемиот дел кавадарчани секако не ја добија подршката па сами ако не се подржат за кај се...
У секој случај не очекувам да се предадат лесно, ако не ве тепаме барем со машка борба да се заврши сезоната, друга желба немам, само тоа го барам од нив...
Ни јас не очекувам да се предадат тешко Фени е јак противник, ама на последната утакмице се виде дека Струмица ја сака титулата и оваа година и по никоја цена нема да се предаде :).
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Site sto mislea deka Feni ke pobedi so sigurnost nekja na domasen teren(megu koi i jas)jako se zaebaa.Zatoa tie so mislat deka vo Sabota Feni ke dojde vo park so belo zname jako se zaebale...Bidete sigurni deka Feni po texnickata nad tasovski imase samo 5 sek i nemase vreme da go kaze posledniot zbor.No zatoa sega ima celi 40 min i ako stvarno saka na site a pred se na svoite fanovi da mu dokaze deka ima sampionski tim treba pred se da se bori do posledno a rezultatot sam po sebe.Posle i da izgubime barem ke znaeme deka toa e maximulmot od ovoj tim.pozz
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Па тоа ми е и мене најбитно, нека изиграат 40 минути и се да остават на теренот, ако извадат максимум и да изгубат не ми е гајле, кога ќе знам дека толку можеме нема шо да се лутам... кој ќе чека до сабота :vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Па тоа ми е и мене најбитно, нека изиграат 40 минути и се да остават на теренот, ако извадат максимум и да изгубат не ми е гајле, кога ќе знам дека толку можеме нема шо да се лутам... кој ќе чека до сабота :vozbud:
Навивачки кажано ..... СРЦЕ НА ТЕРЕН !:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom